Batman vs. Dracula

– akční, animovaný, thriller

Originální název: The Batman vs. Dracula
Český název: ?
Premiéra: 15. 10. 2005
Odkazy: ČSFD|IMDb

V Gothamu se objeví armáda upírů, v jejímž čele nestojí nikdo jiný než samotný hrabě Drákula. Batman se tak bude muset ozbrojit česnekem a ochránit své blízké do té doby, než se mu podaří najít lék na upírství a zneškodnit samotného krále špičatých zubů.

Děj

Spoluvězeň slíbí Penguinovi a Jokerovi podíl ze svého lupu, když ho dostanou z Arkhamu. Prozradí jim tedy první vodítko ke skrýši, která je na hřbitově. Oba si však s takovou informací vystačí z Arkhamu utečou, aby byli na hřbitově první. Jokera však cestou zdrží souboj s Batmanem, a tak na hřbitov jako první dorazí Penguin. Vstoupí do hrobky, kde měl být lup ukrytý, ale nalezne pouze ztrouchnivělou kostru. Při manipulaci s rakví se navíc pořeže a pár kapek krve spadne na kostlivce. V tu chvíli kostra ožije a pomocí hypnózy z Penguina udělá svého nedobrovolného služebníka. Z kostlivce se vyklube hrabě Drákula, kterého v Transylvánii přemohli a jeho tělo poslali do Gothamu, aby už ve své domovině nemohl škodit. Nyní tedy opět musí získat zpět svou sílu, a tak začne útočit na gothamské obyvatelé a měnit je v upíry. Mezitím Batman stále bojuje s Jokerem tak urputně, až Joker spadne do vody a elektrický výboj z vlastního elektrického bzučáku ho usmrtí.

Bruce Wayne pořádá ve svém sídle večírek, na kterém představuje nové vynálezy z Wayne Enterprises. Zároveň dělá i společnost pohledné novinářce Vicki Valové, kterou pozve na večeři. Jejich setkání naruší neznámý návštěvník, který se představí jako doktor Alucard a jehož Vicki Valové rovněž zaujme. Následně večírek naruší výskyt dalších upírů. Teprve poté si Bruce uvědomí, Alucard znamená pozpátku Dracula a že Gotham čelí upíří invazi. Ve městě začnou mizet desítky lidí a policie začne prstem ukazovat na Batmana. Ten se proto musí vypořádat nejen s upíry, ale i s policejními jednotkami.

Na hřbitov nečekané dorazí Joker, který očividně smrtelný pád nakonec přežil. Po Pengunovi se dožaduje ukrytého lupu, ale Drakula jej promění v upíra. Jokera se poté vloupá do krevní banky, čímž na sebe upozorní Batmana. Ten ho přemůže a odnese k sobě do jeskyně, aby mohl hledat lék a všechny upíry proměnit zpět na lidi. Batman je natolik zabrán do svého výzkumu, že zapomene na domluvenou schůzku s Vicki. Tu přitom začne pronásledovat právě Drákula, protože s její pomocí chtěl oživit svou upíří nevěstu. Naštěstí se Batmanovi podaří najít lék a ihned se vydá do kobky, aby se vypořádal s Drákulou.

Batman v podzemní kobce přemůže většinu upírů a aplikuje jim sérum, díky kterému se z nich opět stanou lidé. Následně se setká tváří tvář s Drákulou a při souboji se dostanou až do Batmanovy jeskyně. Tam už čeká zbraň v podobě koncentrovaného slunečního svitu, která přemění Drákulu v popel. Vicky Valová je konečně a zachráněna a Penguin dokonce najde i tolik hledaný poklad. Bohužel si ho moc neužije, protože ho hned na to zatkne policie.

Batman vs. Dracula

Související filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: