Justice League Dark

– akční, animovaný

Originální název: Justice League Dark
Český název: Liga spravedlivých: Temno
Premiéra: 24. 1. 2017
Odkazy: ČSFD|IMDb

Lidé po celém světě začnou mít děsivé halucinace. Jelikož Batman s paranormálními jevy moc zkušenosti nemá, obrátí se na odborníka - Johna Constatina. Společně pak vytvoří menší tým ještě s dalšími superhrdiny a začnou pátrat po původu přeludů.

Děj

Napříč celým světem mají lidí děsivé halucinace, že je chtějí zabít nestvůry. To má za následek sérii vražd vlastní rodiny, sousedů i náhodných kolemjdoucích. Batman přemýšlí, jak nastalou situaci vyřešit, zničehonic omdlí a když se probere, najde na zdech namalované jméno Constatine. O pár dní dříve John Constatine a Jason Blood hráli poker s třemi démony. Jak se sázky zvyšují, nabídne Constatine do hry svůj kouzelný dům a démoni na oplátku truhlici artefaktů. Jenže obě strany při hraní podváděly, což následně vyjde najevo a strhne se rvačka, během které se Jason Blood promění v démony Etrigana a společně s Constatinem démony porazí a artefakty si ponechají.

Batman se vydá za kouzelnicí Zatannou, aby ji požádal o pomoc. V tu chvíli ho posedne duch Deadman a vzkáže jim, že by měli navštívit Constatina. Zatanna z toho není moc nadšená, ale souhlasí, že Batmanovi pomůže. Společně se vydají najít Constatina, když je během cesty napadne kouzelné tornádo. Naštěstí se zrovna objeví Constatinův dům, ve kterém se schovají. Zde je uvítá duch domu - Black Orchid. Po krátce hádce John souhlasí, že jim pomůže případ vyřešit a společně navštíví Johnova kamaráda Ritchie Simpsone. Ten umírá na rakovinu a obviňuje Johna, že to je jeho vina. Proto mu i odmítá půjčit potřebný artefakt, ale na Batmanovu přímluvu jim nakonec půjčí klíč Keshanti. Ten umožňuje zpřístupnit myšlenky a vzpomínky jiných lidí.

Batman, Constantine, Deadman a Zatanna se vydají do nemocnice. Tam přiloží artefakt na čelo jednomu z lidí, který měl ony děsivé halucinace. Constantine a Zatanna se vydají hledat vzpomínky, které by vysvětlovaly, co stálo za těmi halucinacemi. V tu chvíli se v nemocnici objeví nestvůra, která začne zabíjet vše kolem a chystá se i pohltit muže, v jehož mysli se nachází John i Zatanna. Ti se na poslední chvíli vrátí a nestvůru zastaví. Ve vzpomínkách se jim podaří získat obraz prstenu, který měl tajuplný čaroděj na sobě, když začaroval mysl své oběti.

Prsten chtějí ukázat Ritchiemu, aby jim ho pomohl identifikovat, ale najdou ho téměř mrtvého a s Jason Bloodem, který chtěl z místa utéct. Blood vysvětlí, že Richie už v takovém stavu našel a že chtěl pouze získat přístup do Constatinova domu, aby získal Dreamstone. Vypráví, jak před dávnými časy bojoval coby rytíř společně s Merlinem proti černokněžníkovi zvanému Destiny. Blood jev souboji smrtelně raněn, a tak Merlin povolá na pomoc démona Etrigana. Démon černokněžníka zapudil a za to požadoval svou svobodu. Jenže Merlin, aby zachránil umírajícího rytíře, propojil démona s Bloodem. Stále však hrozilo, že se Destiny může vrátit, když se složí dohromady Dreamstone. Blood ho proto chtěl získat od Constatina, když ho před časem vyhrál v pokeru, aby ho mohl zničit.

Následně se všichni společně s Ritchiem přenesou Constatinova domu, kde se zraněný Ritchie, který se probere z bezvědomí. Podle jeho slov za všemi těmi přeludy stojí kouzelník Felix Faust, protože on je vlastníkem prstenu, který viděli John a Zatanna. Bohužel nikdo neví, kde se Faust nachází, protože jeho útočiště je zatřeno různými kouzly. Obrátí se tedy na Swamp-Thinga, aby jim ho pomohl najít. Ten je přesune na místo, které hledají, ale odmítne jim nadále pomáhat. Uvnitř Faustova sídla se strhne ničivý souboj, který končí Faustovou porážkou. Jenže se ukáže, že se zraněním Ritchieho nemá nic společného.

Ritchie se mezitím probere a rozkáže Black Orchid, aby se nechala zničit. Následně vytáhne malý úlomek Dreamstonu a přiloží ho ke zbytku, čímž se moc Dreamstonu obnoví. To už se do domu vrací ostatní a odhalují Ritchieho zradu. Ten říká, že mu Destiny slíbil, že ho vyléčí z rakoviny. Jenže Destiny ho pohltí, zničí celý dům a vydá se do nejbližšího města. Ostatní se vydají za ním a snaží se ho zastavit, ale jejich síly na to nestačí.

Do boje se zapojí i Swamp-Thing, ale také on je přemožen. Ani Etrigan není o moc úspěšnější a Destiny se ho zbaví tím, že démona oddělí od Jasona Blooda. Brzy se sice objeví i členové Justice League, ale jsou ovládnuti halucinacemi, takže začnou útočit na Batmana. Constantine zkusí na Destiniho trik. Destiny si přitáhne Constantina do svého osobního štítu, a v tu chvíli z Conastantina vystoupí Deadman a posedne samotného Destinyho. Batman s Bloodem pak zničí Dreamstone a Destiny zmizí. Zůstane jen Richie, kterého odvedou přízraky do pekla. Následně umírá i Jason Blood, kterému se po oddělení od Etrigana, obnoví staré zranění. Zatanna, Constantine a Etrigan se účastní Bloodova pohřbu. Po něm Etrigan zmizí neznámo kam. Zatanna přemlouvá Constantina, aby se společně s ní připojil k Justice League a ten nakonec souhlasí.