Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Justice League: Flashpoint Paradox

– akční, animovaný, sci-fi

Originální název: Justice League: The Flashpoint Paradox
Český název: Liga spravedlivých: Záchrana světa
Premiéra: 30. 7. 2013
Odkazy: ČSFD|IMDb

Barry Allen se rozhodne vrátit se v čase a zachránit život své mamce. Jenže netuší, že tím zcela změní nejen svůj život, ale i budoucnost celé planety. Nejen, že Flash přijde o své schopnosti, ale navíc jeho superhrdinští přátelé mezi sebou válčí natolik urputně, že hrozí konec světa.

Děj

Barry Allen, známý též jako superhrdina Flash, právě na hřbitově vzpomíná na svou matku, kterou před lety zavraždil neznámý pachatel. Jeho vzpomínání vyruší vloupání do Flashova muzea, kam se superrychlý hrdina ihned vydá. Uvnitř narazí na své nepřátele - Captaina Colda, Captaina Boomeranga, Heat Wavea a Mirror Mastera. Zpočátku má sice Flash navrch, ale nakonec padne do léčky a zůstane uvězněn v lepivé gumě. V tu chvíli se na scéně objeví Zoom, Flashův úhlavní nepřítel. Ten mu oznámí, že hodlá zničit polovinu města, díky výbušninám, které připevnil na ostatní padouchy. V tu chvíli se však objeví Justice League a společnými silami výbušniny zneškodní. Zdá se, že město je opět v bezpečí. Zoom si však ještě rýpne do Flashe, že ač bude seberychlejší, svou matku tím už nezachrání.

Barry se probere v práci, kde usnul na stole. Vyběhne ven a chystá se aktivovat své schopnosti, když zakopne a spadne k nohám povědomé ženy. Ve skutečnosti je to Barryho matka, živá a zdravá a doufá, že její syn nezapomněl na její narozeniny. Barry tomu nejdříve nemůže uvěřit, ale nakonec svou matku obejme a řekne ji, že je superhrdina Flash. Jenže ani jeho matka, ani nikdo jiný o Flashovi neslyšel a navíc Barry ani nemá své superrychlé schopnosti. Navíc všichni mají starosti s blížící se válkou. Národ Amazonek pod vedením Wonder Woman napadl Anglii, zatímco národ Atlanťanů, vedený Aquamanem, zpustošil celou západní Evropu. Nyní se blíží konečně střetnutí mezi těmito znesvářenými stranami. Wonder Woman totiž měla pletky s Aquamanem, na které přišla královna Mera. Mera se chtěla Wonder Woman pomstít a zabít ji, jenže Wonder Woman byla silnější a královnu Atlanťanů zabila, načeš si i přivlastnila její korunu, jako varování pro všechny, kdo by se ji odvážil zabít. Aquaman nemohl zabití své manželky nechat jen tak, a za tento násilný akt vyhlásil Amazonkám válku.

Mezitím po střechách Gotham loví Batman padouchy. V jeho arzenálu nechybí střelné zbraně a neváhá ani zločince zabíjet. Při posledním pokusu o zabití ho však zastaví Cyborg. Ten pracuje pro vládu a snaží se zastavit blížící se válku. Požádá tedy Batmana o pomoc, aby mu pomohl vymyslet plán, jak zachránit svět. batman však odmítá se slovy, že svět je stejně ztracený.

Barry netuší, co se vlastně stalo, že je celý svět na ruby. Jelikož nemá kontakt na žádného člena Justice League, rozhodne se vydat do Gothamu za Brucem Waynem. Naštěstí zná jeho tajný vchod do jeskyně. K jeho překvapení se však i jeskyně úplně změnila. Všude jsou jen zbraně, munice a láhve s alkoholem. Náhle Barryho přeruší příchod Batmana. Jakmile Berrry osloví Bruce jménem, ihned schytá několik ran. Teprve poté Barrymu dojde, že v této realitě nepřežil Bruce, ale naopak jeho rodiče a Batmanem se tak stal Thomas Wayne. Barry Thomasovi vysvětlí, že přišel z jiné reality, kde jeho syn žije a on sám je superrychlým hrdinou. Aby ho přesvědčil, ukáže mu svou oblek, skrytý v prstenu. K Barryho překvapení se v prstenu nachází Flashův červený oblek, nýbrž oblek Zooma. Zdá se, že právě Zoom by mohl mít v celém tom zmatku prsty. Barry je odhodlán získat zpět své schopnosti a vrátit svět zpět do své původní podoby. Nejdříve však bude potřebovat zopakovat nehodu, díky které získal své schopnosti. Posadí se na křeslo, napojené na hromosvod a kolem sebe umístí potřebné chemikálie. Po chvíli blesk skutečně udeří, ale pokus se nepovedl a Barry skončí s velmi ošklivými popáleniny a Batman ho takt tak zachrání. Barry je však odhodlaný experiment zkusit znovu, i kdyby ho to mělo stát život. Napodruhé se však Barrymu schopnosti vrátí a rovnou stihne zachránit Batmanovi život.

Vláda USA rovněž sleduje eskalující konflikt a má své vlastní plány, jak obě strany zastavit. Vyslala loď s Lexem Luther a Deathstrokem, aby lokalizovali tajnou zbraň Atlanťanů. Tou je ve skutečnosti Captain Atom, jehož síla je používána k ničení všeho, co stojí Atlanťanům v cestě. Jsou však odhaleni a všichni do jednoho pobyti. Luthor však ještě stihne poslat souřadnice atlantské lodě. Díky tomu může letectvo vyslat pilota Hala Jordana ve vesmírné lodi s bombou, jež by dokázala zničit atlantskou vlajkovou loď. Když už se zdá, že Jordan na místě, objeví se velká příšera a spolkne ho i s bombou. Atlanťany tak už nic nemůže zastavit a vydají se k Velké Británii, kde už na ně čekají Amazonky.

Flash potřebuje sehnat další posily, aby měl proti Aquamanovi a Wonder Woman šanci. Jedinou naději je Superman, kterého nikdo nezná a neví kde je. Batman proto zavolání Cyborgovi a souhlasí, že mu pomůže, pokud jim pomůže Supermana najít. Jak se ukáže, Superman byl před lety nalezen v obřím kráteru, který zničil půlku Metropolis. Vláda ho od té doby držela v podzemním bunkru jako zajatce. Když se k němu konečně dostanou, tak ho Flash vůbec nepoznává - ze Supermana je hubený a vystrašený muž, který ani neumí používat své schopnosti. Flash doufá, že když Supermana dostanou na sluneční svit, tak získá svou sílu. Jenže venku už na ně čekají ozbrojené složky a začnou po nich ihned pálit. Aby ochránil své nové přátelé, zabije Superman většinu vojáků. Jakmile uvidí zkázu, kterou napáchal, tak vystrašeně odlítne neznámo kam.

V Londýně se mezitím bitva rozhořela naplno. Do boje se zapojí i zbylý superhrdinové, včetně Flashe a zoufale se snaží válku ukončit. Barry si v zápalu boje všimne Zooma a vydá se za ním. Chce ho donutit, aby uvedl věci do pořádku. Ten se mu však jen vysměje a odhalí mu krutou pravdu - za tuto realitu je totiž zodpovědný sám Barry. Po událostech, které nastaly ve Flashově muzeu se vydal proti proudu času a zachránil svoji matku. Tím však spustil řetěz dalších událostí, které vyústili až v tuto válku. Většin superhrdinů už padla, společně s atlantskými a mazonskými bojovníky. Zbývá Wonder Woman a Aquaman, kteří se snaží zabít jeden druhého. V hodině jevyšší se objevuje Superman a upálí Aquamanovi ruku, načež ho Wonder Woman ještě probodne. Aby zajistil porážku Amazonek, aktivuje Aquaman všechnu Atomovu sílu a spustí ničivý výbuch, které postupně ničí celou zemi.

Flash už může zachránit svět jedině tak, že poběží znovu proti proudu času, ale to mu nedovolí Zoom, který mu odčerpává energii. Naštěstí své poslední slovo ještě neřekl Batman a Zooma střelí do hlavy a předá Flashovi dopis pro svého syna. Nyní může Flash nabrat rychlost a zabránit sám sobě, aby zachránil své matce život. Krátce nato se opět probere na stole v práci. Zdá se, že je vše při starém. Flash proto zajde za Batmanem, nyní už opět Brucem Waynem, a předá mu dopis, který mu poslal jeho otec. Batman mu poděkuje a Flash se opět vydá na další dobrodružství.

Justice League: Flashpoint Paradox

Související filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: