Man Who Would Be Bat

4. díl 1. série

Originální název: The Man Who Would Be Bat
Český název: Muž, který chtěl být netopýrem
Premiéra: 2. 10. 2004
České titulky: Ne
Děj

Doktor Langstrom tajně pracuje ve Waynových závodech na séru, které by z něj udělalo netopýra. Vše se mu ale vymkne z rukou.

Yin a Bennett pronásledují Batmana, ten jim sice unikne, ale všimnou si, že hejno netopýrů vlítlo do Waynových závodů. Bruce jim vysvětlí, že se jedná o projekt dr. Langstroma. Ten chce napodobit netopýří sonar pro svou hluchou neteř Carly. Když ale Bruce navštíví malou Carly, zjistí, že je zcela zdravá a Langstrom tak pracuje na něčem jiném. Je totiž posedlý Batmanem a chce se také stát netopýrem. Vyrobil sérum, které z něj udělá Man-Bata. Vypije ho a promění se v obřího netopýra, který napadne Bruce. Bruce ho zavře do trezoru, ze kterého Langstrom rychle unikne.

Po městě se začnou šířit zprávy o zvířatech, kterým něco sálo krev, a tak se na stopu Langstroma dostanou i Yin a Bennnett. Během zápasu Langstroma a batmana se Langstrom promění opět na člověka. Musí totiž vypít tři dávky séra, aby jeho proměna byla trvalá. Batman jednu ampulku se sérem zničí, ale to už je Langstrom opět netopýrem. Chytne detektiva Bennetta a zmizí neznámo kam. batman ho vypátrá v kanalizaci, kde použije generátor zvuku, čímž naruší Langstromův netopýří sonar. Netopýr se změní do lidské podoby a zachráněný Bennett ho zatkne.

S01E04 Man Who Would Be Bat

Postavy v dílu: