Scarecrow

Celé jméno: Jonathan Crane
Alias: Master of Fear, Sinister Scarecrow, Scarebeast

Česky: Strašák
Činnost: profesor
Status: aktivní
První záznam: 1941
Členství: Injustice Gang

20%

Síla

20%

Odolnost

80%

Inteligence

60%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Crane neměl zrovna snadné dětství. Díky své vysoké vyzáblé postavě a obnošeným šatům se často stával terčem posměchu ostatních. Ti po něm házeli kameny a nazývali ho strašákem (scarecrow). Většinu času proto raději trávil v knihovně, ale ani tam neunikl posměvačům. Jednoho dne propadl těžké depresi, když si uvědomil, že zatímco on se bojí téměř každého, jeho se naopak nebojí nikdo, vyjma holubů. V ten samý den se začetl do povídky Ospalá díra, kde se dočetl o svém jmenovci, Ichabodovi Craneovi. Ten ohromil obyvatele města svým ladným tancem, a tak se Jonathan odebral doprostřed kukuřičného pole, aby mohl nikým nepozorován napodobovat taneční kroky. Během svého tanečku omylem ukopl hlavu strašáka, který byl na poli. Crane nadále trénoval své taneční pohyby, až se z nich vyvinul spíše vlastní styl Kung-Fu.

Po nocích nadále pokračoval ve čtení své oblíbené povídky, až se jednoho dne dočetl, že jeho knižní jmenovec se stal terčem vtipálka, který jej vyděsil v převleku za bezhlavého jezdce. To Jonathana velmi rozzuřilo, jakoby jeho jméno patřilo pouze zbabělcům. To se však rozhodl změnit a začal tím, že oslovil dívku Sherry, kterou tajně miloval, ale která také chodila s jeho úhlavním nepřítelem. Pozval ji na halloweenský večírek a ona překvapivě souhlasila. Když se ocitli na oslavě, zatáhla ho Sherry do sklepa a chtěla ho políbit. V tom se však ze tmy vynořil jeho úhlavní sok v převlečení za přízrak a Crane vyděsil natolik, že z domu utekl. Cestou jen slyšel hlasitých smích Shery, jejího přítele i ostatních přihlížejících. Dopadl tedy jako Ichabod v Ospalé díře. Jonathan se rozhodl ovládnout svůj strach, a co víc, rozhodl se, že začne využívat strachu u ostatních. Jedné noci, když si Shery užívala romantické chvilky v autě se svým přítelem, vyskočil Crane v převleku strašáka na jejich auto a mířil na ně pistolí. Mladý pár se vyděsil a šlápl na plyn, auto dostalo smyk a narazilo do stromu. Kdysi nadějný fotbalový hráč Griggs po nárazu ochrnul od pasu dolů a Sherry na místě zemřela. Crane příjemně překvapilo, jakou moc má strach.

Nadále pokračoval ve studiu strachu, až se stal asistentem profesora psychologie na univerzitě. V této době se mu podařilo vyvinout plyn, který u zasažených lidí vyvolával živoucí obrazy jejich nočních můr. Rozhodl se tyto účinky vyzkoušet na svém profesorovi, který ve snaze utéct před běsy, skočil ze střechy. Takže Crane mohl nastoupit na jeho místo. Jeho výuka, zabývající se především studiem strachu, nenašla u jeho studentů pochopení, a tak se Crane rozhodl studentům následně předvést účinky strachu. Za toto chování byl z univerzity propuštěn. Po této události přijal Crane svou novou identitu za svou a stal se Scarecrowem, který rozséval strach mezi jeho nepřáteli, zejména pak Batmanem.

Scarecrow

Schopnosti

Boj beze zbraněChemikálieChladné zbraněIluzePlíženíPřevlekyUdělátkaVysoké IQZuřivost