Bane

Celé jméno: ?
Alias: Masked Man, Antonio Diego, Niño, Dorance

Česky: Ničitel
Činnost: zločinec
Status: aktivní
První záznam: 1993
Členství: League of Assassins

80%

Síla

80%

Odolnost

60%

Inteligence

40%

Rychlost

80%

Nebezpečí

Bane se narodil ve vězení Pena Duro na ostrově Santa Prisca. Společně se svou matkou měl trpět za zločiny svého otce. Zpočátku byl i se svou matkou umístěn ve vězeňské nemocnici, kde jediným jeho společníkem byl medvídek a vězeň přezdívaný Zombie, který na oba dával pozor. Když jeho matka po šesti letech zemřela, Banea přesunuli do obyčejného vězení. Tam si na něj brousil zuby místní boss. Místní rváč Trogg se rozhodl Banea ochránit, ale při potyčce do něj strčil tak, že Bane přepadl přes zábradlí a spadl z několikametrové výšky přímo na betonovou zem. Strávil jednatřicet dní v kómatu, během nějž se mu zjevilo jeho starší já, které mu radilo, aby ovládl nejsilnější zbraň, a to strach. Ten se mu neustále zjevoval v podobě obrovského netopýra a děsil jej k smrti. Do cely se již nevrátil jako dítě, ale jako muž.

Hned po svém návratu zabil místního bosse, za což byl uvržen do cely zvané Cavidad Oscuro. Tato izolovaná cela o rozměrech 3 x 1,5 m se každý večer zaplavovala mořskou vodou a bylo v ní velké množství krys. Zde strávil Bane zhruba 10 let, během kterých pravidelně cvičil, zabíjel krysy a meditoval. Během jedné meditace se mu podařilo překonat svůj strach a zabil své imaginární ztělesnění strachu - obřího netopýra. Nedlouho poté dostal prostý vzkaz od spoluvězně zvaného Bird. Po propuštění ze samovazby začali oba vězni spolupracovat. Bird naučila Banea číst, takže mohl přečíst až tři knihy denně a naučit se až šest jazyků. Bird mu také vyprávěl o městě Gotham, kde samozvaný strážce zákona Batman. Ten Banea zaujal, a tak se rozhodl, že musí z Pena Duroa utéct a Batmana zabít.

Při jednom záchvatu zuřivosti zabil třicet vězňů, načež ho ředitel věznice vybral jako nedobrovolného kandidáta pro probíhající vojenský výzkum. Během této operace byla pokusným subjektům vpíchnuta posilující droga zvaná Venom. Všechny předchozí subjekty během pokusu zemřely, ne však Bane. Ten pouze svou smrt předstíral, aby byl coby bezcenná mrtvola vhozen do moře žralokům. Mezitím se Zombiemu podařilo zkopírovat vzorec pro výrobu Venomu. Když se Bane vrátil do Pena Duroa, zamířil si to hned k řediteli, kterého použil jako rukojmí pro vyjednávání. Vymínil si svobodu pro své spoluvězně - Zombie, Birda a Trogga a společně s ředitelem všichni uletěli ve vrtulníku. Během letu hodil Bane ředitele i se svým plyšovým medvídkem do moře, kde se o ně postarali žraloci a zamířil do Gothamu. Tam mu jeho spoluvězni vytvořili speciální masku, díky které mohl neustále přijímat dávky Venomu, který mu dodával supersílu. Následně se vydal na lov netopýra.

Bane

Schopnosti

Boj beze zbraněHbitostChemikálieMistr únikůPřekladačStřelné zbraněSupersílaVůdceVýdržVysoké IQZuřivost