Batman

Celé jméno: Bruce Wayne
Alias: Caped Crusader, Dark Knight, World's Greatest Detective

Česky: ?
Činnost: milionář
Status: aktivní
První záznam: 1939
Členství: Justice League

60%

Síla

80%

Odolnost

80%

Inteligence

60%

Rychlost

100%

Nebezpečí

Bruce Wayne je synem doktora Thomase Wayna a Marthy Waynových. Jeho rodiče byli velmi bohatí a ve městě známí jako štědří mecenáši, kteří neváhali investovat značné finanční prostředky do města Gotham, aby se v něm všem žilo lépe. Město se jim však zle oplatilo. Když odcházeli z kina se svým malým synem, vydali se nechvalně proslulou ulicí Crime Alley. Zde je přepadl zloděj Joe Chill, který se zbraní v ruce požadoval veškeré cennosti. V nastalé potyčce pak Chill oba rodiče zastřelil přímo před Brucovýma očima. Z malého Bruce se tak najednou stal sirotek a zároveň i jediným dědicem veškerého majetku Waynů. Jeho opatrovníkem se stal rodinný sluha Alfred Pennyworth společně s doktorkou Leslie Thomkins.

Bruce přísahal, že pomstí vraždu svou rodičů a nedopustí, aby někdo další zažil to, co on. Když mu bylo čtrnáct let, vydal se na cestu kolem světa, aby se naučil bojová umění, přežít drsné podmínky a stopovat zločince. Studoval kriminologii, psychologii i forenzní vědy. Jakmile byl připraven, vrátil se do Gothamu bojovat proti zločinu. Jeho první noc v ulicích však nedopadla moc dobře, a nakonec byl rád, že se dokázal vrátit domů. Tehdy si uvědomil, že pokud chce bojovat se zločinci, musí jim nahánět strach. V tu chvíli vletěl do jeho pokoje netopýr a Bruce měl jasno, jak se stane symbolem, kterého se bude bát celé gothamské podsvětí.

Nejdříve si vybudoval základnu, a to přímo pod sídlem Waynů, v rozsáhlém a jinak nepřístupném jeskyním komplexu. Pak už zbývalo jen opatřit si patřičný kostým a zbraně a z mladého milionáře se rázem stal Batman – ochránce nevinných a postrach kriminálníků. Jeho sluha Alfred mu pomáhal v těžkých chvílích, a v nemálo případech mu ošetřoval těžká poranění, se kterými se jako Batman vracel. Ve městě se brzy začaly šířit zvěsti o novém netopýřím hrdinovi, který se na rozdíl od policie, nedá podplatit a se zločinci nejedná v rukavičkách. Policii se samozřejmě moc nelíbilo, že někdo bere zákon do svých rukou a Batman byl označen za veřejného nepřítele číslo jedna. Batman se tak musel mít na pozoru nejen před zločinci, ale i před policií, která by ho ráda odmaskovala a poslala před soud. Teprve kapitán James Gordon pochopil, že Batman je pro město větším přínosem než hrozbou a navázal s ním spolupráci. Ačkoliv Gordon jeho způsoby nikdy neschvaloval, výsledky mu nemohl upřít. Zvlášť když se v Gothamu začaly objevovat čím dál nebezpečnější individua, jako je Joker, Penguin nebo Killer Croc.

S rostoucím počtem zločinců i Batman brzy uznal, že by se mu hodil pomocník, a proto se ujal osiřelého akrobata Dicka Graysona. Ten stanul po Batmanově boku jako Robin. Počet jeho pomocníků postupně rostl a časem někteří se osamostatnili a vydali se vlastní cestou. Batmana však poznamenala tragická smrt Robina - Jasona Todda, kterého zajal Joker a několik dní ho mučil. Když se Batmanovi nakonec podařilo vypátrat, kde Robina drží, bylo již pozdě. Dlouho si pak Robinovu smrt vyčítal a odmítal přijímat nové pomocníky. Velký zlom nastal, když se Batman utkal se známým teroristou Banem. Ten vymyslel plán, jak Batmana oslabit a ve chvíli, kdy byl na pokraji sil, zaútočil. Batman stěží mohl dlouho odolávat tak silnému protivníkovi a na konci souboje mu Bane zlomil páteř. Batman sice přežil, ale jeho zranění byla natolik vážná, že se zdálo, že jeho kariéra hrdiny je u konce. Jelikož město Batmana potřebovalo i nadále, jeho netopýří kostým převzal jeho dočasný pomocník Jean-Paul Valley. Ten považoval Brucovi metody za neefektivní a trval na tom, že na zločince se musí jedině tvrdě. Neváhal zločince i zabíjet, přestože to mělo za následek i smrt nevinných rukojmích. S tím však Bruce tvrdě nesouhlasil, a jakmile se vyléčil ze svých zranění a mohl opět chodit, požadoval svůj kostým zpět, přestože o něj musel s Valleym bojovat.

O několik let později, město Gotham zasáhlo silné zemětřesení, které mělo za následek silné občanské nepokoje, které se podobali anarchii. Vláda prohlásila město za území nikoho a ve městě nastal chaos, kterého rychle využili místní zločinci. Batman však se svými spojenci po více než roce opět obnovil ve městě pořádek. I přes tento úspěch se Batman musel smířit s nepříjemnou zprávou, že komisař James Gordon se rozhodl u policie skončit a odešel do důchodu.

Kromě Batmanových problémů musel Bruce řešit i své soukromé potíže. Když byla zavražděna jeho přítelkyně a novinářka Vesper Fairchild byl obviněn z její vraždy. Kvůli svému dvojímu životu těžko prokazoval nevinnu, protože nemohl přiznat, že v době její vraždy létal po městě jako Batman. Bruce proto uprchl se zadržovací cely a byl rozhodnut, že Bruce Wayne zcela zmizí a zůstane pouze Batman. Nakonec se však rozhodl dokázat svou nevinnu tím, že našel skutečného vraha - Davida Caina.

Batman

Schopnosti

BohatstvíBoj beze zbraněHbitostHi-Tech oblekChladné zbraněLétáníMaskováníMistr únikůMocný předmětOvládání zvířatPočítačový expertPlíženíPřekladačPřevlekySledováníStřelné zbraněUdělátkaVůdceVýbušninyVysoké IQZvukový třesk