Ra’s Al Ghul

Celé jméno: Rā's al Ghūl
Alias: Demon's Head, Messiah of the Crimson Sun, The Eternal One

Česky: ?
Činnost: lékař
Status: aktivní
První záznam: 1971
Členství: League of Assassins

80%

Síla

80%

Odolnost

60%

Inteligence

80%

Rychlost

100%

Nebezpečí

První zmínky o Ra’s al Ghul sahají až do 14. století. Tehdy byl členem arabského nomádského kmene, ale zajímal se o vědu, a tak se rozhodl žít v arabském městě, kde se stal lékařem. Podařilo se mu objevit sloučeninu chemikálií a kyselin, jež dokážou oživit mrtvé lidi. Tuto tzv. Lazarovu studnu použil k záchraně arabského prince. Jenže nevěděl, že vedlejším účinkem studny je dočasné šílenství. Po návratu z říše mrtvých princ zabil Ra’sovu manželku Soru. Král ho vinil z hrozného stavu syna a odsoudil jej k pohřbení zaživa v písečné jámě, spolu s tělem manželky Sory. Ra’se našel syn starší ženy, která potřebovala pomoc, bohužel zachránit se ji už nepodařilo. Spolu s jejím synem se vrátil ke svému kmeni, kde svému strýci nabídl královský trůn, když mu pomůže pomstít se královi. Brzy se mu naskytla příležitost, protože princ opět umíral a jeho otec požádal Ra’se o pomoc. Ten souhlasil a opět namíchal oživující sloučeniny, ale vynechal jeden důležitý prvek. Princovi pak shořela kůže a zemřel, následně do paláce vznikl i Ra’sův kmen a všechny pobili.

V průběhu staletí zůstával Ra’s naživu díky Lazarově studně, přičemž shromažďoval bohatství a založil League of Assassins (Liga stínů), která měla vyhladit zkaženou společnost. Měl i dvě dcery - Taliu a Nyssu Raatko. Zatímco Talia byla věrná otcovým ideálům, Nyssa sice pomohla otci vylepšit Lazarovu studnu tak, aby ji bylo možné použít opakovaně, ale během druhé světové války se rozhádali. Ra’s se přidal na stranu nacistů a Nyssa byla i s rodinou převezena do koncentračního tábora, kde celá její rodina zemřela. Thalia se mezitím zamilovala do Ra’ sova největšího nepřítele - Batmana a dokonce s ním měla syna Damiana.

Ra’s byl následně zabit oběma dcerami a jeho tělo bylo spáleno, aby se již nemohl oživit. Jeho duch však žil dál a snažil se najít vhodného hostitele. Nejdříve chtěl získat tělo svého vnuka Damiana Wayna, ale posléze se ukázalo, že má vlastního syna, který mu celou dobu věrně sloužil jako White Ghost, pravým jménem Dusan al Ghul. Jeho syn se obětoval, aby otci poskytl tělo, ve kterém může pokračovat ve svých plánech.

Ra’s Al Ghul

Schopnosti

BohatstvíBoj beze zbraněDlouhověkostHbitostChladné zbraněMistr únikůMocný předmětNesmrtelnostOživeníPlíženíPřevlekySledováníTelekinezeUdělátkaVůdceVýdržVysoké IQ