Court of Owls

Celé jméno: Court of Owls

Česky: Soví tribunál
Zařazení: zlo
Vůdce: ?
Status: aktivní
První záznam: 2011
Spojenci: ?
Nepřátelé: Batman Family, Birds of Prey

Court of Owl (CoO) je tajní organizace, jež operuje v městě Gotham, a to od vzniku samotného města. Členové patří ke gothamské smetánce, nicméně jejich identita je neznámá. Ze stínů v tichosti dohlíží nad životem ve městě a rozhodují o všem důležitém, co se ve městě děje. Ať už jde o stavbu velkolepých budov, nebo o odstranění nepohodlných lidí. Symbolem členství je soví maska, která se často v rodinách předává po generacích. I přes všechny zásahy do koloběhu města, zůstává toto společenství v naprostém ústraní, a proto se dlouho věřilo, že šlo jen o starou legendu.

Hlavní silou je kromě nesmírného bohatství, také zástup zabijáků přezdívaných Taloni. Tito nesmírně nebezpeční soví vojáci jsou verbováni ještě jako děti z Halyho Circusu. Ti nejlepší akrobaté jsou posláni k CoO, kde jsou trýzněním a vymýváním mozku donuceni k naprosté poslušnosti a nadále trénují všechny možné vražedné techniky. Pokud je některé z dětí příliš slabé, tak je jednoduše odstraněno. Jedním z Talonů se málem stal i Dick Grayson, kterého před krušným osudem zachránila adopce od Bruce Wayna.

Pouze jeden Talon se vzepřel vůli CoO, a tím byl Calvin Rose, který odmítl zavraždit svůj cíl, a poté strávil mnoho let na útěku před ostatními Talony. Jeden Talon dokázal porazit i samotného Batmana. Ten se tak ocitl ve spárech CoO a po osmi dnech bloudění v jejich labyrintu se mu nakonec podařilo utéct. Díky tomu se však dozvěděl, že to bylo právě CoO, kteří stáli za vraždou jeho praprapradědečka - Alana Wayna.

Court of Owls

Členové: