Azrael

Celé jméno: Jean Valley
Alias: Avenging Angel, Batman

Česky: ?
Činnost: ochránce zákona
Status: neznámý
První záznam: 1992
Členství: Order of St. Dumas

40%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

60%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Osud Jeana Valleyho byl určen ještě před jeho narozením, když bylo jeho DNA obohaceno o zvířecí DNA, které mu po narození mělo, poskytnou vylepšené schopnosti a dovednosti. Stejně jako jeho otec, se i Jean měl stát členem tajného křesťanského společenství známého jako Order of St. Dumas (Řád sv. Dumase), které bylo založeny Templáři během křížových výprav. Společenství trénovalo Jeana až do doby, kdy byl zavražděn jeho otec, původní Azrael. Jean převzal po otci jeho post a stal se novým Azraelem, mstitelem řádu. Následně byl vyslán, aby našel vraha svého otce a zároveň odpadlíka od společenství a zlikvidoval ho. Když po něm Azrael pátral, setkal se zároveň s Batmanem, který rovněž přijel vyšetřovat případ vraždy Jeanova otce.

Azrael později zachrání Batmanovi život, přičemž ho fascinuje způsob, jakým se Batman vypořádává s padouchy a rozhodne se ho následovat. Batman v něm viděl potencionálního nástupce a začne ho trénovat a zároveň ho, coby Jean Valleyho, zaměstná ve Waynetech. Poté, co Bane poranil Waynovi páteř, převzal netopýří masku právě Azrael. Aby porazil Banea, začal nosit vylepšenou zbroj, která však byla tajně propojena s řádem a vyvolávala v Azraelovi nekontrolovatelné záchvaty zuřivost a přeludy. Důsledkem toho zabil Azrael alias Batman padoucha Abattoira a kvůli tomu zemřel i jeden z rukojmích. Rovněž narůstaly rozpory mezi ním a Tim Drakem a odmítal spolupracovat s komisařem Gordonem. Když si Bruce Wayne všiml podivného chování, lstí donutit Azraela sundat si zbroj, což ukončilo jeho násilnické chování. Proviněný Azrael vrátil netopýří převlek Bruceovi a vydal se pátrat po své minulosti. Naposledy byl spatřen při souboji se Scratchem a LeHahem, který zavraždil jeho otce. Během potyčky spadl Azrael i s LeHahem do řeky a ani jeden z nich se už nevynořil. Zda Azrael pád přežil, zůstává tajemstvím.

Azrael

Schopnosti

AdaptaceBoj beze zbraněHbitostHi-Tech oblekChladné zbraněMistr únikůOstrostřelecOvládání ohněPlíženíPřekladačSledováníStřelné zbraněUdělátkaVůdceVýdržVysoké IQZuřivost