Birds of Prey

13 dílů

Originální název: Birds of Prey
Český název: ?
Vysíláno: 2002 - 2003
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Novými ochránci Gothamu se stává trio superhrdinek známé jako Birds of Prey. Pod vedením Oracle se vydává Huntress a Dinah potírat zločin. Nápomocen jim je věrný komorník Alfred a policejní detektiv Jesse Reese. Úhlavním nepřítelem je Harley Quinn, která se chce získat nadvládu nad městem.

O seriálu

Birds of Prey je seriál, který se vysílal na stanici The WB v letech 2002 až 2003. Název odkazuje na stejnojmenný komiksový tým, jehož členy jsou ženské superhrdinky. Hlavní role ztvárnily herečky Ashley Scott, Dina Meyer a Rachel Skarsten, přičemž hlavní záporňačku obstarala Mia Sara. Celkem bylo vytvořeno 13 dílů a jeden pilotní díl. Seriál si vysloužil spíše průměrné hodnocení, byli mu vytýkány především laciné kostýmy a efekty. Ačkoliv úvodní díl sledovalo rekordní množství diváku, sledovanost začala následně rychle klesat a seriál byl po první sérii zrušen. V roce 2008 vyšel seriál na čtyřech DVD, společně s řadou bonusů a mírně pozměněným hudebním pozadím.

V ČR nebyl seriál nikdy vysílán ani nevyšel na žádném nosiči.

Birds of Prey S01E01 – Premiere - Uplynulo několik let, kdy byl v Gothamu naposledy spatřen Batman. Poté, co zmizel neznámo kam, zůstalo město nechráněno a ponecháno na pospas kriminálním živlům. S tím se nehodlá smířit Barbarba Gordon, která dříve potírala zločin po boku Batman coby Batgirl, dokud její kariéru superhrdinky neukončila Jokerova střela do páteře.
Birds of Prey S01E02 – Slick - Doktorka Quinzel si najme Slicka, metačlověka měnícího se v kapalinu, aby zabil nepohodlné policisty, kteří by začali čmuchat kolem tajné dodávky zbraní. Jednou z obětí má být i detektiv Reese, ale naštěstí zasáhne Helena a detektiva zachrání a hned mezi nimi přeskočí jiskra.
Birds of Prey S01E03 – Prey For the Hunter - Ve městě řádí sériový vrah zaměřující se na metalidi, kterým následně schopnosti krade. Po stopě se mu vydá Helena i detektiv Reese. Dinah začne místo do školy, chodit do zdejšího baru a Barbaru čeká setkání s rodiči svého přítele.
Birds of Prey S01E04 – Three Birds and a Baby - Helena zachrání malé miminko a odnese sídla Birds of Prey. Tam se ukáže, že děťátko stárne až moc rychle, protože během chvilky je z něj puberťák. Tým odhalí, že dítě bylo speciálně upraveno tak, že žije pouhé tři dny. Za tu dobu stihne dostatečně zestárnout, aby pak dokázalo zabít prvního člověka, se kterým přišel do kontaktu. Helena se tak brzy ocitne ve velkém nebezpečí.
Birds of Prey S01E05 – Sins of the Mother - Do města znenadání přichází Carolyn, matka Dinah, který dříve bývala superhrdinkou Black Canary. Nyní ji však dohání její minulost, když se ji rozhodne zlikvidovat mafie. Carolyn se snaží přesvědčit Dinah, aby spolu odešly, tak už však našla své životní poslání v týmu Birds od Prey.
Birds of Prey S01E06 – Primal Scream - Helena se v utajení vydá odhalit gang zlodějů, kteří terorizují město. Brzy se však ukáže, že jsou součástí daleko větší organizace, čímž se Helena dostane do vážného nebezpečí. Barbara se snaží vyrovnat s traumatizující minulostí, aby se mohla posunout dál ve vztahu s Wadem.
Birds of Prey S01E07 – Split - Helena řeší krizi ve vztahu s detektivem Reesem, a proto není nadšená, když do města dorazí Darkstrike a požádá její tým o pomoc. Do města totiž přišel bestiální vrah Crawler, který vraždí mladé ženy a jednou z jeho obětí byla i Darkstrikova snoubenka. Krátce na to je unesena mladá dívka, a pro superhrdiny tak začíná závod s časem.
Birds of Prey S01E08 – Lady Shiva - Do města přijíždí Helenina nejlepší kamarádka Sandra, ale tým je zrovna zaměstnán sérií vražd. Zdá se, že rukopis vraha přesně odpovídá někdejšímu nepříteli Batgirl - Lady Shivě. Barbara se proto odhodlá vyzkoušet experimentální technologii, díky které by opět mohla postavit na nohy a obléknout si kostým netopýří dívky.
Birds of Prey S01E09 – Nature of the Beast - Na hlavu mafiánského bosse Al Hawka byla vypsaná tučná odměna. Ve strachu o svůj život se obrátí na svého syna - detektiva Reese. Ten požádá o pomoc i Helenu a její tým. Jakmile se však Helena dozví, že Al Hawk je zodpovědný za smrt Black Canary, začne s pomocí váhat.
Birds of Prey S01E10 – Gladiatrix - Ve městě se začnou množit únosy žen se schopnostmi. Helena se proto v přestrojení vydá pátrat, až odhalí tajný klub, kde unesené ženy bojují v aréně. Následně je Helena odhalena a omráčena. Jedinou její nadějí na záchranu je Dinah.
Birds of Prey S01E11 – Reunion - Helena se účastní školního srazu po pěti letech. Poklidný průběh však naruší vražda dvou bývalých spolužáků. Helena se snaží vypátrat vraha, ale zároveň se musí často držet zpátky, aby před detektivem Reesem neprozradila svou tajnou identitu.
Birds of Prey S01E12 – Feat of Clay - Chris Cassius se vloupe do chemičky a vypije zde chemikálie, díky kterým dokáže měnit lidi v kámen. Barbara kvůli tomu zruší svou dovolenou s přítelem Wadem, s čímž nesouhlasí komorník Alfred a přivede Wada do tajné základny ve Clock Tower. Helena se vydá do Arkhamu, aby vyzpovídala Clayface, který má podobné schopnosti jako Cassius.
Birds of Prey S01E13 – Devil’s Eyes - Harley Quinn získá pomocí přístroje schopnost zhypnotizovat lidi. Svou nově nabitou schopnost hned použije na Helenu a donutí ji zaútočit na Barbaru a ukrást přístupový disk. Barbaře se sice podaří Helenu s hypnózy dostat, ale Harley Quinn se už stihla k disku dostat a nyní má pod kontrolou Clock Tower. Následně zabije Wada a skrz televizní vysílání zhypnotizuje většinu lidí ve městě. Helena musí společně s Reesem, Dinah a Alfredem porazit Harley Quinn a zastavit její nebezpečné vysílání.