Gotham

100 dílů

Originální název: Gotham
Český název: Gotham
Vysíláno: 2014 - 2019
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Do Gothamu přichází nová posila zdejší policie - detektiv James Gordon. Netrvá dlouho a společně se svým zkušenějším kolegou Harvey Bullockem se ujímá prvního případu. Neznámý vrah zastřelil zdejší manžele a naživu zůstal jen jejich mladý chlapec Bruce Wayne. Bruce se začne seznamovat s temnou stránkou města, aby se o několik let později stal jeho ochráncem - Batmanem. Jamese Gordona zase čeká dlouhá cesta ke komisařskému postu a stane se svědkem zrodu ikonických padouchů, kteří budou Gotham terorizovat ještě hodně dlouho.

O seriálu

Gotham je hraný televizní seriál vysílaný na stanici Fox od roku 2014. Děj seriálu se odehrává za doby dětství Bruce Wayna, který později v komiksech vystupuje jako Batman. Kromě mladého Bruce se seriál zaměřuje i na mladého detektiva James Gordona, který ještě coby policista plný ideálů začíná u gothamského policejního sboru. V seriálu se objevují také typičtí Batmanovi nepřátelé, na jejichž vznik se zaměřuje zejména druhá série, která i nese podtitul Rise of the Villains a ve druhé polovině pak Wrath of the Villains. Gordon se tak setká např. s mladým Penguinem, Riddlerem, Catwoman, Jokerem a s řadou dalších více či méně známých padouchů. Gotham představuje divákům typicky temnou atmosféru města, které ovládají zkorumpování úředníci a mafiánští bossové. Na tvorbě seriálu se podíleli scénáristé Danny Cannon a Bruno Heller, kteří po úspěšném pilotním dílu vytvořily prvních 16 dílů Gothamu. Díky velké sledovanosti bylo následně dotočeno ještě 6 dílů, čímž první série dosáhla na standardních 22 dílů a následně byla objednána i plnohodnotná druhá série, rovněž s 22 díly.

Své české premiéry se seriál dočkal roku 2015, kdy jej s českým dabingem odvysílala televize Nova na svém kanálu Fanda, později Nova Action.

Gotham S00E00 – The Legend Reborn - Popis není k dispozici
Gotham S01E01 – Pilot - Začínající detektiv Jim Gordon se společně se svým ostříleným parťákem Harvey Bullockem pustí do vyšetřování vraždy, která otřásla celý Gothamem. Manželé Waynovi byli zastřeleni neznámým lupičem, a to přímo před očima jejich syna Bruce. Gordon malému Brucovi slíbí, že vraha vypátrá.
Gotham S01E02 – Selina Kyle - V ulicích Gothamu řádí obchodníci s lidským masem, kteří dětem pod příslibem jídla vpíchnou látku, která je utlumí, a následně je převezou do úkrytu. Případu se ujímají detektivové Gordon a Bullock. Bruce Wayne mezitím dále bojuje se svým strachem a Penguin se usadí na venkově...
Gotham S01E03 – The Balloonman - Zdá se, že konečně nastal obrat v případě vraždy Waynových. Selina Kylová, která byla na místě v době vraždy, se svěří Gordonovi, že viděla vraha. Gordon se však musí věnovat vyšetřování sériového vraha, který si za své oběti vybírá zkorumpované úředníky.
Gotham S01E04 – Arkham - Dva vysoce postavení úředníci jsou zavražděni a jediné, co je spojovalo, byl projekt Arkham, který se týká rozsáhlých pozemků v centru města, o který mají zájem hlavouni mafie - Falconi a Maroni.
Gotham S01E05 – Viper - V ulicích Gothamu se začala šířit nová droga jménem Viper, která dodává nadlidskou sílu, agresivitu, ale zároveň je i smrtící. Stopy vedou do společnosti Wayne Enterprises, pro kterou pracoval biovědec Stan Potolsky. Do své společnosti chce také nahlédnout mladý Bruce...
Gotham S01E06 – Spirit of the Goat - Kdysi řádil v Gothamu sériový vrah, který se nazýval Spirit of the Goat, jež se zaměřoval pouze na prvorozené potomky gothamské smetánky. Vraha se snažil vypátrat mladý Harvey Bullock spolu se svým starším kolegou detektivem Dixem. Další obětí měla být mladá dívka Shelley Laswon.
Gotham S01E07 – Penguin’s Umbrella - V Gothamu opět nastávají krušné chvíle, když hrozí válka mafií mezi Falconem a Maronim. Nakonec se však podaří spor na čas zažehnat díky dohodě o výměně území. Gordon se přesto obává o bezpečí Barbary a trvá na jejím odjezdu z města.
Gotham S01E08 – The Mask - Bruce Wayne se s nelibostí vrací do školy, kde si ho neustále dobírají ostatní studenti, zvláště pak Tommy Elliot, který zlehčuje smrt jeho rodičů. Gordon vyšetřuje ilegální zápasy na život a na smrt, které jsou součástí přijímacího řízení do společnosti Sionis Investments.
Gotham S01E09 – Harvey Dent - Gordon schoval Selinu u Bruce Wayna, jelikož je jedinou svědkyní v případu vraždy Waynových. Z vězeňského transportu je unesen šílený výrobce bomb Iana Hargrov, jehož služby chce využít ruský gang spolupracující s Fish Mooney.
Gotham S01E10 – LoveCraft - Do sídla Waynů proniknou nájemní zabijáci, kteří chtějí zlikvidovat Selinu, aby nemohla svědčit v případě vraždy Brucových rodičů. Díky Alfrédovi, se však povede Selině i Brucovi utéct a zmizet v gothamských uličkách.
Gotham S01E11 – Rogues‘ Gallery - James Gordon byl degradován na pouhého dozorce v Arkhamském blázinci. Zde se setká s psycholožkou dr. Leslie Thompkins, se kterou začne vyšetřovat záhadné pokusy na chovancích.
Gotham S01E12 – What The Little Bird Told Him - Šílený vědec Jack Gruber řadí v Gothamu a nikdo ho nedokáže dopadnout. James Gordon nabídne komisaři, že ho společně s Bullockem zastaví, výměnou za jeho návrat k policii.
Gotham S01E13 – Welcome Back, Jim Gordon - Fish Mooney má být za svou opovážlivost vůči Falconimu krutě potrestána a je odvlečena na neznámé místo. James Gordon se opět vrací k policii a hned se dostane do konfliktu se zkorumpovaným policistou, co se zapletl do obchodu s drogami.
Gotham S01E14 – The Fearsome Dr. Crane - Gordon s Bullockem vyšetřují nového sériového vraha, který své oběti vraždí vskutku zvláštním způsobem. Vyděsí je totiž k smrti a ihned poté jim vyřízne nadledvinku.
Gotham S01E15 – The Scarecrow - Sériový vrah, který vraždil lidi pomocí strachu je identifikován jako Gerald Crane, profesor biologie, který kvůli strachu nedokázal zachránit svou ženu. Nadledvinky odebraného z jeho obětí mu mají pomoci při vývoji léku proti strachu.
Gotham S01E16 – The Blind Fortune Teller - Barbara se vrátil do Gothamu a ve svém bytě místo James našla Selinu a Ivy. Fish se rozhodne vystoupat po hierarchickém žebříčku a začít vyjednávat s vedením, které potřebuje stálý přísun lidských orgánů.
Gotham S01E17 – Red Hood - Gothamskou banku přepadne parta lupičů, přičemž jeden z nich má na hlavě červenou kuklu. Ochranka sice na rudého zakuklence několikrát vystřelí, ale ani jednou se netrefí. Lupič Floyd své štěstí přisuzuje právě rudé kukle, kterou měl na sobě. Pár dní nato je však zavražděna a Gordon tak má nový případ.
Gotham S01E18 – Everyone Has a Cobblepot - Alfred se v nemocnici zotavuje z bodných zranění, odmítá však svého bývalého kamaráda Payna udat policii. Komisař Loeb stáhnul obvinění zkorumpovaného detektiva Flasse, díky svědectví Bullocka.
Gotham S01E19 – Beasts of Prey - Bruce se chce pomstít Paynovi za to, že pobodal Alfreda. Společně se Selinou ho vypátrají v jednom drogovém doupěti, kde Payne přizná, že si ho najalo vedení z Wayne Enterprises.
Gotham S01E20 – Under the Knife - Psychopatický vrah Ogre vyhrožuje Gordonovi vraždou jeho blízkých, pokud se nevzdá vyšetřování jeho případu. Bruce se se Selinou vydá na dobročinný večírek Wayne Enterprises, kde Selina ukradne klíč k trezoru představitele Banderslawa.
Gotham S01E21 – The Anvil or the Hammer - Ogre přinutí Barbaru, aby mu vybrala jeho další oběť, a společně odjedou neznámo kam. V tu chvíli Gordon odhalí skutečnou vrahovou identitu a vydá se k němu do bytu, který je však už prázdný.
Gotham S01E22 – All Happy Families Are Alike - Válka gangů mezi Falconem a Maronim vrcholí. Falcone je vážně raněn a převezen do nemocnice, kam za ním dorazí Penguin a následně i Gordon. Společně pak musí utéct před Maroniho zabijáky, ale padnou do rukou Fish Mooney, která touží po pomstě.

