Batman: The Animated Series

85 dílů

Originální název: Batman: The Animated Series / The Adventures of Batman & Robin
Český název: Batman
Vysíláno: 1992 - 1995
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Zatím není k dispozici

O seriálu

Batman: TAS je animovaný seriál na motivy komiksového hrdiny Batmana. Byl vytvořen výtvarníky Brucem Timmim a Ericem Radomskim, kteří se inspirovali filmem Batman z roku 1989. Seriál se vysílal od roku 1992 až do roku 1995 a celkem bylo vyrobeno 86 dílů, včetně pilotní ukázky. Nejdříve se seriál jmenoval Batman, později byl název prodloužen na Batman: The Animated Series (zkrácené Batman: TAS), přičemž posledních dvacet dílů vyšlo pod pozměněným názvem jako The Adventures of Batman & Robin. Kresba animací se nesla v temném duchu, aby lépe dokreslovala atmosféru ponurého Gothamu, navíc seriál byl určen spíše pro starší publikum, než bylo v této době zvykem. Díky tomu se v seriálu mohlo objevit více realističtějších prvků, jamko je používání střelných zbraní, zobrazování krve apod. V seriálu se objeví řada padouchů, známých už z komiksů. Nechybí zde tedy Joker, Killer Croc, Riddler, Scarecrow, Mr. Freeze a vůbec poprvé se divákům představuje Harley Quinn. Divácký ohlas byl velmi kladný a seriál dokonce obdržel čtyři ceny EMMY. Kromě seriálu byly na vydány i dva filmy na VHS a několikaminutové části seriálu se objevily i ve hře The Adventures of Batman and Robin. Po tříletém vysílání byl seriál od základu předělán a další díly již byly odvysílány pod názvem The New Batman Adventures.

Seriál dorazil o několik let později i do ČR pod prostým názvem Batman. Hlavní dabérské role se ujal Otto Rošetzký, který namluvil Bruce Wayna alias Batmana. Z neznámého důvodu však bylo v češtině odvysíláno pouze 47 dílů.

Batman TAS S01E00 – The Dark Knight’s First Night - Dva zloději si pozdě v noci vyhlídli klenotnictví, netušili však, že v Gothamu se objevil nový strážce zákona - Batman.
Batman TAS S01E01 – The Cat and the Claw Part I - Bruce Wayne se setká s půvabnou Selinou Kyleovou, která má nebývalý zájem o kočky. V tu samou chvíli se v Gothamu objeví zlodějka přezdívaná Catwoman, která se zaměřuje na krádeže kočičích artefaktů.
Batman TAS S01E02 – On Leather Wings - Gotham začne děsit obrovský netopýr, který útočí na lidi. Policie se proto domnívá, že to má na svědomí Batman a vyhlásí ho za veřejného nepřítele číslo jedna. Batman tedy musí rychle vypátrat, co je onen obří netopýr vlastně zač a očistit tak své jméno.
Batman TAS S01E03 – Heart of Ice - Dříve uznávaný expert na kryogeniku - Victor Freeze, začne útočit na pobočky GothCorpu, odkud krade součástky pro svou tajnou zbraň. Batman se snaží vypátrat spojitost mezi Freezem a GothCorpem a díky tomu zjistí, že opravdovým zločincem je ve skutečnosti někdo úplně jiný
Batman TAS S01E04 – Feat of Clay Part I - Bruce Wayne je obviněn z pokusu o vraždu Luciuse Foxe. Nikdo však netuší, že v tom má prsty mistr převleků, herec Matt Hagen. Ten měl před časem nehodu, která mu zohyzdila tvář a zničila kariéru. Proto se obrátil na obchodníka Rolanda Daggeta, který má k dispozici speciální krém, jež dokáže dočasně obnovit zničený obličej.
Batman TAS S01E05 – Feat of Clay Part II - Matt Hagan sice přežil pokus o vraždu, když se ho chtěl Roland Daggett zbavit, ale díky velkému množství vstřebaného krému se z něj stalo monstrum. Nešťastný Hagan se rozhodne Daggettovi pomstít za každou cenu. Naštěstí se Bruce Wayne po zaplacení kauce opět dostává na svobodu, a tak se Batman může pustit do pátrání po skutečném pachateli útoku na Luciuse Foxe.
Batman TAS S01E06 – It’s Never Too Late - Mezi dvěma šéfy gothamského podsvětí to opět vře. Rupert Thorne se pokusí zabít svého rivala Arnolda Stromwella nastraženou výbušninou. Batman v poslední chvíli zasáhne a Stromwella zachrání, načež ho odvede k jeho bratrovi Michaelovi. Batman Stromwellovi ukáže, co všechno on a jeho gang způsobili a pokusí se ho tak přesvědčit, aby opustil dráhu zločinu.
Batman TAS S01E07 – Joker’s Favor - Charlie Collins je obyčejný člověk, který měl velkou smůlu. Do jeho auta narazil Joker a chtěl ho zabít. Collins byl ochotný slíbit cokoliv, jen aby ho Joker nechal naživu. Ten si umínil, že ho tentokrát nechá na živu, ale bude za to někdy chtít laskavost. Uplynuly dva roky a Collinsovi se ozve Joker, který požaduje slíbenou laskavost.
Batman TAS S01E08 – The Cat and the Claw Part II - Gang Rudého drápu se opět vrací do Gothamu. Tentokrát s výhružkou, že ve městě vypustí nebezpečný virus, pokud město nezaplatí výkupné. Batman a Catwoman se tedy rozhodnout spolupracovat, aby Rudý dráp zastavili včas.
Batman TAS S01E09 – Pretty Poison - Bruce Wayne obědvá se svým kamarádem Harvey Dentem a jeho snoubenku Pamelou Isleyovou, když najednou Dent zkolabuje a je převezen do nemocnice. Tam zjistí, že byl Dent otráven velmi vzácným jedem, na který neznají lék. Batman proto musí rychle vypátrat, kdo jeho kamaráda otrávil.
Batman TAS S01E10 – Nothing to Fear - Gotham začne terorizovat nový padouch, který si říká Scarecrow a svým halucinogenním plynem dokáže u lidí vyvolat jejich nejhorší noční můry. Batman se ho sice snaží zastavit, ale sám se vystaví účinky plynu. Než se opět vydá po Scarecrowovi, musí nejdříve přemoci svůj vlastní strach.
Batman TAS S01E11 – Be a Clown - Starostův syn Jordan má narozeniny, ale vůbec z toho není nadšený. Jeho otec z narozeninové oslavy udělal politickou agitaci, na které se snaží zalíbit svým voličům a sponzorům. Otráveného Jordana se ujme klaun Jekko, který se znenadání objevil na oslavě s dortem v ruce.
Batman TAS S01E12 – Appointment in Crime Alley - Obchodník Roland Daggett má velké plány s Crime Alley. Rád by odstranil současnou bytovou zástavbu a postavil zde nové zázemí pro svou společnost. Místní lidé však jeho vizi nesdílí, a tak se začnou stávat terčem útoků gangsterů a žhářů. Pouze Batman může zastavit Daggetův teror.
Batman TAS S01E13 – P.O.V. - Jedna policejní akce skončí naprostým fiaskem, proto chce policejní komisařství najít viníka. Vyšetřováni jsou zasahující policisté Wilkes a Montoya, společně s detektivem Bullockem. Každý z nich vypráví svou verzi toho, co se při zásahu stalo. Jasno má především detektiv Bullock, který ze všeho viní Batmana.
Batman TAS S01E14 – The Clock King - Temple Fugate s napětím očekává verdikt nad svou firmou, která čeká buď záchrana, nebo zánik. Jeho obhájcem je sice sám starosta Hamilton Hill, ale i tak je Fugate z blížícího se verdiktu nesmírně nervózní. Proto mu Hill doporučí, aby si trochu později došel na kávu a byl tak u soudu klidnější.
Batman TAS S01E15 – The Last Laugh - V Gothamu je právě Apríl, když do města napochodují robo-klauni a začnou do okolí vypouštět chechtací plyn. Každý, kdo se plynu nadýchá, dostane hysterický záchvat smíchu a nedokáže se kontrolovat. Joker tak může občany Gothamu okrádat, aniž by měli možnost se bránit.
Batman TAS S01E16 – Eternal Youth - Bruce Wayna naštve ředitel Wayne Enterprise, který bez jeho vědomí nechal pokácet část Amazonského pralesa. Mezitím se staví na návštěvu Maggie Page, bývala Alfredova přítelkyně. Bruce je rád, že má Alfred společnost, a tak oběma přenechá svou pozvánku do Lázní Věčného života. Alfred s doprovodem se však stále nevrací, a tak na scénu musí nastoupit Batman...
Batman TAS S01E17 – Two-Face Part I - Harvey Dent pracuje v Gothamu jako státní návladní, kde díky vysoké zločinnosti nemá o práci nouzi. Sám má však svých osobních starostí také dost. Snaží se před světem ukrýt své horší já, které je úplným opakem jinak klidného a hodného Harveyho. Jeho slabiny však využije známý gangster Rupert Thorne...
Batman TAS S01E18 – Two-Face Part II - Od Harveyho nehody uplynulo už několik měsíců, během kterých si Harvey začal říkat Two-Face a jakékoliv rozhodování přenechal na náhodě v hodu mincí. Také jeho výklad spravedlnosti se značně změnil a jeho hlavním cíle je pomsta. Chce zlikvidovat šéfa podsvětí Ruperta Thornea, který nepřímo způsobil jeho zohavení, a zaujmout jeho místo.
Batman TAS S01E19 – Fear of Victory - Několik sportovců obdrželo telegram od neznámého adresáta, který jim přeje hodně štěstí v následujícím utkání. V den zápasu se však mají děsivé halucinace a tudíž zcela nečekaně prohrávají. Batman a Robin se pustí do pátrání a brzy přijdou na stopu tajuplnému sázkaři, který si díky nečekaným neúspěchům sportovních hvězd, přišel na pořádné jmění.
Batman TAS S01E20 – I’ve Got Batman in My Basement - Batman sleduje Penguina, jak přebírá kradené Fabergého vejce, načež se pokusí Penguina zneškodnit. Ten ho však zaskočí jedovatým plynem, který Batmana omráčí. Naštěstí celou událost sledovali dva mladí amatérští detektivové, kteří u sebe Batmana schovají do té doby, než se opět postaví na nohy.
Batman TAS S01E21 – Vendetta - Detektiv Bullock je obviněn z únosu. Přestože Batman nemá Bullocka zrovna v oblibě, tak věří v jeho nevinu. Aby očistil Bullockovo jméno, musí vypátrat skutečného viníka, který má zřejmě s detektivem nevyřízené účty a falešným obviněním se mu chce pomstít.
Batman TAS S01E22 – Prophecy of Doom - Mezi gothamskou smetánkou se mluví o tajuplném věštci Nostromosovi, který údajně dokáže věštit budoucnost a řada jeho předpovědí se už vyplnila. Někteří boháči dokonce neváhají do Nostromosovi sekty investovat velké jmění v naději, že se vyhnou předpovídané zkáze. Aby mu lidé ještě více věřili, rozhodne se zlikvidovat Bruce Wayna.
Batman TAS S01E23 – The Forgotten - Když v Gothamu začnou mizet bezdomovci, rozhodne se Bruce Wayne pátrat v přestrojení za tuláka. Potká ho však stejný osud, a tak skončí stejně jako ostatní unesení, v dole. Navíc ho při únosu praštili do hlavy, takže když přijde k sobě, vůbec si nemůže vzpomenout, co je zač a co zde vlastně dělá.
Batman TAS S01E24 – Mad as a Hatter - Jervis Tetch je nepříliš úspěšný vynálezce, který se snaží vynalézt zařízení pro ovládání mysli. Především chce udělat dojem na svou kolegyni Alenu, do které je zamilovaný. Jakmile se dozví o jejím rozchodu s přítelem, rozhodně se na ni udělat dojem a převlékne se za Kloboučníka z její oblíbené knížky Alenka v říši divů.
Batman TAS S01E25 – The Cape and Cowl Conspiracy - Baron Jozek by se rád pomstil Batmanovi za to, že ho zesměšnil před ostatními šéfy podsvětí. Sám na to však nestačí, a tak si najme Josiaha Wormwooda, specialistu na mučení a pasti. Cíl je jasný: ulovit Batmana a jako trofej přinést jeho plášť a masku.
Batman TAS S01E26 – Perchance to Dream - Bruce Wayne se vzbudí do nového dne, kde jsou jeho rodiče naživu a on se nikdy nestal Batmanem. Neexistuje ani jeho tajná jeskyně, ani Batmobil, dokonce ani Alfred neví nic o Batmanovi nebo Robinem. Navíc si má brzy vzít za ženu Selinu Kyleovou. Bruce sice pamatuje na všechna svá batmanovská dobrodružství...
Batman TAS S01E27 – The Underdwellers - Čím dál častěji se začnou lidé obracet na policii s tím, že okradl nějaký malý skřítek v zeleném plášti. Městem se tak začnou šířit zvěsti, že jde snad o dílo leprikónů Batman si všimne, že tito záhadní malí zloději vždy zmizí v rozsáhlé kanalizaci pod městem. Aby však jejich úkryt v labyrintu stok vůbec našel, musí nejdříve jednoho z „leprikónů chytit.
Batman TAS S01E28 – Night of the Ninja - Bruce a Dick si dávají cvičný zápas, ve kterém Bruce s přehledem zvítězí. Dick je poněkud nešťastný ze svého výkonu a byl by rád, kdyby ho Bruce naučil několik svých chvatů. Než se však pustí do trénování, přichází zpráva o dalším vloupání do Wayne Enterprises, která je už sedmá za poslední dva týdny. Proto se snaží Batman s Robinem chytit pachatele při činu.
Batman TAS S01E29: The Strange Secret of Bruce Wayne - Psychiatrovi dr. Strangovi se podaří odhalit Batmanovu skrytou identitu, čehož hodlá náležitě využít. Vyhlásí aukci, ve které nabízí toto cenné tajemství tomu, kdo nabídne nejvíc. Zájemců je hned několik, ale největší zájem mají Joker, Two-Face a Penguin.
Batman TAS S01E30 – Tyger Tyger - Selina Kyleová je během návštěvy Gothamské Zoo unesena nestvůrným gorilím mužem. Ve skutečnosti jde o posluhovače šíleného vědce Doriana, který experimentuje se zvířecí DNA. Jedním z jeho výtvorů je i zmutovaný kocour jménem Tygrus. Nicméně Dorian chce nyní vyzkoušet své pokusy i na lidech...
Batman TAS S01E31 – Dreams in Darkness - Do Arkhamu dorazil nejnovější pacient, a tím je samotný Batman. Brzy tak skončí ve svěrací kazajce a v jedné z arkhamských cel. Celé je to práce Scarecrowa, který svým hrůzu nahánějícím plynem mohl z Batmana dočasně udělat nepříčetného. Zatímco je Batman pod zámkem, připravuje Scarecrow zkázu celého Gothamu.
Batman TAS S01E32 – Beware the Gray Ghost - Coby malý kluk zbožňoval Bruce Wayne seriál Gray Ghost o maskovaném detektivovy, který trestal bezpráví. Právě touto postavou se Bruce inspiroval, když se rozhodl stát Batmanem. Seriál mezitím přestali vysílat a herecká kariéra Simonta Trenta, který ztvárnil roli Gray Ghosta, začala pomalu upadat. Batman však nebyl jediný, kdo se seriálem inspiroval...
Batman TAS S01E33 – Cat Scratch Fever - Catwoman se zodpovídá za své krádeže před soudem, přičemž ji hrozí až 25 let za mřížemi, ale díky tomu, že pomohla Batmanovi zachránit Gotham, odejde od soudu s pětiletou podmínkou. Následně se v Gothamu začnou ztrácet kočky. Když zmizí i Selinina kočka Isis, vydá se ji hledat, aniž by tušila, že se tím dostanete do smrtelného nebezpečí.
Batman TAS S01E34 – I Am the Night - Je právě výročí vraždy Bruceových rodičů a Bruce přemýšlí, zda má jako Batman nadále pokračovat, když řada lumpů se dřív či později opět dostane na svobodu. Z myšlenek ho vytrhne volání komisaře Gordona, který potřebuje pomoci při zatýkání Jazzmana. Batman dorazí se zpožděním a Jazzman i jeho gang brzy přemůže, ale během přestřelky je komisař vážně zraněn.
