Batgirl III

Celé jméno: Cassandra Cain-Wayne
Alias: Black Bat, Kasumi, The Nothing

Česky: ?
Činnost: ?
Status: neznámý
První záznam: 1999
Členství: Batman Family, Batman Incorporated

60%

Síla

60%

Odolnost

60%

Inteligence

60%

Rychlost

60%

Nebezpečí

Cassandra Cain je dcerou dvou velmi nebezpečných zabijáků - Davida Caina a Lady Shivy. Malá Cain se měla stát perfektním osobním strážcem Ra's al Ghula, a proto byla odmalička trénovaná k boji. Nikdo ji nenaučil mluvit nebo číst, aby se mohla soustředit pouze na trénink. Díky tomu se naučila "číst" řeč těla a díky tomu předvídat pohyby svých obětí. Když ji bylo 7 let, připravil ji její otec Cain první opravdovou zkoušku. Cassandra měla zabít obchodníka, ale byla přesvědčená, že se jedná pouze o hru. Když svůj cíl zabila, viděla v jeho očích smrt a prázdnotu. To jim velmi rozrušilo a díky tomu si uvědomila, že zabíjení je špatné a od svého otce utekla. Následujících deset let strávila na ulici, kde ji neustále pronásledovaly vzpomínky na vraždu.

Oracle se jí ujala a udělala u ní jednoho ze svých agentů. Cassandra zachránila život komisaři Gordonovi a za to si vysloužila kostým Batgirl. Batman se časem dozvěděl o Cassandřině minulosti, ale když mu s nasazením vlastního života zachránila život, získala si jeho plnou důvěru. Později se za pomoci telepata naučila mluvit, ale kvůli tomu přišla o svou schopnost číst z řeči těla. Kvůli tomu se nemohla v boji dostatečně bránit, protože její bojový styl byl na této schopnosti závislý. Batman měl obavy, aby nedopadla jako bývalý Robin a zakázal ji nosit kostým Batgirl, dokud se nenaučí nový styl boje, při kterém bude místo "čtení" protivníka používat bojovou strategii. Nedlouho poté se dozvěděla, že známá vražedkyně Lady Shiva také umí číst řeč těla, stejně jako to uměla ona. Proto ji požádala, zda by mohla poradit, jak se svoji schopnost opět naučit. Lady Shiva souhlasila pod podmínkou, že za rok utkají v souboji na život a na smrt. Cassandra souhlasila a Shiva ji během jedné noci pomohla její schopnost získat zpět.

O rok později se Cassandra opět setkala s Lady Shivou a během krátkého souboje zemřela. Naštěstí ji Shiva včas oživila, protože si uvědomila, že Cassandra chtěla zemřít a nebyl to tedy plnohodnotný souboj. Následoval další souboj, ve kterém byla Shiva poražena, ale Cassandra ji odmítla zabít. Cassandra si uvědomila, že by Shiva mohla být její matkou, což jí později i sama potvrdila. Nyssa al Ghul ji navíc prohlásila za vyvolenou bojovnici League of Assassins. Toto prohlášení rozdělilo učně League of Assassins, přičemž jedna strana stála za Lady Shivou a druhá za Cassandrou. Mezi oběma skupinami se strhl boj, ve kterém byla Cassandra vážně zraněna svým nevlastním bratrem Mad Dogem. Shiva se ji rozhodla zachránit a ponořila ji do Lazarovy studny. Nyní se mohly proti sobě postavit jako rovnocenné soupeřky. V následném souboji Cassandra zlomila Shivě krční páteř, čímž ji zcela paralyzovala. Cassandra svou matku chtěla také ponořit do Lazarovy studny, ale ta to odmítla. Cassandra ji proto pověsila nad Lazarovou studnou a vrátila kostým Batgirl zpět Batmanovi.

Robin chtěl zjistit, proč Cassandra odešla a snažil se ji najít. Zjistil, že se z ní stala nová vůdkyně League of Assassins. Deathstroke ji do těla vpravil sérum, díky kterému z ní udělal poslušnou loutku. Robin ji přemlouval, aby se vrátila společně s ním, ta ale přímo před jeho očima zastřelila svého otcem Caina. Robin se pustil s Cassandrou do boje, když je přerušil výbuch, po kterém zmizela Cassandra i Cain. Robinovi se po čase podaří Cassandru opět vypátrat a tentokrát ji podá protilátku, eliminující účinky Deathstrokova séra, čímž ji konečně vymaní z jeho vlivu. Cassandra přísahá pomstu Deathstrokovi i svému otci za to, co ji provedli. Po svém návratu se opět ujímá role Batgirl.

Později se Cassandra přestěhuje do Waynova panství, kde se opět setká s ostatními netopýřími členy. Stále však prahne po pomstě, a tak použije Batmanův počítač k vypátrání svého otce Caina. Cassandra zjistí, že Cain chce zastřelit Oracle a na poslední chvíli jeho plány překazí. Během souboje Cain přepadne přes okraj střechy a stěží se ještě stihne chytit. Cassandra se mu snažila podat ruku, ale nedosáhla na něj a Cain se následně zabil při pádu. Batman ohromen její snahou zachránit člověka, který ji tolik ublížil, se rozhodl ji adoptovat jako svou dceru. Když byl během následujících událostí Batman zabit Darkseidem, předala kostým Batgirl Stephanie Brown. Sama se stala tajným Batmanovým agentem přezdívaným Blackbat,

Batgirl III

Schopnosti

AdaptaceBoj beze zbraněHbitostChladné zbraněMistr únikůOstrostřelecPlíženíSledováníStřelné zbraněUdělátkaVůdceVýdržVysoké IQ