Harley Quinn

39 dílů

Originální název: Harley Quinn
Český název: ?
Vysíláno: 2019 - současnost
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Harley Quinn chce vystoupit ze stínu Jokera, a tak se vydá svou vlastní cestou. Společnost ji dělá Poison Ivy, Dr. Psycho, Clayface a King Shark a společně se snaží vydobýt si respekt u svých zločineckých kolegů a zároveň přežít své šílené plány.

O seriálu

Harley Quinn je animovaný seriál, jenž byl poprvé odvysílán v roce 2019 na streamu DC Universe. V roce 2021 se přemístil na HBO Max, kde byla uvedena třetí řada. Seriál se nezaměřuje na superhrdiny, ale spíše na padouchy, konkrétně na Harley Quinn a Poison Ivy. Netradiční je i publikum, na které seriál cílí, jelikož je určen divákům starším 17 let. Díky tomu měli tvůrci značně volné ruce při tvorbě obsahu, který tak není ochuzen o násilí, nadávky ani o sexuální scény. Právě poslední zmíněný prvek vzbudil značnou kontroverzi, když tvůrci chtěli do seriálu zakomponovat i choulostivou scénu mezi Batmanem a Catwoman, což se nelíbilo vydavatelství DC Comics. Na jejich popud pak byla scéna vystřižena. Seriál byl publikem i kritiky přijat velmi kladně. Nejvíce je oceňována kvalitní animace a úderný humor.

Harley Quinn S01E01 – Til Death Do Us Part - Harley Quinn stále doufá, že je Jokerovou osudovou láskou. Jenže se ukáže, se Joker má zcela jiný pohled na věc a Harley považuje za zcela postradatelnou. Ta se naštve a rozhodne se postavit na vlastní nohy a Jokera se konečně vykašle.
Harley Quinn S01E02 – A High Bar - Harley se společně s Poison Ivy pokusí udělat dojem na Legion of Doom v naději, že by se mohli stát členkami tohoto prestižního zločineckého týmu. Bohužel místo toho překazí oslavu Penguinova synovce.
Harley Quinn S01E03 – So You Need a Crew? - Harley si nadále snaží vydobýt své místo na poli slávy mezi zločinci. Musí však začínat od nuly, a tak shání další parťáky, kteří by jí byli nápomocni. Mimo jiné bude také potřebovat hodně peněz a ty chce ukrást od Maxie Zeuse.
Harley Quinn S01E04 – Finding Mr. Right - Harley potřebuje mít úhlavního nepřítele, kterého by mohla porazit a získat si tak respekt u svých kolegů. Bohužel se ukáže, že Batman ani Superman na ni nemají čas, a tak se musí spokojit s Robinem.
Harley Quinn S01E05 – Being Harley Quinn - Harley postihne vážná krize identity, se kterou si nedokáže sama poradit. Poison Ivy se společně s Psychem, Clayfacem a King Sharkem vydají do nitra její mysli a pokusí se jí napravit hlavu.
Harley Quinn S01E06 – You’re a Damn Good Cop, Jim Gordon - Při krádeži ve Wayne Enterprises přijde Clayface o ruku, jež následně ožije. Všimne si ji komisař Gordon a naváže s ní silné citové pouto. Gordon se totiž už delší dobu cítí značně nedoceněný a v novém hliněném kamarádovi vidí nového kamaráda. Jenže Harley a její tým potřebují ruku získat zpět.
Harley Quinn S01E07 – The Line - Harley pomůže dostat z Arkhamu Queen of Fables a učiní z ní nového člena týmu. Jenže Queen of Fables nemá žádné morální zábrany, takže je ji jedno, kolik civilistů při akci zabije. Harley bude muset zvážit, zda dokáže překročit tyto morální hranice a stát se tak nebezpečným zločincem.
Harley Quinn S01E08 – L.O.D.R.S.V.P. - Harleyimu týmu je konečně nabídnuta pozvánka do Legion of Doom. Jenomže se ukáže, že tým je pozván pouze proto, že Luthor chce mít v týmu pouze Poison Ivy.
Harley Quinn S01E09 – A Seat At The Table - Harleyin tým se sice stal součástí Legion of Doom, jenže je na ně nahlíženo jako na prosté podržtašky a tak dostávají samé podřadné úkoly. Nicméně Joker zřejmě začíná brát Harley zase vážně a proto s ní koketuje. Harley je Jokerem natolik poblázněná, že zapomene na své kolegy, a ti se na ni naštvou a odejdou z jejího týmu.
Harley Quinn S01E10 – Bensonhurst - Opuštěná Harley se vrátí do rodného města Bensonhurstu, aby navštívila svou rodinu. Krátce po její návštěvě však dům napadnou zabijáci a zabijí její babičku. Mezitím je Poison Ivy uvězněná v tajemné laboratoři a potřebuje pomoc.
Harley Quinn S01E11 – Harley Quinn Highway - Harley se vrátí ke svém týmu, kterému se omluví a poprosí je o pomoc při záchraně Poison Ivy. Tu vězní Scarecrow, který chce využít její feromony k rozšíření svého děsivého plynu napříč Gothamem.
Harley Quinn S01E12 – Devil’s Snare - Zmutovaná zeleň vraždí obyvatele Gothamu a Justice League považuje za viníky Harly a její tým. Jenže se objeví Queen of Fables a celou Justice League uvězní, zatímco Joker zničí sídlo Legion of Doom. Nyní jim Gotham leží u nohou, ale naštěstí je tu pořád Harley.
Harley Quinn S01E13 – The Final Joke - Joker si užívá svou triumfální vládu nad městem a baví se tím, že morduje Batmana a Harleyiny kolegy. Harley se podařilo před Jokerem skrýt, ale stále se těžce vyrovnává se smrtí své nejlepší kamarádky.
Harley Quinn S02E01 – New Gotham - Gotham byl oficiálně prohlášen za zemí nikoho, čehož hned využily všechny kriminální živly a město si rozdělily. Harley však dostala pouze malou část území, a proto se rozhodne proti zbývajícím padouchům vytáhnout do boje.
Harley Quinn S02E02 – Riddle U - Harley s Poison Ivy proniknou v přestrojení na Riddlerovo území, konkrétně na univerzitu, kde záhadě mizí zdejší studenti. Barbara Gordonová se zase rozhodně nenechat město na holičkách a zastoupí zmizelého Batmana jako Batgirl.
Harley Quinn S02E03 – Trapped - Do Harleyina týmu přibydou dva noví členové – známá zlodějka Catwoman a poněkud nemotorný Kite Man. Společně potřebují ukrást Fireflyův plamenomet, aby mohli proniknout k Mr. Freezovi. Jenže mezitím se podaří utéct Riddlerovi a Poison Ivy je nečekaně požádána o ruku.
Harley Quinn S02E04 – Thawing Hearts - Cesta k Mr. Freezovi je konečně volná, ale skončí dříve než vůbec začne, když se celý tým chytí do mrazivé pasti. Poison Ivy nabídne Freezovi pomoc při hledání léku pro jeho vážně nemocnou manželku. Harley je zase přesvědčena, že Freeze svou ženu nemiluje a jejím zmražením ji jen chtěl zabránit v útěku.
Harley Quinn S02E05 – Batman’s Back Man - Harley už porazila téměř každého padoucha v Gothamu. Zbývá už jen Two-Face a Bane, kteří proti ní spojí své síly. Bruce Wayne se vzpamatovává z těžkých zranění a požádá Luciuse Foxe, aby mu sestrojil robotický oblek, se kterým by opět mohl v Gothamu obnovit pořádek.
Harley Quinn S02E06 – All the Best Inmates Have Daddy Issues - Harley potká Jokera, který se nyní zdá být zcela normálním člověkem. To v ní vyvolá vzpomínky na jejich první setkání v Arkhamu.
Harley Quinn S02E07 – There’s No Place to Go But Down - Harley a Ivy jsou uvrženy do podzemního žaláře, ze kterého zdánlivě není úniku. Komisař Gordon už si vůbec nevěří a nejraději by svoji kariéru policisty vzdal, ale jeho dcera mu dá nový důvod pokračovat.
Harley Quinn S02E08 – Inner (Para) Demons - Zdá se, že do Gothamu by opět mohl vrátit pořádek, ale zbývá k tomu ještě jedno – Gordon musí zneškodnit Harley Quinn. Ta se však rozhodne bránit a na pomoc si opatří armádu paradémonů.
Harley Quinn S02E09 – Bachelorette - Poison Ivy vyrazí se svými kamarádkami do Themysciry, kde si v místních lázní uspořádá rozlučkovou party, která se poněkud zvrhne.
Harley Quinn S02E10 – Dye Hard - Harley se vydá do Wayne Tower, kde se neplánovaně setká s nyní již vyléčeným Jokerem. Jako na potvoru, budovu zrovna obsadí zločinci a oba tak skončí jako rukojmí.
Harley Quinn S02E11 – A Fight Worth Fighting For - Starý dobrý Joker je zpět a začne se rozpomínat, že se zamiloval do ošetřovatelky Bathany, které dal Book of Fables, ve které jsou uvězněny členové Justice League. Také Harley i uvědomí, že za svou novou lásku musí bojovat.
Harley Quinn S02E12 – Lovers‘ Quarrel - Darkseid netrpělivě čeká, až bude cesta na zemi volná. Doctor Psycho pomocí psychicky ovládané Poison Ivy snaží zabít Harley Quinn, zatímco Justice League bojuje s armádou paradémonů
Harley Quinn S02E13 – The Runaway Bridesmaid - Svatba Poison Ivy a Kite Mana je už na spadnutí. James Gordon však zuří, protože se mu nedostalo uznání za záchranu města. Rozhodne se tak pochytat všechny zbývající zločince přímo na svatbě.

Seznam epizod není zatím k dispozici.