Rise of the Villains / Wrath of the Villains

Gotham S02E01 – Damned If You Do… - Gordon chce pročistit GCPS od zkorumpovaných policistů, ale k tomu potřebuje pomoc Penguina, který dokáže přimět komisaře Loeba k rezignaci.
Gotham S02E02 – Knock, Knock - Bruce se už nemůže dočkat, až se z otcova počítače dozví pravdu. Najednou však Alfréd počítač rozmlátí, aby ho uchránil před pravdou, a naštvaný Bruce mu za to dá okamžitou výpověď.
Gotham S02E03 – The Last Laugh - G.C.P.D se těžko zotavuje z masakru, během kterého zemřela i jejich komisařka. Gordon i Bullock jdou po stopě Jeromovi, který je za masakr zodpovědný. Galavan odhaluje plán své pomsty za letitou křivdu, kvůli které byla celá jeho rodina vyhnána z města.
Gotham S02E04 – Strike Force - Do čela GCPD je jmenován komisař Barnes, který ihned provede nekompromisní čistku nespolehlivých policistů. Poté se společně s Gordonem vydá na policejní akademii, kde vyberou několik nováčků, ze kterých vytvoří novou zásahovou jednotku.
Gotham S02E05 – Scarification - Galavan se potřebuje dostat do trezoru, který se nachází uvnitř dobře zabezpečené budovy Wayne Enterprises. Cobblepot proto musí sehnat partičku zlodějů, kteří by se do trezoru vloupali a zároveň zamaskovali stopy. Obrátí se proto na Selinu, která mu doporučí bratry Pikovi.
Gotham S02E06 – By Fire - Bratři Pikovi unesou zpět svoji sestru Bridgit, aby jim nadále posluhovala. Ta se však rozhodne s bratry skoncovat a pomocí nehořlavého obleku a plamenometu se zbaví jejich tyranie.
Gotham S02E07 – Mommy’s Little Monster - Butchovi se konečně podařilo zjistit, kde drží Cobblepotovu matku a ten se ihned vypraví ji osvobodit. Galavan je zvolen za nového starostu Gothamu a ihned poštve policii proti Cobblepotovi kvůli vraždám kandidátů na starostu.
Gotham S02E08 – Tonight’s the Night - Galavan přijde za Brucem s lákavou nabídkou. Pokud na něj Bruce převede svůj podíl ve Wayne Enterprises, prozradí mu totožnost vraha jeho rodičů. Barbara se nechá zatknout a Gordonovi slíbí, že mu pomůže získat důkazy proti Galavanovi.
Gotham S02E09 – A Bitter Pill to Swallow - Tabitha najme několik zabijáků, kteří mají natrvalo odstranit problém jménem James Gordon. Ten je společně s postřeleným komisařem a jedním policejním nováčkem uvězněn v Galavanově kanceláři.
Gotham S02E10 – The Son of Gotham - Bruce a Silver jsou uneseni maskovanými muži v dodávce. Únosce od Silver požaduje jméno vraha Brucových rodičů, jinak ublíží Brucovi. Starosta James odvolá svoji výpověď a místo Galavana obviní ze svého únosu Penguina.
Gotham S02E11 – Worse Than a Crime - Členové řádu chtějí Bruce zabít, aby se jejich rod konečně pomstil Waynům a získala vládu nad městem. Silver se pokusí Bruce zachránit, ale je přistižena a oba jsou opět uvězněni.
Gotham S02E12 – Mr. Freeze - Detektiv Jim Gordon se musí zpovídat před komisí, aby vysvětlil, proč nezabránil vraždě Theo Galavana. Policie dopadne Penguina, který přizná, že zabil Galavana. Zároveň tvrdí, že za čin není zodpovědný, protože je psychicky nemocný, a tak je převezen do Arkhamu.
Gotham S02E13 – A Dead Man Feels No Cold - Cobblepot nedobrovolně podstupuje léčbu v Arkhamu, která ho má přimět více spolupracovat a zbavit agresivity. Detektiv Gordon je přesvědčený, že Victor Fries bude chtít získat zpět svou ženu Noru, která je pod policejní ochranou.
Gotham S02E14 – This Ball of Mud and Meanness - Penguin je oficiálně propuštěn z Arkhamu, a tak se rozhodne navštívit Butche, který ho zaprodal Galavanovi. K překvapení všech však místo pomsty přinese Butchovi krabici dortíků. Policie opět otevřela případ vraždy Galavana, protože se objevil nový anonymní svědek...
Gotham S02E15 – Mad Grey Dawn - Penguin je oficiálně propuštěn z Arkhamu, a tak se rozhodne navštívit Butche, který ho zaprodal Galavanovi. K překvapení všech však místo pomsty přinese Butchovi krabici dortíků. Policie opět otevřela případ vraždy Galavana, protože se objevil nový anonymní svědek...
Gotham S02E16 – Prisoners - Bývalý detektiv James Gordon si ve vězení odpykává svůj trest za vraždu policisty, kterou sice nespáchal, ale důkazy o jeho vině byly přesvědčivější. Gordon si brzy zvykne na rutinu života za mřížemi, ale jen do té doby než je přesunut z ochranné vazby do běžného oddělení ve věznici Blackgate.
Gotham S02E17 – Into the Woods - Jim Gordon tajně pátrá po pachateli, který na něj shodil vraždu policisty. Policie mu je stále v patách, a tak se musí ukrývat u svého bývalého parťáka Bullocka. Jedinou nadějí na očištění Gordonova jména je nahrávka hovoru, na které anonymní svědek popisuje, jak Gordon zabil Theo Galvana.
Gotham S02E18 – Pinewood - Gordona navštíví Barbara, kterou právě propustili z Arkhamu. Ráda by přesvědčila Gordona, že si uvědomuje, co všechno způsobila, ale nyní se snaží své činy napravit. Gordon ji ale nevěří a začne pátrat po tom, kdo si najal Matchese na zabití Waynů.
Gotham S02E19 – Azrael - Bruce Wayne pověří Jima Gordona, aby zjistil více podrobností k projektu Pinewoods. Gordon se proto vydá do Arkhamu, aby vyzpovídal Hugo Strange, který se na projektu podílel. Gordonovo vyšetřování Strange značně znepokojí, a proto se rozhodne Gordona odstranit, aby neohrozil projekt Chiméra.
Gotham S02E20 – Unleashed - Edwardu Nygmovi se podařilo objevit Strangovu tajnou laboratoř, ale nález tohoto místa ho natolik vyděsí, že se pokusí ihned uprchnout pryč z Arkhamu. Policie v čele s Bullockem získá povolení na prohledání Strangovi kanceláře...
Gotham S02E21 – A Legion of Horribles - Selina se stále ještě nevrátila z Arkhamu, kam se vydala zachránit svou kamarádku. Bruce proto navštíví Arkham osobně pod záminkou exkurze. Doprovází ho Lucius Fox, který má za úkol najít a označit tajný vchod do laboratoře, kam by pronikl Gordon v přestrojení za hlídače.
Gotham S02E22 – Transference - Gordon se zdánlivě vrací zpátky na policejní stanici, kde informuje Bullocka, že v Arkhamu se vlastně nic zvláštního neděje. Profesor Strange na rozkaz tajného společenství spustí časovanou nálož, umístěnou po Arkhamem.

Mad City / Heroes Rise

Gotham S03E01 – Better to Reign in Hell… - Uplynulo šest měsíců. Z Gordona se stal lovec odměn, který chytá uprchlá monstra z Arkhamu. Penguin se stále obává pomsty Fish Mooney, a proto na její hlavu vypíše milionovou odměnu. Do města přijela cílevědomá reportérka Valerie Valová...
Gotham S03E02 – Burn the Witch - Bruce se konečně setkává s vůdcem tajemného spolku, ten mu navrhne, že ušetří životy jeho blízkých, pokud přestane vyšetřovat vraždu svých rodičů. Fish Mooney unese Bullocka a donutí ho, aby ji prozradil úkryt Dr. Strange. Penguin shromáždí dav lidi a společně s nimi se vydá zabít Fish Mooney.
Gotham S03E04 – New Day Rising - Selina je přistižena při krádeži v sázkové kanceláři a její majitelé se rozhodnout z ní udělat odstrašující případ. Jervis zhypnotizuje zdejší zápasníky - bratry Tweedlovi a vyšle je na policejní stanici, aby mu získali zpět jeho sestru Alice.
Gotham S03E05 – Anything for You - Penguin si užívá svou novou roli starosty a slibuje Gothamu odstranění všech kriminálních živlů. Na scéně se však objeví gang Red Hood a zničí sochu jeho matky, která měla být symbolem nové éry. Rozzuřený Penguin pověří hledáním gangu policii i celé podsvětí.
Gotham S03E06 – Follow the White Rabbit - Gordon pátrá po Jarvisi Tetchovi, když narazí na člověka v bílém, který má pro něj vzkaz. Gordon se musí vybrat, zda zachrání přes smrtí dva čerstvé novomanžele nebo malého chlapce. Následují další zkoušky, při kterých musí Gordon rozhodnout, kdo bude žít a kdo zemře.
Gotham S03E07 – Red Queen - Gordon navštíví v nemocnici Vicky Valovou, když si všimne Jarvise, který ho vyláká do skladu, kde ho omámí nebezpečnou drogou. Gordon je uvězněn ve vlastních halucinacích a pomalu umírá. Penguin se chystá na slavnostní večeři, kde jsou všechny významné osobnosti Gothamu...
Gotham S03E08 – Blood Rush - Gordon se vrací k GCPD a Barnes navštíví v Akrhamu Jervise Tetche, kde se dozvídá, že na jeho rychle zhoršující se stav neexistuje lék a brzy se natrvalo proměnní v krvelačné monstrum. Nygma se bojí, že by svou novou přítelkyni mohl také zabít, a tak se s ní rozhodne raději rozejít.
Gotham S03E09 – The Executioner - Komisař Barnes se rozhodne vyčistit město od zločinců, a to mnohem důkladněji, než by jako policista mohl. Gordon začne Barnes z vražd zločinců, které se odehrály zvlášť brutálním způsobem. Nygma se dozvídá o smrti své přítelkyně, nejdříve se psychiky zhroutí, ale pak přijde na to, že její smrt byla ve skutečnosti vražda.
Gotham S03E10 – Time Bomb - Bruce se dozví, že gang, který po něm celou dobu šel, chce odstranit spolek Court of Owls. Jelikož je spojuje stejný cíl, rozhodnou se spolupracovat. Jenže krátce na to je celý gang vyvražděn. Bruce tedy musí proniknout do sídla spolku a ukrást jim tajemnou sošku, která by měla dostat celý spolek na kolena.
Gotham S03E11 – Beware the Green-Eyed Monster - Mario Falcone je následkem viru nebezpečně žárlivý a ví, že jedinou šancí, jak mít Lee navždy pro sebe, je přesvědčit ji, že Gordon chce za každou cenu překazit její svatbu. Podle plánu Gordon dorazí chvilku před svatbou a snaží se Lee varovat, že je Mario nakažený Tetchovým virem.
Gotham S03E12 – Ghosts - Falcone se chce Gordonovi pomstít za smrt jeho syna Maria, a proto na něj pošle zabijáka Zsasze. Překvapivě i Lee je přesvědčena, že pomsta je oprávněná, ale jen do doby než se blíže seznámí s následky Tetchova viru. Penguina čeká důležitý rozhovor v televizi, ale kvůli Nygmově nepřítomnosti začíná být značně nervózní.
Gotham S03E13 – Smile Like You Mean It - Vůdci sekty Dwightu Pollardovi se stále nedaří oživit Jeroma. Aby utišil nespokojenost přívrženců Jeromovy sekty, rozhodne se mu tvář odříznout a sám převezme roli Jeroma. Barbara Penguinovi namluví, že ostatní šéfové podsvětí zpochybňují jeho autoritu a navíc se jednomu z nich podařilo unést Nygmu.
Gotham S03E14 – The Gentle Art of Making Enemies - Po výpadku proudu v celém městě, nastává v ulicích Gothamu chaos. K Jeromovým přisluhovačům se přidávají i běžní občané, a tak Gordon musí jednat rychle. Společně s Bullockem se snaží najít Jeroma, aby řádění zastavili. Jerome by rád dokončil, to co kdysi začal, a proto se vydá za Brucem Waynem, aby mu vyřízl usměv na tváři.
Gotham S03E15 – How the Riddler Got His Name - Edward Nygma marně hledá protivníka, který by byl skutečnou výzvou pro jeho intelekt. Napadne ho kontaktovat Jima Gordona, ale ten si vzal volno, a tak za něj vzkaz převezme Lucius Fox. Gordon se setkává se svým strýcem Frankem a dozvídá se, jak skutečně zemřel jeho otec.
Gotham S03E16 – These Delicate and Dark Obsessions - Court of Owls plánují zničit celý Gotham tak, jak to už kdysi udělali. K tomu má být použita tajná zbraň, která má brzy dorazit do přístavu. Jim Gordon se tam ale nemůže vypravit, aby nevyzradil, že informace získal od svého strýce. Poprosí tedy Barbaru, aby zásilku zkontrolovala.
Gotham S03E17 – The Primal Riddle - Penguin osloví Victora Freeze a Bridgit Pike, aby se přidalo do jeho nové armády, se kterou opět získá moc v Gothamu. Barbaře stále vrtá hlavou, kdo je ona tajemná organizace, která má údajně řídit město. Obrátí se opět na Riddlera, aby ji pomohl tuhle velkou hádanku vyřešit.
Gotham S03E19 – All Will Be Judged - Bruce pokročil ve svém tréninku, a tak se dozví podrobnosti o smrti svých rodičů. Selina se vydá do Waynova panství, aby zabila Brucova dvojníka. Riddler a Penguin jsou oba zajatci, přestože by se nejraději navzájem pobili, musí spolupracovat, aby mohli uniknout ze spárů Court of Owls.
Gotham S03E20 – Pretty Hate Machine - Bruce Wayne se vrací se svým mentorem zpět do Gothamu, aby se vypořádal s Court of Owls a očistil Gotham. Penguin s hrůzou zjišťuje, že jeho armáda monster se rozprchla a proti Riddlerovi a Barbaře zůstal téměř sám. James Gordon se rozhodne navštívit Lee Thompkins, aby zjistil, zda je infikovaná virem Alice Tetch.
Gotham S03E21 – Destiny Calling - Tetchův virus se rozšířil po městě a tisíce lidí popadne vraždící amok. Také Gordon se stále snaží s virem bojovat, ale cítí, že pomalu začíná prohrávat. Do té doby se však s Bullockem snaží získat protilátku, o kterou projevila zájem i Fish Mooney. Bruce Wayne uteče z policejní stanice a vydá se hledat tajemného mistra...
Gotham S03E22 – Heavydirtysoul - Bruce Wayne se setkává s Ra's al Ghul, který v Brucovi vidí svého budoucího nástupce. Bruce mu nejdříve musí dokázat své odhodlání a k tomu stačí jediné – zabít Alfreda. Gordon má plán, jak získat Tetche od Barbary – nabídne Nygmovi výměnu Tetche za Penguina a ten samozřejmě neodolá.

A Dark Knight

Gotham S04E01 – Pax Penguina - Penguin se ujal vlády v Gothamu nejen jako starosta, ale i jako šéf podsvětí. Rozhodne se proto situace využít a začne vydávat tzv. povolenky pro zločin, které si u něj musí zločinci koupit a díky tomu je nechá policie na pokoji. To se nelíbí partičce zločinců, kteří unesou Jonathana Crana.
Gotham S04E02 – The Fear Reaper - Gordon se rozhodne chytit Crana, ale jelikož akci neposvětil Penguin, musí se obejít bez posil. Sám se proto vydává do Arkhamu, kde Crane nešetří svým hrůzostrašným plynem. Selina a Tabitha se snaží protloukat podsvětím, ale bez Penguinových povolenek to není vůbec snadné.
Gotham S04E03 – They Who Hide Behind Masks - Gordon musí sledovat, jak Penguinova moc na Gotham každým dnem roste. Když i jeho bývalý parťák Bullock odmítne jít proti Penguinovi, vydá se pro pomoc do Miami. Tam se snaží přemluvit Falconeho, aby se vrátil do Gothamu a obnovil staré pořádky.
Gotham S04E04 – The Demon’s Head - Bruce Wayne je odhodlaný přijít na tajemství dýky, o kterou měli Ra's Ghul a Barbara takový zájem. Odnese ji proto ke gothamskému historikovi Winthropovi, který je společně se svým vnukem Alexem prozkoumá. Bruce však netuší, že je oba dostal do smrtelného nebezpečí.
Gotham S04E05 – The Blade’s Path - Ra's al Ghul je zatčen za vraždu Alexe, ale díky diplomatické imunitě má být brzy propuštěn. Bruce ho proto navštíví ve věznici Blackgate a nezapomene si s sebou vzít ani dýku, kvůli které Alex zemřel. Butch, který zůstává po střele do hlavy v kómatu...
Gotham S04E06 – Hog Day Afternoon - Gothamskou policii zaměstná neobvyklý případ sériového vraha, který své oběti "zdobí" vepřovými hlavami. Jeho obětmi se stávají především policisté, kteří jsou na výplatní pásce Penguina. Gordon odhalí, že mezi podplácenými policisty je i samotný Bullock a tedy i jeho život může být v ohrožení.
Gotham S04E07 – A Day in the Narrows - Professor Pig unese tři policisty a schválně za sebou nechává stopy, aby ho policie mohla vypátrat. Penguin nařídí Bullockovi, aby Piga okamžitě zneškodnili, a ten tak nedbá Gordonova varování a posílá do budovy policejní komando.
Gotham S04E08 – Stop Hitting Yourself - Nygma vystupuje v Úžinách jako bavič, parodující Penguina. Tomu se to samozřejmě nelíbí, a tak vyšle Barbaru, Selinu a Tabithu, aby mu ho přivedli. Na místě však Tabitha pozná v Grundym Butche a snaží se ho donutit vzpomenout si na to, kým býval.
Gotham S04E09 – Let Them Eat Pie - Gordon s detektivkou Harperovou vyšetřují případ zmizení několika bezdomovců, přičemž stopy vedou k Pygovi. Ten ale oba vyšetřovatele zaskočí a Harperovou unese coby rukojmí. Sofie pořádá benefiční večeři, na které nechybí ani Penguin. V tom se objeví Pyg a začne servírovat masové koláče se speciální náplní.
Gotham S04E10 – Things That Go Boom - Gordon navštíví Piga v Arkhamu a snaží se zjistit, co je vlastně zač. Lee Thompkinsovou začne ohrožovat mafián Sampson, který si nárokuje vládu nad Úžinami. Penguin se dostane k Sofii a nechá ji mučit. Tak však uteče a spojí se s Barbarou, Tabithou a Selinou.
Gotham S04E11 – Queen Takes Knight - Tabitha unese Grundyho a údery do hlavy se ho snaží donutit si vzpomenout na to kým doopravdy je. Zoufalý Alfred se snaží domluvit Brucov, aby se začal chovat rozumně. Jejich rozhovor však skončí rvačkou a Bruce následně Alfreda propustí.
Gotham S04E12 – Pieces of a Broken Mirror - Lee Thompkinsová upevňuje svoji vládu v Úžinách a má s nimi velké plány. Když promlouvá ke zdejším obyvatelům, někdo na ni zaútočí letadýlkem s výbušninou. Gordon se ujme vyšetřování a brzy najde stopu, která vede k výrobci hraček Griffinu Krankovi.
Gotham S04E13 – A Beautiful Darkness - Poison Ivy využívá svých nových sil, aby pronikla do výzkumů Wayne Enterprises, kde se dělají pokusy na rostlinách. Neváhá kvůli tomu ani zabíjet, a tak se ve velkém nebezpečí ocitne i Bruce Wayne. Penguinovi začínají v Arkhamu těžké časy.
Gotham S04E14 – Reunion - Bruce Wayne si uvědomí, že odehnat od sebe Alfreda nebyl zrovna nejlepší nápad. Pokusí se ho proto přemluvit ho k návratu. Ivy se chce pomstít za smrt svého otce, kterého kdysi v sebeobraně zastřelil Harvey Bullock, ten se proto ocitne ve smrtelném nebezpečí.
Gotham S04E15 – Sinking Ship The Grand Applause - Gordon s Bullockem se snaží najít páku na Sofii Falcone. Zdá se, že poradit jim může jen Penguin, kterého však z Arkhamu osvobodí Riddler a odveze ho k Lee. Všichni tři se snaží vymyslet plán, jak Sofii odstranit. Sofia mezitím pošle dva zabijáky, aby Penguina odstranili.
Gotham S04E16 – One of My Three Soups - Jeromovi, Cranovi a Tetchovi se společně s řadou dalších pacientů podaří utéct z Arkhamu, takže má gothamská policie co dělat. Gordon s Bullockem se vydají po stopě Tetchovi, který vyhrožuje zabitím manželského páru.
Gotham S04E17 – Mandatory Brunch Meeting - Jerome pozval na oběd nejobávanější gothamské zločince, se kterými společně plánuje rozpoutat nové peklo v Gothamu. Bruce zamíří do školy, kam chodil Xander Wilde, po kterém se Jerome tolik shání. Jakmile na místo dorazí i Gordon s Bullockem, tak se zdejší ředitel před jejich zraky odpálí.
Gotham S04E18 – That’s Entertainment - Jerome má pro Gotham velký dárek v podobě plynu, který vyvolává smrtící smích. Nejdříve ale potřebuje pořádné publikum, a tak společně se svou legií hrozných unese přední představitele Gothamu a dá jim na krk výbušninu. Mezi pozvanými chybí už jen jeho bratr Jeremiah a Bruce...
Gotham S04E19 – To Our Deaths and Beyond - Gordon s Bullockem vyšetřují sérii loupežných přepadení bank. Vždy se jednalo o důmyslný plán, nebyly žádní svědci, nikdo nebyl zraněn a vždy se jednalo pobočku jedné společnosti, která má vroubek u obyvatel Úžin. Gordon je přesvědčen, že za tím je Riddler a snad dokonce i Lee.
Gotham S04E20 – That Old Corpse - Na hřbitově se sejdou Jeromovi přívrženci, aby mu vzdali poslední hold. V tom se objeví Jeromův posel a upozorní shromáždění, že ani smrt Jeromovi nezabrání terorizovat Gotham. Všichni se vydají se na policejní stanici, kde chtějí zabít Jamese Gordona.
Gotham S04E21 – One Bad Day - Gordon je po výbuchu Jeremiahova bunkru nezvěstný, Harvey Bullock však odmítá přiznat, že by Gordon mohl být mrtvý a prozatím převezme vedení policie, než Gordon znovu objeví. Krátce na to, však na GCPD vpochoduje Jeremiah.
Gotham S04E22 – No Man’s Land - Jeremiah si vyžádá návštěvu Bruce Wayne a aby své přání zdůraznil, nechal odpálit budovu radnice. Barbaru navštíví Ra’s al Ghul a opět ji nabídne místo po svém boku. Penguin pomůže Grundymu najít doktora Strange a pomůže mu vyléčit jeho mrtvolný stav.

Legend of the Dark Knight

Gotham S05E01 – Year Zero - Od doby, kdy byl Gotham odříznut od okolního světa už uplynuly tři měsíce. Vláda dává od města ruce pryč, a tak se jeho obyvatelé musí o každodenní přežití v ulicích postarat sami. Části města si mezi sebe rychle rozdělí několik gangů.
Gotham S05E02 – Trespassers - James Gordon se s Bullockem vydá zachránit několik dětí, které musí otročit pro gang Soothsayers. Gordon to ale nebude mít jednoduché, protože Penguin na jeho hlavu vypsal vysokou odměnu. Selina je ze svého zdravotního stavu natolik zoufalá, že se pokusí o sebevraždu.
Gotham S05E03 – Penguin, Our Hero - Penguin si užívá svůj vrchol slávy. Zatímco ostatní hladoví, on si dopřává libový steak a každé ráno rád poslouchá chvalozpěvy na svou velikost. Jenže vše se změní, když jeho lidé začnou utíkat do Havenu, útulku Jamesa Gordona.
Gotham S05E04 – Ruin - Poslední bezpečné útočiště v Gothamu skončilo po výbuchu v troskách. Desítky mrtvých a zraněných přimějí Gordona, Penguina a Barbaru ke spolupráci při společném pátrání po pachateli. Zdá se, že několik lidí vidělo těsně před výbuchem odcházet z Havenu neznámého muže, který mohl být za explozi zodpovědný.
Gotham S05E05 – Peña Duro - Gordon se konečně dočkal pomoci zvenčí a do města přichází jeho kamarád Eduardo Dorrance se zásahovou jednotkou. Společně zjistí, že za útokem na Haven stojí Edward Nygma. Ten však vinu odmítá a je přesvědčený o tom, že si někdo hrál s jeho myslí. Podaří se mu utéct a následně navštíví Penguina i Barbaru, aby našel pravého viníka.
Gotham S05E06 – 13 Stitches - Gordon musí zbavit Nygmu čipu, aby tak získal důkazy proti Dorrancovi. Ten mezitím společně se svým zásahovým týmem plně ovládl policejní stanici. Naštěstí Bruce a Alfred odtamtud včas uniknou, aby mohli být Gordonovi pomoci.
Gotham S05E07 – Ace Chemicals - Bruce se nečekané shledá se svými rodiči, kteří se zdají být živí a zdraví, kdyby v tom ovšem neměl prsty Jeremiah. Jim Gordon konečně obdrží z pevniny dobré zprávy, zdá se, že nebezpečí ve městě pominulo a vláda konečně umožní evakuaci města.
Gotham S05E08 – Nothing’s Shocking - V klubu Sirén někdo zabil dva bývalé detektivy. Stopy překvapivě vedou k bývalému parťákovi Bullocka, jenže ten je ale upoután na invalidní vozík. Zdá se, že vražda detektivů souvisela se starým případem, na kterém se všichni čtyři podíleli.
Gotham S05E09 – The Trial of Jim Gordon - James Gordon potřebuje uzavřít příměří mezi městskými gangy, aby do města mohla přijít pomoc z venčí, jenže během jeho proslovu je vážně zraněn neznámým střelcem. Barbara se snaží ukázat v dobrém světle a po jejím nátlaku v ulicích města skutečně dojde k dočasnému příměří.
Gotham S05E10 – I Am Bane - Vláda se konečně odhodlala do města poslat armádu, aby prověřila, zda úroveň zamoření chemikáliemi klesla na bezpečnou míru. V tu chvíli se ale na scéně objeví Dorrance nyní zvaný Bane, který je posílený drogou Venom. Bane unese generála Wadea, Bruce a Gordona.
Gotham S05E11 – They Did What? - Nyssa přes ovládaného generála nařídí bombardování města. Bruce odpálí budovu Wayne Enterprises, aby zpomalil útok armády a získal tak čas na opevnění policejní stanice. Gordon se vydá zachránit Barbaru i svou novorozenou dceru ze spáru Nyssy.
Gotham S05E12 – The Beginning… - Uplynulo deset let a město Gotham se vrátilo do zaběhnutých pořádků. Bruce se vrací zpět do Gothamu, aby slavnostně otevřel novou budovu Wayne Enterprises. Penguin je po letech propuštěn z věznice Blackgate a Gordon se chystá odejít od policie, aby se mohl věnovat své rodině. chránit životy nevinných.