Cheetah

Celé jméno: Barbara Ann Minerva
Alias: Bride of Urzkartaga

Česky: ?
Činnost: ?
Status: aktivní
První záznam: 1987
Členství: Secret Society

60%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

100%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Barbaba bývala archeoložkou, která se vypravila do Afriky, aby našla Urzkartagův chrám. Podle pověsti dokázal bůh Urzkartaga ze své manželky učinit gepardí bohyni. Jeho kult udržoval kmen, který chtěl Barbaru a její tým obětovat, aby Cheetah (Gepard) mohl znovu povstat. Barbara včas prokoukla jejich úmysly a spolu s jedním členem expedice utekla. Zatímco ostatní členové expedice měli být obětováni, Minerva se zajímala především o chrám. Když do obřadu zasáhli nepřátelé uctívačů Cheetah, zůstala Barbaba uvězněná uvnitř chrámu. Odsud ji pomohl člen expedice, se kterým předtím utekla. Barbara ho však využila jako oběť pro Urzkartaga, který ji za odměnu přeměnil na Cheetah, nesmrtelnou gepardí ženu.

Po své proměně Cheetah zabila všechny přítomné a odjela zpátky do Anglie. Tam se její síla začala vytrácet, protože manželka Urzkartaga měla být původně panna, což Minerva nebyla. Aby obnovila svou sílu, musela se o úplňku obléknout do gepardí kůže a vypít magický lektvar. Později se dočetla, že Wonder Woman vlastní pás síly, který chtěla za každou cenu získat. Často se proto pouštěla do bojů s Wonder Woman, ale skončila v Arkhamu. Tam ji navštívil Mikos, přisluhovač bohyně Circé, a nabídl ji, že Minervu a Cheetah spojí navždy v jednu. Minerva souhlasila, ale netušila, že se tím stane otrokem Circé. Aby se zbavila jejího vlivu, musela se spojit se svou největší sokyní – Wonder Woman. Tím se však jejich nepřátelství nezlomilo, spíše jen na čas odložilo.

Cheetah

Schopnosti

Boj beze zbraněDrápyHbitostOvládání zvířatPřekladačPřeměnaSuperčichSuperrychlostSupersluchSupersílaSuperzrakVysoké IQZuřivost