Poison Ivy

Celé jméno: Pamela Lillian Isley
Alias: ?

Česky: Jedovatý Břečťan, Travička Ivy
Činnost: botanička
Status: aktivní
První záznam: 1966
Členství: Gotham City Sirens

40%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

40%

Rychlost

80%

Nebezpečí

Pamela Isley byla dcerou bohatých rodičů, která se velmi zajímala o studium botaniky. Po promoci se stalo asistentkou Dr. Woodruea, se kterým se vydala do Jižní Ameriky. Tam vyšlo najevo, že Dr. Woodrue nehledal asistentku, ale nedobrovolného pokusného králíka pro testování rostlinných chemikálií. Jednu z těchto látek vpíchl Pamele a následkem toho zemřela. Zatímco Woodrue utekl, Pamela se mezitím opět probrala k životu. Vpíchnutá látka ji přeměnila na mezičlánek mezi člověkem a rostlinami a zároveň ji znemožnila mít děti a podepsala se na její psychice.

Pamela cítila každou rostlinu ve své blízkosti, dokázala s nimi i komunikovat. Kromě toho cítila i jejich bolest, kterou jim člověk svými zásahy do přírody způsoboval. Pamela se začala považovat za ochránkyní rostlin a za ztělesnění Matky přírody. Přijala jméno Poison Ivy a vydala se do Gothamu, kde sídlila firma, jež byla zodpovědná za kácení pralesů v Jižní Americe a pomocí rostlinných jedů i rostlin samotných zabíjela všechny, kdo rostlinám ubližovali. Jejich schopnosti se nadále vyvíjeli, brzy mohla ovládat muže pomocí feromonů či vytvářet vlastní rostlinné mutanty.

Po jedné potyčce s Batmanem skončila Poison Ivy v Arkhamu, tam ji Batman řekl, že oba její rodiče zemřeli. Poison Ivy se rozhodla, že začne znovu mimo dosah lidí. Utekla z Arkhamu a odletěla na malý neobydlený ostrov v Karibiku. Zde přeměnila pustý ostrov a rostlinný ráj a spokojeně se starala o své rostliny, dokud se jedna společnost nerozhodla otestovat své zbraně na Ivyně ostrově. Rozzuřená Poison Ivy, která tak tak přežila, se vrátila do Gothamu, aby srovnala účty za své zabité rostliny, ale byla přemožena Batmana a opět skončila v Arkhamu.

Poison Ivy

Schopnosti

AdaptaceBoj beze zbraněDlouhověkostHbitostHypnózaChemikálieMaskováníOvládání mysliOvládání rostlinPřevlekyRegeneraceSledováníSmrtící dotekVýdržVysoké IQVyvoláváníZměna DNA