Mr. Freeze

Celé jméno: Victor Fries
Alias: Mister Zero, Doctor Zero

Česky: ?
Činnost: vědec
Status: aktivní
První záznam: 1959
Členství: Cold Warriors

60%

Síla

60%

Odolnost

80%

Inteligence

20%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Viktor Fries byl odmala posednutý zmrazováním zvířat, což znepokojovalo jeho rodiče, kteří se rozhodli jej poslat do internátní školy. Tam se Viktor setkal se svojí láskou Norou Fields, se kterou oženil. Rok po svatbě bylo u Nory diagnostikováno pokročilé stádium rakoviny. Přestože byla naděje na její vyléčení, náklady na léčení byli příliš velké, než aby je mohl Viktor zvládnout platit z platu profesora. Přijal tedy nabídku Ferrise Boylea, ředitele Gothcorpu na místo kryogenního experta. Pracoval na projektu kryogenních, jež měly pomoci těžce nemocným lidem přežít do doby, než se na jejich nemoc najde lék. Výzkum byl však kvůli vysokým nákladům zrušen. V té době se Norin stav výrazně zhoršil, a proto se Fries rozhodl Noru uložit do jedné experimentální kryogenní komory. Ředitel Boyle si však všiml neustále rostoucích nákladů na již zrušeném projektu a nařídil zařízení i s Norou odpojit. Tomu chtěl Viktor zabránit a při potyčce s ochrankou došlo k výbuchu kryogenní kapaliny. Fries sice přežil, ale nadále mohl existovat pouze při teplotách pod nulou. Noru nechal Boyle převézt do výzkumného centra, aby zjistil, zda se z nastalé situace nedají přeci jen vytěžit nějaké finance.

Mezitím Viktor Fries, nadále vystupují jako Mr. Freeze, začal likvidovat členy dozorčí rady Gothcorpu, až došlo na samotného ředitele Boyela. Jeho pomstu překazil Batman a během souboje Freeze nešťastně vypálil mrazícím dělem na kryogenní komoru s Norou, čímž došlo k jejímu rozpadnutí. Freeze se nevzdal a nadále se pokoušel hledat způsoby, jak byl Noru přivedl zpět k životu. Jednou se mu povedlo získat přístup do jedné Lazarovy studny, která dokáže oživit mrtvé. Byl však příliš nedočkavý, a aniž by věděl, jak studnu správně použít, vložil Noru do léčivé vody. Léta pokusů oživení a rozložení na kousky se na Noře velmi vážně podepsaly. Ačkoliv oživla, její povaha se drasticky změnila. Stala se Lazarou, zuřivou ženou, jejíž tělo se proměnilo v lávu. Tím Viktor Fries nadobro přišel o naději získat zpět svou ženu, či ji jen držet za ruku.

Mr. Freeze

Schopnosti

BohatstvíBoj beze zbraněDlouhověkostEnergo-střelaHi-Tech oblekImplantátyOvládání leduPočítačový expertSupersílaUdělátkaVýdržVysoké IQZměna teploty