Pennyworth

10 dílů

Originální název: Pennyworth
Český název: ?
Vysíláno: 2019 -
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Seriál vypráví příběh Alfreda Pennywortha, věrného komorníka a pomocníka Batmana. Jsou právě 60. léta a do Londýna přijíždí Alfred coby bývalý voják speciálních jednotek. Setkává se zde s rodiči Bruce Wayne. V této době však ještě každý zvlášť jde za svým cílem.

O seriálu

Seriál Pennyworth byl odvysílán v roce 2019 na americké kabelovce Epix. Seriál se zaměřuje na civilní postavy, které doprovázejí Batmana – komorníka Alfreda, jeho rodiče Marthu a Thomase Wayne. Nicméně Bruce Wayne, ani jeho typičtí nepřátele v seriálu nefigurují. Odehrává se totiž v 50. letech v Anglii. Tvůrcem seriálu je Bruno Heller, který se také podílel na tvorbě seriálu Gotham. Hlavní roli Alfreda pak ztvárnil spíše méně známý herec Jack Bannon. Žánrově se jedná o krimi/thriller a prozatím bylo natočených 10 dílů pro první sérii. Druhá série si svou premiéru odbyla na konci roku 2020. Seriál obdržel spíše průměrné hodnocení a nejčastěji mu je vyčítána minimální souvislost s Batmanem, ačkoliv se zaštiťuje jménem jedné z hlavních postav.

Pennyworth S01E01 – Pilot - Alfred Pennyworth je bývalý člen speciálních jednotek SAS, který se rozhodl odejít z armády a začít nový život. V Londýně založí bezpečnostní firmu a živí se jako ochranka místního klubu boháčů. Zde se také seznámí s Bruce Waynem, americkým agentem, jež se dostal do křížku s tajnou organizací zvanou Raven Society.
Pennyworth S01E02 – Landlord’s Daughter - Thomase Wayne projeví zájem o Alfredovi bezpečnostní služby. Ten ho však odmítne, protože je přesvědčen, že Wayne má prsty v nelegálních obchodech. Místo toho pomůže majiteli zdejšího hospody a tím na sebe nevědomky uvědomí zdejšího mafiána přezdívaného Ripper.
Pennyworth S01E03 – Martha Kane - Alfreda si najme novinářka Martha Kane, aby ji dovezl za Ianem Thurso, jež byl neprávem obviněn. Brzy však vyjde najevo, že se o něj zajímá hlavně proto, že se mu podařilo vynaleznout počítač a že Martha je vlastně tajnou agentskou organizace No Nothings.
Pennyworth S01E04 – Lady Penelope - Martha Kane opět využije Alfredových služeb a společně vyrazí na venkov. Tam se setkají s Thomasem Waynem, který, jak se později ukáže, pracuji pro stejnou organizaci jako Martha. Společně se pustí do pátrání nového vůdce Raven Society.
Pennyworth S01E05 – Shirley Bassey - Alfred se nedokáže vypořádat se smrtí své lásky Esme a propadá do čím dál hlubších depresí a beznaděje. Nečekaně se objevují starý nepřítel Ripper a nabízí Alfredovi jméno jejího vraha, výměnou za protislužbu.
Pennyworth S01E06 – Cilla Black - Pennyworth se vydá do blázince, kde najde tajemnou vědmu zvanou Baronka. Ta by měla znát vraha jeho milované Esme. Nicméně požaduje za to ruku vraha a červenou růži. Mezitím se Raven Society chystá zavraždit londýnského premiéra.
Pennyworth S01E07 – Julie Christie - Alfred konečně zná jméno vraha své přítelkyně. Je to starý známý z vojenské služby a Alfred se vydá po jeho stopě. Martha a Thomas se společně snaží zachránit Patricii Wayne.
Pennyworth S01E08 – Sandie Shaw - Lordu Harwoodovi se opět dostane do vedení Raven Society. Alfred se spojí s Bet, aby se společně vypořádaly s kapitánem Curzonem. Martha se dozvídá Thomasových démonech a plánují udeřit na Crowleyho.
Pennyworth S01E09 – Alma Coogan - Alfredovi hrozí za vraždu vraha Esme 7 let za mřížemi. Jeho parťáci ho sice plánují dostat ven, ale předběhne ho detektiv Aziz, který dá Alfredovi, jež nemůže odmítnout. Martha i Thomas zapletou do atentátu na Lorda Harwooda.
Pennyworth S01E10 – Marianne Faithful - Alfred se chystá odjet do Ameriky, když sestry Sykesové unesou královnu. Thomas a Martha, společně s Alfredem a jeho společníky musí zabránit nejhoršímu.

Seznam epizod není zatím k dispozici.