New Batman Adventures

24 dílů

Originální název: The New Batman Adventures
Český název: ?
Vysíláno: 1997 - 1999
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Zatím není k dispozici

O seriálu

Seriál The New Batman Adventures, či zkráceně jen TNBA je animovaný seriál, který byl vydán roku 1997 společností Warner Bros. Animation a vysílán na stanici Kids' WB. Jedná se o pokračování původního seriálu Batman: The Animated Series, ale s kompletně novým ztvárněním postav a pozměněným dabingem. Hlavní dabérské role se ujal herec a dabér Kevin Conroy, který namluvil postavu ve většině animovaných filmů a hrách. Seriál se více zaměřuje na Batmanovy pomocníky - nechybí tedy Batgirl, Robin nebo Nightwing. Objevují se i nové postavy, které se s Batmanem doposud na obrazovkách nepotkaly, jako je Creeper nebo Entrigan. Kromě nových postav se zde vyskytují i antagonisté z předchozího seriálu, jmenovitě třeba Joker, Killer Croc, Catwoman nebo Mr. Freeze. Po šestnácti dílech byl seriál ukončen a nahrazen zcela novým seriálem - Batman Beyond.

V roce 2005 byl The New Batman Adventures vydán na DVD jako součást kolekce Batman: The Animated Series Volume 4 a o tři roky později vyšel na DVD znovu, tentokrát pod názvem Batman: The Complete Animated Series. Kromě toho je možné si seriál stáhnout na iTunes či v Google play. Na motivy seriálu vyšlo několik her, například Batman: Vengeance nebo Batman: Rise of Sin Tzu.

V ČR nebyl seriál nikdy odvysílán, ani vydán na žádném nosiči.

TNBA S01E01 – Holiday Knights - Poison Ivy a Harley Quinn unesou Bruce Wayna a společně s jeho kreditkami se vydají na velké nákupy. Barbara Gordon si během vánočních nákupu všimne bandy zlodějíčků, ze kterých se vyklube Clayface. Joker plánuje zaútočit na městskou novoroční oslavu a zastavit ho může jen Batman s Robinem.
TNBA S01E02 – Sins of the Father - Batman se ujme mladého sirotka Tima Drakea jako nového učedníka. Tim se však brzy na to stihne zaplést do nebezpečného Two-Faceova plánu.
TNBA S01E03 – Cold Comfort - Mr. Freeze je po nehodě odkázán na používání robotického těla. Jeho manželka Nora se probudí z kryospánku, ale myslí si, že její manžel zemřel, a tak se znovu provdá a odstěhuje se z Gothamu. A když nemůže být šťastný Freeze, nebude šťastný už nikdo...
TNBA S01E04 – Never Fear - Scarecrowovi se podaří vyvinout nový druh plynu, který nevyvolává u svých obětí strach, ale naopak ho zcela potlačuje. Lidé se díky tomu stanou nebezpečně lehkomyslní a sebevědomí, a to včetně Batmana.
TNBA S01E05 – You Scratch My Back - Nightwing chce dokázat, že zvládne řešit případy i bez Batmana a pustí se po stopě pašeráků. Dostane se mu nečekané pomoci od Catwoman, která s ním naváže poněkud blízkou spolupráci.
TNBA S01E06 – Double Talk - Arnold Wesker je vyléčen a propuštěn z Arkhamu. Konečně zcela potlačil svou rozdvojenou osobnost, vystupující jako Scarface. Dostane příležitost pracovat ve Wayne Enteprises, aby mohl začít znovu. To se ale nelíbí původnímu Scarfacově gangu, proto udělají všechno proto, aby se jejich starý šéf vrátil.
TNBA S01E07 – Joker’s Millions - Šéf podsvětí Edward "King" Barlowe zemřel a ve své závěti odkáže svému arci-nepříteli Jokerovi několikamilionové jmění. Joker se ihned vydá nakupovat a vyhlíží si i náhradu za Harley Quinn. Nicméně netuší, že ho Barlowe i po své smrti pořádně napálil.
TNBA S01E08 – Growing Pains - Mladá dívka jménem Annie trpí ztrátou paměti, takže si vůbec nepamatuje, co je zač a odkud pochází. Jediné, co ví je, že ji pronásleduje Clayface. Naštěstí ji pomůže Robin a společně ji pomůže odhalit její minulost i důvod, proč po ni Clayface vůbec jde.
TNBA S01E09 – Mean Seasons - Batman je na stopě bývalé ex-modelce, která v přestrojení za Calendar Girl začne unášet lidi, aby se jim pomstila za předchozí příkoří.
TNBA S01E10 – The Demon Within - Bruce a Tim se účastní gothamské aukce, ve které se draží i cejchovač, které patřilo středověké kouzelnici Morgaine Le Fay. O artefakt má zájem okultista Jason Blood a mladý kouzelník Klarion. Jak se později ukáže, cejchovač má kouzelnou moc, kterou dokáže ovládat démona Etrigan
TNBA S01E11 – Over the Edge - Batgirl spadne během souboje se Scarecrowem do léčky a následně spadne ze střechy a zabije se. Když komisař Gordon odhalí, že Batgirl byla ve skutečnosti jeho dcera, přísahá Batmanovi pomstu. Společně s policií uspořádá hon na Batmana i všechny jeho blízké. Dokonce si najme i Banea, aby Batmana zabil.
TNBA S01E12 – Torch Song - Garfield Lynns dělá pyrotechnika slavné zpěvačce jménem Cassidy. Garfield je do ni velmi zamilovaný, ale krátce před začátkem představení se pohádají a Cassidy Garfielda vyhodí. Ten je odhodlán se ji pomstít a kvůli tomu se stane zločincem zvaným Firefly.
TNBA S01E13 – Love is a Croc - Baby Doll se zamiluje do Killer Croca a společně vytvoří velmi netradiční kriminální dvojici. Jejich spojenectví začne mít brzy trhliny, když Baby Doll přijde na to, že ji Killer Croc jen využívá k posílené svého zločineckého postavení.
TNBA S02E01 – The Ultimate Thrill - Bývalou kaskadérku Roxxane Sutton už nudí klidný a nezáživný život, proto se rozhodne stát se zlodějkou Roxy Rocket, která se svým lupem utíká pomocí rakety.
TNBA S02E02 – Critters - Genetický inženýr Farmer Brown dokázal vyšlechtit ovci obřích rozměrů. Na tiskové konferenci se však ovce splaší a jen díky Brucovi pohotovosti nikdo nepřijde k úhoně. Brown se však musí zbavit všech šlechtěných zvířat a navíc zaplatit tučnou pokutu, která ho připraví téměř o všechno.
TNBA S02E03 – Cult of the Cat - Catwoman ukradne vzácnou kočičí sošku, kterou střeží kočičí sekta. Catwoman se sice snaží sošku vrátit, ale stoupenci požadují, aby zaplatila svou krví. Pomoci tak může jedině Batman.
TNBA S02E04 – Animal Act - Do města přijede cirkus, ve kterém dříve vystupoval Dick Grayson. Krátce na to začnou cirkusová zvířata krást všechno možné. Dick zpočátku podezřívá trenérku zvířat Mirindu, ale možná je zatím někdo úplně jiný.
TNBA S02E05 – Old Wounds - Robin se potká s Nightwingem, který mu povypráví, jak se kdysi stal Robinem a proč se vydal vlastní cestou. Rovněž mu řekne, jak se setkal s Batgirl a proč se jejich vztah nakonec rozpadl.
TNBA S02E06 – Legends of Dark Knight - Skupinka dětí si vypráví příběhy o Batmanovi. Každý z nich má svůj vlastní příběh, přičemž každý představuje odlišnou verzi toho, jak Batman podle nich vypadá a co všechno vykonal.
TNBA S02E07 – Girl’s Night Out - Livewire uteče z vězení a připojí se k Poison Ivy a Harley Quinn, a protože je Batman se Supermanem pryč, musí nebezpečnou trojici zastavit Batgirl a Supergirl.
TNBA S02E08 – Chemistry - Gothamští milionáři se zamilují do krásných žen se zelenýma očima. Stejně tak podlehne i Bruce Wayne, který si chce svůj ideální protějšek vzít a je ochoten kvůli tomu skončit i s netopýřím kostýmem. Jenže nepřítel nikdy nespí.
TNBA S02E09 – Judgment Day - Neznámý vykonavatel spravedlnosti začne znenadání likvidovat nejznámější gothamské kriminálníky. Říká si Judge a svým mečem dokáže téměř zabít Penguin i Killer Croca. Batman musí tohoto samozvance zastaví dřív, než někdo přijde o život.
TNBA S02E10 – Beware the Creeper - Puritánský novinář Jack Ryder je vystaven směsicí různých chemikálii a Jokerova smíchoplynu. To z něj udělá šíleného Creepera, který touží zakroutit Jokerovi krkem a přitom se zamiluje do Harley Quinn.
TNBA S02E11 – Mad Love - Harley Quinn by ráda získala zpět Jokerovu pozornost, ale nejdříve musí odstranit svou konkurenci - Batmana. Harley se sice podaří Batmana skutečně zajmout, ale Joker je bez sebe vzteky, že za něj někdo dělá jeho práci.