Batman and Robin

15 dílů

Originální název: The New Adventures of Batman and Robin
Český název: ?
Vysíláno: 1949 - 1949
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Zatím není k dispozici

O seriálu

Po úspěšném netopýřím debutu na televizních obrazovkách následoval v roce 1949 další seriál o Batmanovi. Tentokrát pod názvem Batman and Robin, též známý i jako The New Adventures of Batman and Robin. Hlavních rolí se ujali herci Robert Lowery a Johnny Duncan. Bohužel i tentokrát byl na seriálu jasně znát velmi nízký rozpočet, proto i zde chyběly typické Batmanovy rekvizity, jako je batmobil či různá udělátka, které měl Batman ve svém opasku. V seriálu se však objevily i nové vedlejší postavy, jako je reportérka Vicki Valová a komisař Gordon. Hlavním nepřítelem je zde tajemný Wizard, který dokáže svým zařízením převzít kontrolu nad dopravními prostředky. Seriál vyšel až v roce 2005 na DVD.

Batman and Robin S01E01 – Batman Takes Over - Tajemný maskovaný zločinec Wizard ukradne zařízení, které dokáže ovládat všechny motorizované dopravní prostředky. Všechna auta, letadla i vlaky má pod svou kontrolou. Jediným omezením je, že zařízení potřebuje ke svému provozu neustálý přísun diamantů, atak pošle své kumpány vykrádat gothamská klenotnictví.
Batman and Robin S01E02 – Tunnel of Terror - Batman s Robinem se zachrání u padajícího letadla a dokonce se mu povedlo i zaměnit pravé ukradené diamanty za falešné, aniž by si to zloději všimli. Po přistání se pustí za pronásledováním padouchů, ti jim ale zmizí v tajné jeskyni, kde na ně čeká ponorka.
Batman and Robin S01E03 – Robin’s Wild Ride - Batman s Robinem se snaží sice statečně bránit výbušný náklad ve vlaku, ale lupiči mají značnou převahu, a tak utečou i s bednou výbušniny X-90. Wizard se raduje nad svou kořistí, ale jen doby než zjistí, že chybí detonátor.
Batman and Robin S01E04 – Batman Trapped! - Při souboji o detonátor je Batman zasažen paprskem, který ho shodí ze skály. Naštěstí netopýří pád zastaví strom. Robin se mezitím snaží získat automobil lupičů, ale je přistižen a omráčen. Zlodějové ho hodí do auta, aniž by tušili, že Robin své bezvědomí pouze hraje.
Batman and Robin S01E05 – Robin Rescues Batman! - Padouchům se podaří utéct z budovy, kterou obklíčili policisté a odjet připraveným autem. Naštěstí je pohotová Vicky Valová vyfotí a upozorní na ně policisty i Batmana a ti se je vydají pronásledovat. Jenže jejich auta ovládne Wizard a lupiči tak mohou bez problémů ujet.
Batman and Robin S01E06 – Target – Robin! - Batman se začne vydávat za wizardova přisluhovače Maca Laceya, aby se dostal do Wizardovi tajné skrýše. Zatímco mu Robin tajně kryje záda, vydá se Batman alias Lacey do klubu Harobr. Tam se přidá k ostatním Wizardovým přívržencům a společně odjedou do skrýše.
Batman and Robin S01E07 – The Fatal Blast - Komisař Gordon sdělí Batmanovi své podezření, že Wizardem může být hlasatel Barry Brown, protože má vždy zprávy o Wizardových akcí z první ruky. Během jejich rozhovoru přijde zpráva od Wizarda, kde hrozí, že zcela ochromí veškerou dopravu ve městě, pokud dostane tučné výkupné.
Batman and Robin S01E08 – Robin Meets the Wizard! - Wizard po vládě požaduje 5 milionů dolarů výměnou za to, že nechá dopravní prostředky na pokoji. Batman toho hodlá využít a vymyslí plán, jak Wizarda vypátrat. Na vyřazené bankovky nech nanést malé množství radioaktivní látky, kterou by pak s Robinem mohli vystopovat.
Batman and Robin S01E09 – The Wizard Strikes Back! - Wizardovo výkupné shořelo na popel a Batman se nyní oprávněné obává, že bude následovat odveta. Batman se snaží přijít na to, kdo je ve skutečnosti Wizard. Přičemž podezřelí jsou tři - soukromý detektiv Dunne, hlasatel Brown nebo profesor Hammil, který je však odkázán na invalidní křeslo.
Batman and Robin S01E10 – Batman’s Last Chance! - Vicky Valová sleduje svého bratra, který jde na schůzku s Wizardovými přisluhovači. Je však odhalena a chycena jedním z padouchů. Její bratr Jimmy sice protestuje, ale po jednom úderu končí v bezvědomí na zemi. Vicky se sice podaří ještě zavolat Alfredovi, jenže už nestihne říct, kde ji drží.
Batman and Robin S01E11 – Robin’s Ruse - Batman je vystrčen z okna několikapatrové budovy a následkem pádu zemře. Následně však vyjde najevo, že pod maskou se skrýval Jimmy Vale a za Batmana se převlékl proto, aby od zraněného Bruce odlákal pozornost. Zločinci si nejdříve myslí, že Jimmy byl opravdu Batman, pak si ale uvědomí, že viděli Batmana i Jimmy najednou.
Batman and Robin S01E12 – Robin Rides the Wind - Robin pronásleduje auto zločinců, ale ti se mu opět vypaří na stejném místě jako několikrát předtím. Vydají se proto za profesorem Hammilem. Tam na ně čeká Hammilův komorník, který po nich začne střílet, protože si myslí, že jsou zloději, kteří se vloupali do domu. Krátce na to se objevuje na scéně detektiv Dunne.
Batman and Robin S01E13 – The Wizard’s Challenge - Robin řídí obrněný vůz, který má být návnadou na Wizarda. Jeho gang vytlačí auto ze silnice, ale k jejich smůle zjišťují, že ve voze žádný neutralizér nebyl. Prof. Hammil pošle svého komorníka do vědeckého institutu, aby jim předal svou vlastní verzi neutralizéru.
Batman and Robin S01E14 – Batman vs. Wizard - Wizard utíká z budovy, aby ho nezasáhla exploze. Na krátkou chvíli však přestane fungovat přístroj, který ho činí neviditelný a jeden z policistů ho zasáhne do ruky. Wizard se rozhodne zbavit prostřelené rukavice a opět se zneviditelní, díky čemuž se svým pronásledovatelům vytratí.
Batman and Robin S01E15 – Batman Victorious - Vicky Valeová poskytne policii snímek z místa, kde byl Wizard postřelen. Policie díky tomu může zatknout jeho komplice - řidiče Jasona. Batmana navíc napadne, že Wizard se mohl pokusit si zavolat pomoc a policie by tak mohla vypátrat, jaké telefonní hovory se v tu dobu uskutečnili.