Prometheus

Celé jméno: ?
Alias: Anti-Batman, Retro

Česky: ?
Činnost: ?
Status: mrtvý
První záznam: 1998
Členství: Dark Arcana

80%

Síla

80%

Odolnost

60%

Inteligence

60%

Rychlost

80%

Nebezpečí

Prometheovi rodiče byli kriminálníci, kteří se živili krádežemi a vraždami. Většinu svého dětství strávil společně s rodiči na útěku před policií. Když se rodičů ptal, před čím to vlastně utíkají, tak říkali, že utíkají před spravedlností. Jednou je ale spravedlnost přece jen dohnala a při přestřelce s policí byli oba jeho rodiče zastřeleni. Nad hrobem rodičů přísahal Prometheus pomstu všem složkám spravedlnosti. V šestnácti letech shromáždil všechny peníze, které rodiče z loupeží a navíc vydíral jednoho z mafiánů. Peníze využil k cestování po světě, aby se naučil umění boje a cizím jazykům.

Navštívil i indické legendární město Shamballa, kde s místními mnichy strávil několik měsíců. Ti si jej velmi oblíbili a svěřili mu tajemství, že jejich chrám je postaven na mimozemské lodi. Při průzkumu lodi našel Promethus kosmický klíč, který otvíral bránu do jiné dimenze, zvané Zóna přízraků. Po návratu do USA si z různých magických a technologických součástek vyrobil vlastní oblek propojený s nervovou soustavou. Za hlavní zbraň si vybral super pevný obušek, jež dokáže prorazit i železo. Následně vyhlási boj všem zástupcům spravedlnosti a zaútočil na Bílý dům i Justice League of America. Dokázal porazit většinu členů JLA, přičemž několik z nich zmrzačil a zabil. Osudným se mu stal útok na Roya Harpera, parťáka Green Arrowa. Prometheus mu urval ruku a nechal ho vykrvácet. Naštěstí ho včas našli ostatní členové a zachránili mu život. Green Arrow pak Promethea pronásledoval až do Zóny přízraků, kde jeho život ukončil střelou do hlavy a slovy ,,Spravedlnost".

Prometheus

Schopnosti

BohatstvíBoj beze zbraněHbitostHi-Tech oblekHypnózaChladné zbraněImplantátyMistr únikůOvládání elektřinyPočítačový expertPřekladačRegeneraceSledováníTeleportaceUdělátkaVýdržVysoké IQ