Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Justice League: Throne of Atlantis

– akční, animovaný

Originální název: Justice League: Throne of Atlantis
Český název: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy
Premiéra: 13. 1. 2015
Odkazy: ČSFD|IMDb

Atlantský princ Orm chce vyhlásit válku lidem, žijícím na pevnině. Viní je ze smrti svého otce a pomocí lstí a intrik se mu podaří přesvědčit svůj národ, aby proti lidem povstal. Nejdříve se však Orm bude muset zbavit svého nevlastní bratra - Arthura Curryho. Ten přitom ani neví, že je synem královny Atlantidy a že tak bude hrát důležitou roli v nadcházející válce.

Děj

Neznámí útočníci napadnou americkou ponorku uprostřed oceánu. Všichni na palubě jsou zabiti a ponorka jde ke dnu. K ponorce je vyslán Cyborg, aby zjistil, co způsobilo její potopení. Uvnitř ponorky přijde na to, že z ponorky byly ukradeny rakety a hned na to je napaden zvláštními tvory. Dokáže jim utéct a následně se spojí s ostatními členy Justice League, aby přišli tomuto útoku na kloub. Z Cyborgova záznamu odhalí, že útočníky by mohli být tajuplní Atlanťané, starobylý národ, které před tisíci lety zmizel pod vodou.

V Mercy Reef mladík jménem Arthur Curry zapíjí v baru svůj smutek nad smrtí svého otce a jediného blízkého člověka, kterého měl. Následně se připlete do rvačky s místními rváči a během boje zjišťuje, že má nadlidské schopnosti. Mezitím v království Atlantidy se zdejší královna Atlanna dohaduje se svým synem, princem Ormem ohledně útoku na pevninu. Orm je přesvědčený, že za smrt jeho otce a krále můžou lidé z pevniny a že by měli lidstvo vymýtit z povrchu planety. Atlanna však považuje smrt krále za nešťastnou nehodu a odmítá kvůli tomu rozpoutat válku mezi dvěma světy. Naštvaný Orm odchází společně se svým pomocníkem Black Mantou. Ten pomocí hologramu přemaskuje svou loď na ponorku a zaútočí na atlantský lid. Z útoku jsou následně obviněni lidé.

U Arthura se objeví znalec na Atlantidu, který mu sdělí, že má pro něj informace o jeho skutečném původu. Než však stihne cokoliv říct, je zabit mořskými příšerami, které se následně pokusí zabít i Arthura. Na pomoc mu přijde atlantská strážkyně Mera, která mu pomůže nestvůry přemoci. Zároveň mu sdělí, že jeho skutečnou matkou je královna Atlanna, jež se před několika lety zamilovala do jeho otce, ale musela se provdat za krále Atlantidy a nemohla se za ním vrátit. Z jejich krátkého vztahu se narodil právě Arthur – napůl člověk a napůl Atlanťan. Opět zaútočí mořské obludy, tenkrát v mnohem větší převaze. Naštěstí se objeví členové Justice League a pomůžou Arthurovi a Meře zvítězit.

Poté se všichni společně vydají do Atlantidy, kde je zaskočí princ Orm, který zavraždil královnu a stal se tak novým králem. Díky královskému trojzubci přemůže všechny superhrdiny a nechá je předhodit nestvůře. Naštěstí se Arthurovi podaří osvobodit a následně zachrání i zbylé superhrdiny. Při návratu do Atlantidy zjistí, že Orm prohlásil, že královna byla zabita suchozemci a nový král Orm vyhlásil lidem válku. Pomocí svého trojzubce přivolal obří vlnu, která se blíží k Metropolis. Z vlny vystoupí atlanská armáda, která se střetne s lidskou armádou. Rozpoutá se velká bitva, do které se zapojí všichni členové Justice League i Arthur s Merou.

Během souboje Black Mantha přizná, že Orma do války vmanipuloval, aby pak on sám mohl vládnout oběma světům. Načež ho sežere žralok přivolaný Arthurem. Ostatní superhrdinové se snaží přemoci Orma, ale proti síle královského trojzubce nemají šanci. Batman však má nápad, jak válku zastavit. Pomocí Cyborgova záznamového zařízení přehraje atlantský vojákům video, na kterém se Orm přiznává k vraždě královny. Arthur využije momentu překvapení a Orma porazí, načež mu atlantští vojáci uznají za svého nového krále. Arthur následně vyhlásí mír mezi oběma světy.Později v Atlantidě proběhne Arthurova korunovace a následně je mu nabídnuto členství Justice League.

Justice League: Throne of Atlantis

Související filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: