Joker

– drama, krimi, thriller

Originální název: Joker
Český název: Joker
Premiéra: 2. 10. 2019
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

V Gothamu právě začínají 80. léta a celé město sužuje chudoba a s tím i související nárůst kriminality. A právě zde, žije i Arthur Fleck, jež se živí jako klaun, ale s ní o tom, že se stane bavičem. Jeho sen mu však komplikuje mentální porucha, kvůli které dostává nekontrolovatelné záchvaty smíchu a také péče o jeho duševně nemocnou matku. Jednoho dne ho v práci zbijí výtržníci, a tak od svého kolegy dostane zbraň. Jenže právě během klaunského vystoupení v dětské nemocnici, mi zbraň omylem vypadne a Arthur kvůli tomu přijde o práci.

Při cestě domů jej navíc napadnou tři dobře situovaní muži a Arthur dva z nich v sebeobraně zastřelí, přičemž třetího už úmyslně zastřelí. Jak se ukáže, všichni byli zaměstnanci Wayne Enterprises a Thomas Wayne, majitel společnosti, ostře odsoudí tento útok a za motiv útoku označí žárlivost méně úspěšných a tudíž i chudších obyvatel. Arthur se pokusí začít znovu a dokonce požádá svou sousedku, aby se přišla podívat na jeho bavičský debut. Ten však skončí naprostý fiaskem a Arthur sklidí jen posměch a ostudu. Navíc si z něj ve svém pořadu začne dělat srandu i jeho bavičský idol - Murray Franklin a jeho matka dostane infarkt, načež skončí v nemocnici.

Arthur je na dně, ale nalezne dopis své matky, která měla mít aféru s Thomasem Waynem, když u něj pracovala. Zdá se, že Thomas Wayne je Arthurův otec, ale zřejmě díky svému vlivu Arthurovu matku umlčel. Překvapený Arthur se vydal na panství Waynů, aby konfrontoval Wayne. Dokonce se setkal i s jeho synem – Brucem. Thomas Wayne však označí jeho matku za psychicky labilní, a že celý vztah mezi nimi vymyslela. Arthur se vydá za svou matkou do nemocnice, kde ji zabije. Následně se vydá do televize, kam ho pozval sám Murray. Arthur, smířen se svým životem, se přizná k vraždám a poukazuje na sociální nespravedlnost mezi lidmi. Arthur pak s ledovým klidem vytáhne zbraň a bývalého hrdinu z dětství v přímém přenosu zastřelí. Arthur je následně zatčen, ale po celém městě začnou propukávat nepokoje. Chudí lidé se vzbouří a jako symbol svého protestu zvolí právě klaunskou masku. Jeden z protestujících pak zastřelí Thomase a Marthu Waynovi. Dav pak osvobodí i Arthura, který si náležitě užívá svůj nový smysl života.

Joker

Myslel jsem si, že můj život je tragédie, ale ve skutečnosti je to komedie.

Joker

Podobné filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: