Cluemaster

Celé jméno: Arthur Brown
Alias: Aaron Black, Reformer

Česky: Vševěd
Činnost: zločinec
Status: aktivní
První záznam: 1937
Členství: Suicide Squad

40%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

20%

Rychlost

40%

Nebezpečí

Arthur Brown se dal na dráhu zločinu kvůli prohře ve vědomostní soutěži. Jako maskovaný kriminálník Cluemaster se pokoušel odhalit Batmanovu tajnou identitu. Jenže rád za svými zločiny nechával vodítka, které předpovídaly jeho další kroky. Díky tomu ho Batman dokázal snadno vypátrat a navíc si udělal řadu nepřátel mezi zločinci. Zejména Riddler ho nedokázal vystát, protože napodoboval jeho modus operandi. Cluemaster tak většinu života trávil ve věznici Blackgate. tam se dokázal vyléčit ze svého nutkání zanechávat za sebou stopy.

Měl také dceru Stephanie Brown, se kterou se, díky svému častému pobytu ve vězení, viděl jen zřídkakdy. Když Stephanie přišla na to, kdo je ve skutečnosti její otec, začala jako superhrdinka Spoiler vyzrazovat otcovy plány, čímž se mu snažila zabránit v páchání zločinů. Právě jeho dcera mu byla inspirací, aby přestal se zločinem. Příležitost dostal jako člen týmu Suicide Squad, se kterým zabránil teroristickým akcím na Islandu. Během jedné akce byl několik postřelen a byl prohlášen za mrtvého.

Později se ukázalo, že přežil, ačkoliv se ze svých zranění léčil přes rok a tvář mu zůstala natrvalo zohyzděná. To už mu dělala společnost jeho dcera, která mu konečně odpustila. Po čase vrátil zpět do Gothamu, kde se dozvěděl, že jeho dcera zemřela. Za její smrt vinil především Batmana, který ji včas nedokázal dostat ze spárů Black Maska. Pod pseudonymem Aaron Black vystoupil v televizi, kde veřejně obvinil Batmana z ohrožování mladistvých, když pod jeho vedením zemřeli už dva mladí lidé (Jason Todd a Stephanie Brown) a začal tak proti Batmanovi vést štvavou kampaň. Když se později ukáže, že jeho dcera žije, opět se vydá na dráhu zločinu.

Cluemaster

Schopnosti

Boj beze zbraněMistr únikůPlíženíSledováníStřelné zbraněUdělátkaVůdceVýdržVysoké IQ