Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Justice League: War

– akční, animovaný, sci-fi

Originální název: Justice League: War
Český název: Liga spravedlivých: Válka
Premiéra: 21. 1. 2014
Odkazy: ČSFD|IMDb

Darkseid přichází na Zemi a společně s armádou létajících monster ji hodlá dobýt. Porazit ho mohou jen známí superhrdinové. Ti však musí řešit i řadu osobních problémů. Situace se značně zhorší, když se začnou otvírat portály po celém světě a z nich začnou přicházet stále nová a nová monstra. Superhrdinové budou muset vynaložit veškerou svou sílu a důvtip, aby Zemi ubránili.

Děj

Po celém světě se začnou objevovat létající nestvůry, které rozmisťují neznámá zařízení. Superhrdinové jsou jim na stopě, ale než přijdou na to, k čemu tajuplná přístroje slouží, vtrhne na zemi armáda nestvůr, v jejichž čele je Darkseid. Green Lantern pronásleduje okřídlené monstrum v domnění, že se jedná o Batmana. Během boje se však ukáže skutečný Batman a společnými silami se snaží monstrum přemoci. Superhrdinové nejsou v této době zrovna populární, a tak se musí skrýt před policejní hlídkou v kanalizaci. Tam pokračují v pronásledování neznámého monstra, které mezitím umístilo na zeď tajuplné zařízen. Než stačili jakkoliv zasáhnout, monstrum explodovalo. Díky rychlé Green Lanternově reakci oba superhrdinové vyváznou bez zranění. Společně pak prozkoumají ono zařízení, ale jelikož si s ním nevím rady ani Green Lanternův prsten, rozhodnou se vyhledat Supermana.

Mezitím se stejný předmět podařilo zajistit skupině vědců, kteří se snaží vyzkoumat jeho původ a účel. Profesor Stone je zkoumáním předmětu zaujat natolik, že už po několikáté vynechá zápas svého syna Viktora v americkém fotbale. Ten marně očekává svého otce mezi fanoušky, místo toho na jeho místě spatří neznámého malého kluka. Ten se za ním následně vplíží do šatny, kde mu vyjádří svůj obdiv nad jeho herními výkony. Viktor se rozhodne otci domluvit a vydá se za ním do laboratoře. Problémy má i Wonder Woman, která přijíždí do Bílého domu, aby se setkala s prezidentem. Její vozidlo zastaví dav rozhněvaných obyvatel, kteří považují superhrdiny za ničitele a škodnou. Po rychlé výměně názorů se ale dav uklidní a Wonder Woman pokračuje ve svém programu.

V tu samou chvíli najde Batman a Green Lantern Supermana, který nemá zrovna dobrou náladu na seznamování. Všimne si, že Green Lantern má onen nebezpečný předmět u sebe a považuje je za vetřelce. Po krátkém boji se situace uklidní a začnou se dohadovat o původu zařízení. V tu chvíli se však aktivuje a vytvoří portál, ze kterého začnou vylétávat okřídlená monstra a ničit vše kolem. Situace je stejná i na ostatních místech, kde byla zařízení umístěna. Jedním z nich je i výzkumná laboratoř, kam pravě dorazil naštvaný Viktor Stone a dožaduje se otcovi pozornosti. Ten je ale naplno zaujat výzkumem, a tak Viktor naštvaně popadne onen mimozemský přístroj, právě ve chvíli, kdy se začala otvírat brána. Ohromný výboj Viktora odhodí stranou a jeho tělo začne pohlcovat neznámý zdroj energie. Zoufalý otec se ho snaží uchránit před monstry, jež začala unášet jeho kolegy. Aby synovi zachránil život, vpíchne mu jeden ze svých experimentů, jež mu do krve vpraví nanoboty. Když už to vypadá, že Viktor nepřežije, dojde k propojení mimozemské energie, nanobotů a zbytků Viktorových pozůstatků a vytvoří z něj živoucí stroj - Cyborga. Díky napojení na mimozemskou technologii, dokáže rozluštit plán invaze na zemi, i kdo je jeho strůjcem. Na scéně se objeví i Flash, jež společně s Cyborgem zachrání zbytek vědců.

Ve stejnou dobu se vrátí domů neznámý klučina, který tehdy pronikl do šatny, aby podpořil Viktora. Když kolem sebe uvidí hejno monster, která unášejí lidi, promění se na Shazama a vydá se pomoct ostatní superhrdinům. Při záchraně prezidenta se sejde Wonder Woman, Green Lantern, Batman, Superman, Flash, Shazam a Cyborg, který je informuje o tom, co se chystá. Než však stihnou vymyslet další plán, objeví se Darkseid, strůjce invaze. Ten chce obyvatele země přeměnit na své okřídlené stvůry. Superhrdinové na něj zaútočí vší silou, ale útok skončí nezdarem. Green Lantern má zlomenou ruku, Supermana unesli okřídlené stvůry a Darkseid nemá ani škrábanec. Batman se rozhodne pomoci Supermanovi a rovněž se nechá unést stvůrami. Ještě předtím ale namotivuje Green Lanterna, aby ostatním velel. Zbylí superhrdinové vymyslí nový plán, a to vypíchnout Darkseidovi oči, aby nepomohl používat svou nejmocnější zbraň - laserový zrak.

Batmanovi se podařilo dostat do hlavní Darkseidovi základny, kde se jeho přisluhovač snaží přeměnit Supermana na poslušného mutanta. Batman včas zakročí a Supermana zachrání. Na zemi se ostatním superhrdinům podařilo oslepit Darkseida a Cyborg tak získá dost času, aby se mohl napojit na mimozemskou síť a vytvořit zpětné portály, které všechny stvůry stáhly zpět. Batman a Superman se vrátí včas, aby pomohli dostat Darkseida zpět do portálu a zachránit všechny unesené lidi. Obyvatelé jsou pak superhrdinům velmi vděční a prezident jim veřejně vyjádřil díky.

Justice League: War

Související filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: