Jonah Hex

Celé jméno: Jonah Woodson Hex
Alias: Mark of the Demon, Scar

Česky: ?
Činnost: lovec odměn
Status: aktivní
První záznam: 1971
Členství: Justice League Unlimited

60%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

40%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Jonah Hex se narodil do rodiny malého farmáře. Jeho otec byl alkoholik a často si svou opileckou agresi vyléval na Jonahovi, i na jeho matce. Ta od agresivního manžela utekla, když bylo Jonahovi pouhých 10 let. Otec pak i se synem odcestoval do Kalifornie, aby se zapojili do právě probíhající zlaté horečky. Na cestě se setkal s náčelníkem Apačů, kterým svého syna prodal za několik zvířecích kůží. Jonah tak začal vyrůstat v apačském kmeni, kde se naučil, jak přežít v divočině i jak bojovat. Když náčelníka zachránil před pumou, byla mu dána svoboda, ale Jonah se rozhodl v kmeni zůstat a náčelník ho z vděčnosti prohlásil za svého druhého syna. Brzy měl podstoupit zkoušku dospělosti, při které měl společně se svým nevlastním bratrem Noh-Tantem ukrást koně nepřátelskému kmeni. Během útoku na nepřátelskou vesnici, však Noh-Tante Jonaha omráčil a nechal na pospas nepříteli. Sám se pak vrátil ke kmeni, kterému sdělil, že Jonah byl při útoku zabit. Jenže nevěděl, že na nepřátelský kmen mezitím zaútočili nájezdníci a tábor vypálili.

Jonah byl později nalezen lovcem, který mu pomohl ošetřit zranění. Do tábora Apačů už se vracet nechtěl, namísto toho se stal lovcem bizonů. Zasnoubil s Cassie Wainwright, ale ta byla zabita Indiány krátce před svatbou. O několik let později se vrátil ke svému apačskému kmenu, kde náčelníkovi sdělil, jak ho Noh-Tante zradil a nechal zemřít. Náčelník rozhodl, že spor mezi bratry bude rozhodnuto v souboji s tomahavky. Během souboje však Jonah zjistil, že jeho tomahavk byl záměrně poškozen, a proto musel vytáhnout nůž, kterým Noh-Tanteho zabil. Za porušení pravidel boje mu bylo vypáleno znamení démona a byl z kmene vyhnán. Z Jonaha se stál lovec odměn, to mu vydrželo až do svatby s Mei Ling, se kterou měl syna Jasona. Krátce na to ho i s dítětem opustila. Se svým synem se Hex setkal až o mnoho let později, kdy dozvěděl, že má i vnuka. V roce 1904 byl Jonah Hex zastřelen Georgem Barrowem.

Jonah Hex

Schopnosti

Boj beze zbraněHbitostChladné zbraněMagieMistr únikůOstrostřelecPlíženíRegeneraceSledováníStřelné zbraněUdělátkaVůdceVýdržVysoké IQ