Pennyworth Alfred

Celé jméno: Alfred Thaddeus Crane Pennyworth
Alias: Eagle, Penny-One

Česky: ?
Činnost: komorník
Status: aktivní
První záznam: 1943
Členství: Batman Family

20%

Síla

40%

Odolnost

60%

Inteligence

20%

Rychlost

20%

Nebezpečí

Alfred se narodil v Anglii jako Alfred Beagle. Jeho otec byl komorníkem rodiny Waynů, ale Alfreda více lákala armáda, ke které se přidal hned, jakmile dosáhl plnoletosti. Účastnil se řady bojů jako vojenský lékař. Když byl stažen z aktivní vojenské služby, věnoval se nějakou dobu herectví a poté figuroval jako instruktor pro agentů MI5. Účastnil se i několika špiónských misí a poté byl propuštěn do civilu.

Alfred si změnil příjmení na Pennyworth a odjel do Ameriky, kde začal sloužit jako komorník rodině Waynů přesně tak, jak si přál jeho otec. Doufal, že se ještě vrátí k herectví, ale po tragédii, při které přišli o život manželé Waynovi, se stal opatrovníkem mladého Bruce Wayne. Výchova mladého Bruce byla náročná, proto Alfred uvítal, když mu občas vypomáhala doktorka Leslie Thompkins. Když se Bruce vydal na cestu kolem světa, zůstal Alfred na panství a měl krátký románek právě s Dr. Thompkinsovou.

Po Brucově návratu mu pomáhal s vytvořením zázemí pro Batmana a zároveň mu vymýšlel krytí, když začal vzbuzovat podezření u komisaře Gordona. Ačkoliv zpočátku nebyl příznivcem Brucova nočního života, coby netopýří hrdina, tak musel uznat, že město někoho takového skutečně potřebuje. I když to znamenalo nesčetné operace zlomenin a jiných zranění, se kterými se Batman vracel.

Alfred hrál také velkou roli v životě Dicka Graysona, který se, ještě jako kluk, stal Robinem a zároveň i součásti Waynovy rodiny. Alfred jim vždy kladl na srdce, že zločince je třeba zavřít pod zámkem a že msta není správnou cestou. Přátelské vztahy s Robinem přetrvali i po odchodu od Batmana a zahájení vlastní kariéry jako Nightwing. Díky Alfredovi se Batman také dokázal vyrovnat se smrtí Jasona Todda, alias druhého Robina, a přijmout Tima Drakea za jeho nástupce.

Ačkoliv bylo náročné dávat Batmana zase dohromady, ještě náročnější bylo přesvědčit Bruce Wayna, aby nezanedbával svůj společenský život. Neustále připomínání schůdek a vymýšlení omluv na různé večírky se staly Alfredovou každodenní rutinou. Nejtěžší však bylo pozorovat, jak se Bruce pomalu, ale jistě ničí svou rolí Batmana. Začal být tak posedlý potíráním zločinu, až se Alfred rozhodl dát výpověď, aby tomu nemusel nadále přihlížet. Poté se odstěhoval z Gothamu a vrátil se zpět do Anglie.

O několik měsíců navštívil Alfreda Dick Grayson a přemluvil ho k návratu do Gothamu. Po událostech No Man's Land, kdy Batman beze stopy zmizel, využil Alfred všech svých schopností a dovedností, aby zmapoval situaci v téměř zcela zničeném Gothamu. Nakonec byl ve vypjaté chvíli zachráněn navrátivším se Batmanem. Po roce, kdy se město začalo vzpamatovávat, se Tim Drake vzdal role Robina a předal ji Stephanie Brown. Později však Alfred přemluvil Tima, aby se do role Robina zase vrátil a pomohl zachránit i zraněného Nightwinga. Rodina byla na čas zase pohromadě.

Pennyworth Alfred

Schopnosti

Boj beze zbraněPočítačový expertSledováníStřelné zbraně