BLack Mask

Celé jméno: Roman Sionis
Alias: Crime King, Orpheus, Black Head, Underworld Boss

Česky: ?
Činnost: obchodník
Status: aktivní
První záznam: 1985
Členství: False Face Society

40%

Síla

40%

Odolnost

60%

Inteligence

20%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Romanovi rodiče patřili ke gothamské smetánce. Velmi si zakládali na své prestiži, dokonce natolik, že když porodník upustil právě narozeného Romana na zem, odmítli jej zažalovat, aby se vyhnuli nechtěné publicitě. Roman se ocitl ve zlaté kleci a v zajetí přetvářky, která byla ve vysokých kruzích nezbytná. Po návštěvě kina, kde hráli příběh s kreslenými zvířátky, se Roman vydal do lesa, kde potkal mývala. Myslel si, že bude stejně hravý jako ten ve filmu a chtěl ho pohladit. Mýval ho však kousl do prstu a vyděšený Sionis začal vyděšeně pobíhat po lese, až padl vyčerpáním. Neustále ho pronásledovali noční míry, ve kterých se mýval měnil na hroznou příšeru, která ho chtěla zabít. S rodiči to moc nehnulo, zavolali mu lékaře a pak s ním odjeli zpět do města.

V jednadvaceti letech ho otec zaměstnal ve své firmě, Janus Cosmetic. Tam se Roman setkal s modelkou Circe, do které se ihned zamiloval a nabídl ji práci ve firmě. O tom jeho otec nechtěl ani slyšet a Circe chtěl hned následující den vyhodit. Avšak příštího dne Romanovi rodiče zahynuli při náhlém požáru jejich domu. Roman Sionis se tak stal prezidentem otcovy firmy. Začal také nakupovat umělecké předměty, zejména masky z různých koutů světa. Použil je jako inspiraci pro zcela nový druh obličejové kosmetiky, ale tento nápad skončil naprostým fiaskem. Roman se tedy obrátil na vývoje, aby přišli s novým revolučním produktem. Jeden z vědců za ním přišel s vodě-odolným make-upem. Sionis produkt hned uvedl na trh, přestože nebyl ještě řádně otestován a nebyly známy všechny vedlejší účinky. Následně se strhla lavina žalob, protože nový make-up tvář zákazníků trvale poškodil. To dovedlo Janus Cosmetics až k bankrotu. Společnost koupil Bruce Wayne a Sionis byl vyhozen.

Se ztrátou svého postavení přišel i o Circe, která chtěla pouze úspěšného a bohatého muže. Zničený Sionis se odebral do rodinné hrobky, kde začal ničit rakve rodičů a dával jim nastalou situaci za vinu. Když ulomil kus víka od rakve, spatřil prohnilou a spálenou hlavu svého otce. Byl natolik vyděšený, že se schoval za ulomený kus rakve a několik hodin jen nesrozumitelně drmolil. Od toho dne se znovuzrodil. Z urvaného kusu rakve si vytvořil černou masku a začal si říkat Black Mask. Poté ukradl svou sbírku masek a přesunul ji do hrobky rodičů, odkud začal najímat poskoky. Každý, kdo pro něj pracoval, nosil masku. Nejdříve se postaral o nového představitele Janus Cosmetics, kterému ve spánku nasadil prasečí masku potřenou nebezpečným make-upem. Pak znetvořil i svou bývalou přítelkyni Circe a přinutil ji spolupracovat. To už mu byl na stopě Batman a Robin, kteří porazili jeho kumpány, ale sám Black Mask To už mu byl na stopě Batman a Robin, kteří porazili jeho kumpány. Black Maska při pokusu o útěk zasáhl hořící trám, následkem toho se jeho maska přitavila k obličeji. Pak byl převezen do Arkhamu, odkud se mu podařilo utéct díky Ra’s Ghulovi. Black Mask nadále rozšiřoval řady svých přisluhovačů, až se stal jedním z největších mafiánským šéfem v Gothamu.

BLack Mask

Schopnosti

BohatstvíBoj beze zbraněHbitostMistr únikůOvládání mysliPlíženíSledováníStřelné zbraněVůdceVysoké IQ