Batman TAS S01E35 – Almost Got ‚Im - U partičky pokeru se sejdou úhlavní Batmanovi nepřátelé - Joker, Killer Croc, Penguin, Two-Face a Poison Ivy. Každý z nich vypráví svůj příběh o tom, jak se jim málem podařilo dostat Batmana. Nevědí, že jejich příběhy zaujali i někoho dalšího...
Batman TAS S01E36 – Moon of the Wolf - Noční Gotham je ještě nebezpečnější než býval, po městě se totiž potuluje hladový vlkodlak. Batmanovo pátrání ho přivede na stopu bývalého olympijského sportovce, který doplatil na používání nového druhu steroidů, vyvinutého šíleným vědcem.
Batman TAS S01E37 – Terror in the Sky - Když se v Gothamu opět objeví hlášení o obří netopýrovi, Batman má hned jasno, že za tím musí být doktor Langstrom. Ten však jeho obviněný odmítá a snaží se očistit i před svou ženou Francis, která mu také nevěří a chce proto od něj odejít. Batman tedy vezme vzorek jeho DNA, který následně potvrdí, že se Langstrom už v Man-Bata proměnit nedokáže. Kdo tedy stojí za novými útoky?
Batman TAS S01E38 – Christmas with the Joker - Jokerovi se podaří utéct z Arkham zrovna na Štědrý večer. Následně vyzve Batmana s Robinem, aby se ho pokusili do půlnoci najít a zachránili tak rukojmí, kterými se stali komisař Gordon, detektiv Bullock a Summer Gleasonová.
Batman TAS S01E39 – Heart of Steel: Part I - Několik průlomových objevů je ukradeno z Wayne Enterprises, přičemž pachatel je robotický kufřík. Bruce si proto dohodne setkání se svým dlouholetým přítelem a expertem na roboty Karlem Rossumem. Rovněž se seznámí i s jeho asistentkou, Randou Duaneovou, kterou pozve k sobě na večeři.
Batman TAS S01E40 – Heart of Steel: Part II - Batmanovi se podaří dostat se ze své jeskyně, načež potkává Barbaru Gordonovou, kterou znepokojuje otcovo zvláštní chování, a proto požádá Batmana o pomoc. V tu chvíli je napadne detektiv Bullock. Batman nechápe, jak může mít Bullock najednou tak obrovskou sílu, a jen díky Barbařině pomoci ho přemůže. Při bližším prozkoumání se však ukáže, že Bullock, se kterým Batman bojoval, byl ve skutečnosti robot.
Batman TAS S01E41 – If You’re So Smart, Why Aren’t You Rich? - Edward Nygma vytvořil velmi populární počítačovou hru Riddle of the Minotaur. Díky ní vydělá společnost, pro kterou pracuje, miliony. Jeho šéf Mockridge se ho ale rozhodne propustit, aby všechen úspěch získal pro sebe.
Batman TAS S01E42 – Joker’s Wild - Miliardář Cameron Kaiser se rozhodne postavit kasino, nazvané po Jokerovi Joker's Wild. Jokerovi se jeho nápad ani za mák nelíbí, a proto uprchne z vězení, aby mohl celé kasino zničit. Batman se raději ihned vydá do kasina, kde přijde na to, že Kaiser ve skutečnosti Jokera záměrně vyprovokoval.
Batman TAS S01E43 – His Silicon Soul - Když se Gothamu objeví druhý Batman, tuší Batman odkud vítr vane. Nejspíše se opět vrátil robot H.A.R.D.A.C. Ten se považuje za lidskou bytost. Jakmile si uvědomí svou pravou podstatu, rozhodne se zničit skutečného Batmana, aby mohl zaujmout jeho místo.
Batman TAS S01E44 – Off Balance - Batman je na stopě Counta Vertigo, který ukradl sonický vrták. Pronásleduje ho až ke staré katedrále, kde narazí na tajuplnou ženu jménem Thalia. Ta má s Vertigem rovněž nevyřízené účty, a tak se rozhodnou spolupracovat. Jejich útok však Vertigovi muži překazí díky sonickému vrtáku a oba jsou uvězněni.
Batman TAS S01E45 – What Is Reality? - Jednoho rána se začnou na všech počítačích ve městě objevovat hádanky. Zatím samozřejmě nemůže nikdo jiný než Riddler, který jen potřebuje odlákat pozornost policie, aby mohl vymazat své jméno ze všech databází a kartoték. Mezitím Batman s Robinem dostanou zprávu o tajuplné obří bedně s otazníkem, která se objevila na policejním komisařství.
Batman TAS S01E46 – The Laughing Fish - Jokerovi se podaří vyvinout speciální jed, který účinkuje pouze na ryby a mění je ve vysmáté ryby s Jokerovou podobiznou. Tento nový zmutovaný druh považuje za svůj vynález, a proto si hodlá patentovat, aby mu každý, kdo uloví jeho rybu, musel zaplatit.
Batman TAS S01E47 – Harley and Ivy - Batman pronásleduje auto Jokera a Harley Quinn. Joker chce od Harley podat zbraň, ale ta mu omylem podá žertovnou pistoli. Když už se k nim Batman přiblíží, zmáčkne Harley katapult a oba se tak dostanou z jeho dosahu. Joker přesto Harley vyčítá, že mu nedokázala podat správnou zbraň a po krátké hádce Harley doslova vykopne pryč.
Batman TAS S01E48 – The Mechanic - Po divoké honičce je Batmobil prakticky na odpis. Batman proto musí vyhledat pomoc mechanika, který mu Batmobil pomáhal sestrojit. Toho využije Penguin, kterému se podaří opraváře vypátrat a vydíráním ho donutí udělat na Batmobilu několik úprav podle Penguina přání.
Batman TAS S01E49 – The Man Who Killed Batman - Sidney Debris je bezvýznamný kriminálník, který je rovněž znám, jako muž, který zabil Batmana. Nyní ho pronásledují všichni zločinci v celém Gothamu, protože s ním chtějí poměřit síly. Nikdo nechce Debrisovi věřit, že podsvětím tolik oslavovaná zkáza Batmana, byla ve skutečnosti jen souhra nešťastných náhod.
Batman TAS S01E50 – Zatanna - Bruce Wayne se po letech setkává s kouzelnicí Zatannou, se kterou se potkal při trénování kouzelných triků v cirkuse. Zatanna se chystá předvést svůj nejlepší kousek. Nechá zmizet milionáře Fauncewater a s ním i 10 milionů dolarů. Zatímco milionáře se opět objevuje, peníze už nikoliv, a tak je Zatanna ihned zatčena za krádež.
Batman TAS S01E51 – Robin’s Reckoning: Part I - Batman s Robinem zadrží několik padouchů, od kterých se dozví, že pracují pro Billyho Marina. Robin by za ním hned vyrazil, ale Batman ho zadrží a řeknu mu, že na případu bude dělat. Uražený Robin se vrátí do jeskyně, kde po chvilce pátrání v počítači, přijde na to, co je Billy Marin vlastně zač a proč ho Batman nechtěl vzít s sebou.
Batman TAS S01E52 – Birds of a Feather - Penguin, právě propuštěný z vězení, si chce dát na chvilku pauzu od zločinu, protože by se rád vrátil mezi gothamskou smetánku. K jeho překvapení se však o něj nikdo nezajímá a dokonce nemá ani zajištěný odvoz domů. Doma ho překvapí nenadálý telefonát od jisté Veroniky Vreelandové, která ho pozve na večeři.
Batman TAS S01E53 – Robin’s Reckoning: Part II - Robin je naštvaný na Batmana, protože ho stáhl z případu, ve kterém figuruje vrah jeho rodičů, Tony Zucco. Rozhodne se tedy Zucca vypátrat na vlastní pěst a skoncovat s ním. Zabrání Batman tomu, aby se z hrdiny stal vrah?
Batman TAS S01E54 – Blind as a Bat - Bruce Wayne se účastní předváděcího letu prototypu nového vojenské helikoptéry, kterou vyvinula jeho společnost. Helikoptéra se však vymkne kontrole a začne útočit na přítomné diváky. Celé je to práce Penguina, kterému se podařilo helikoptéru ukrást. Bruce se snaží zachránit jednu divačku před výbuchem...
Batman TAS S01E55 – Day of the Samurai - Bruceovi zavolá Yoru Sensei, učitel bojového umění v Japonsku, který Bruce léta trénoval. Jeho žákyně byla unesena a únosce ji chce vyměnit za prastarý svitek, díky němuž je možné se naučit Smrtící chvat.
Batman TAS S01E56 – See No Evil - Bývalý podvodník Lloyd Ventrix se už dlouho neviděl se svou dcerkou Kimberly, která po rozvodu žije s maminkou. Ventrix proto ukradne speciální oblek, který svého nositele učiní neviditelným, ale rovněž i pomalu zabíjí. Lloyd začne krást šperky a nosit je své dceři, před kterou vystupuje jako neviditelný přítel Mojo.
Batman TAS S01E57 – The Demon’s Quest: Part I - Robin je unesen přímo z univerzity neznámými únosci, kteří po sobě nezanechají žádnou stopu. Ani Batmanovo rozsáhlé pátrání nepřinese nic nového, ale po návratu do jeskyně na něj čeká tajemný muž, který si říká Ra's al Ghul. Batmanovi sdělí, že jeho dcera Thalia, se kterou se už Batman dříve setkal, byla rovněž unesena.
Batman TAS S01E58 – The Demon’s Quest: Part II - Batmanovi se podaří zachránit Robina i Thalii ze spárů šíleného Ra's Al Ghula, který se následně probere z účinků Lazarovy studny, která dočasně způsobí zatemnění mysli. Ra's opět Batmanovi zopakuje svou nabídku. Ten ji však opět odmítne, a tak ho i s Robinem uvězní a spustí odpočet výbuchu celé pevnosti.
Batman TAS S01E59 – Read My Lips - Policii předělává nový gang, kterému se vždy podaří vyhnout policii a utéct tak s lupem. Jediné, co má policie a Batman k dispozici je nahrávka z místa činu. Batman v jednom zloději pozná známého kriminálníka, díky kterému vystopuje vskutku nezvyklého šéfa gangu.
Batman TAS S01E60 – Fire from Olympus - Gordonův informátor Yanni Stavros je uprostřed noci zasažen bleskem, přestože na obloze není ani mráček. Gordon proto ihned informuji Batmana, jelikož na schůzce se Stavrosem se měl dozvědět o ukradené energetické zbrani, která dokáže střílet blesky.
Batman TAS S02E01 – Shadow of the Bat I - Komisař Gordon je zatčen za braní úplatku od Ruperta Thorna. Důkazy proti němu působí věrohodně, ale Batman věří v komisařovu nevinu. Po krátkém rozhovoru s Gordonem, navštíví jeho dceru Barbaru. Ta po něm chce, aby vystoupil před novináři a veřejně tak vyjádřil otci podporu.
Batman TAS S02E02 – Shadow of the Bat II - Robin nemá o Batmanovi alias Malonovi žádné zprávy, a tak musí v pátrání pokračovat sám. Sleduje nového komisaře Gila Masona, když v tom se srazí s Batgirl. Robin se snaží Batgirl domluvit, aby se vrátila domů a zbytečně se nevystavovala nebezpečí.
Batman TAS S02E03 – Mudslide - Clayface má vážný problém, jeho hliněné tělo se začíná rozpadat. Jedinou nadějí je mladá lékařka Stella, která pracuje na vývoji léku. K vývoji jsou však třeba velmi drahé komponenty, a tak se Clayface uchýlí ke krádežím. Jedním z jeho posledních cílů jsou Waynovy biomedicínské laboratoře.
Batman TAS S02E04 – The Worry Men - Známá gothamská celebrita Veronika Vreelandová se vrací ze svého dovolené ve Střední Americe. Svým přátelům a známým přiveze ručně vyráběné panenky strachu. Legendy praví, pokud je tato panenka umístěna pod polštář, přebere na sebe starosti svého spícího majitele a on tak může klidněji spát.
Batman TAS S02E05 – Paging the Crime Doctor - Doktor Matthew Thorne kdysi pomohl svému bratrovi Rupertu Thorneovi. Matthew mu ošetřil střelné zranění, které měl však nahlásit na policii, což kvůli bratrovi neudělal a následkem toho přišel o svou lékařskou licenci. Teď proto musí pracovat ilegálně pro svého bratra, kterému pomáhá ošetřovat zraněné kumpány.
Batman TAS S02E06 – House and Garden - Po propuštění z Arkham Asylum se Poison Ivy od základů změnila. Provdala se za svého psychiatra a společně vychovávají jeho dvě děti. Podle všeho je vzornou hospodyňkou i matkou, jak je tedy možné, že se v Gothamu začnou objevovat zmutované rostlinné příšery?
Batman TAS S02E07 – Sideshow - Killer Croc je právě převážen do vězení, když najednou překousnou pouta a dá se na útěk. Strážný ho sice zasáhne uspávací šipkou, ale na Croca nezastaví. Naštěstí je hned poblíž Batman, který se po něm vrhne. V souboji se podaří Crocovi Batmana přemoci a utéct k nedaleké řece...
Batman TAS S02E08 – Avatar - V Gothamském muzeu je vystavován prastarý egyptský svitek. Netrvá dlouho a muzeum má nezvaného návštěvníka, který si svitek dělá zálusk. Batman přistihne zloděje přímo při činu a pozná v něm Ra'sova přisluhovače Ubu. Ten však na Batmana zaútočí živou kobrou a podaří se mu tak uprchnout.
Batman TAS S02E09 – Trial - Nová státní návladní Janet Van Dorn se u soudu snaží přesvědčit soudce, že zločiny Poison Ivy jsou natolik vážně, že by měla být odsouzena na doživotí. Soudce však jejímu návrhu nemůže vyhovět, protože Ivy byla zadržena Batmanem a nikoliv policií.
Batman TAS S02E10 – Harlequinade - Jokerovi se podaří ukrást atomové bombu, se kterou chce celý Gotham vymazat z povrchu zemského. Starosta Hill tvrdošíjně odmítá město evakuovat, aby nevyvolal paniku. Batman, Robin ani komisař Gordon neví, kde mají začít Jokera hledat, a tak chtě nechtě musí o pomoc požádat Jokerovu bývalou společnici, Harley Quinn.
Batman TAS S03E01 – Bane - Rupert Thorn si najme supersilného zabijáka Banea, aby se Batmana zbavil natrvalo. Bane se zapřísahá, že Batmana zlomí, přičemž potajmu plánuje, jak poté odstraní i Thorna, aby ovládl celý Gotham. Nejdříve ale zmlátí Killer Croca, aby o sobě dal Batmanovi vědět, a následně přemůže a unese Robina.
Batman TAS S03E02 – Second Chance - Bruce Wayne zaplatil Harvey Dentovi plastickou operaci obličeje, aby tak získal zpět svého přítele, ze kterého se stal zločinec Two-Face. Těsně předtím než dojde k operaci, Harveyho unesou přímo ze sálu dva maskování muži. Ani Batman s Robinem jim nezabrání v únosu a pronásledování rovněž není úspěšné.
Batman TAS S03E03 – Riddler’s Reform - Po propuštění z Arkhamu podepsal Riddler smlouvu se společností Wacko Toys, pro kterou navrhuje novou řadu hlavolamů. Stane se tak celebritou a může si tak užívat pozornost sličných žen i hromadu peněz. Riddler však musí překonat svou posedlost hádkami, jinak by opět skončil v Arkhamu.
Batman TAS S03E04 – Baby-Doll - Někdo postupně unáší známé gothamské herce. U jednoho únosu zasahují i Batman s Robinem. Přitom vyjde najevo, že oním únoscem je malá holčička. Díky momentu překvapení jim sice nakonec uteče, ale Batman vypátrá, že jde ve skutečnosti o herečku Mary Dahlovou, trpící zvláštní nemocí, kvůli které vypadá stále jako malá holčička.
Batman TAS S03E05 – Time Out of Joint - Clock King chce konečně pomstít starostovi Hillovi, tentokrát za pomoci ukradeného zařízení, které dokáže zpomalovat a zrychlovat čas. Batman s Robinem tak musí bojovat se samotným časem, aby starostu zachránili.
Batman TAS S03E06 – Harley’s Holiday - Po svém propuštění z Arkhamu se Harley Quinn snaží opět zařadit do společnosti. Hned další den se rozhodne vyvenčit své dvě hyeny, což se ostatním obyvatelům Gothamu moc nelíbí. Harley si myslí, že problém bude v jejím kostýmu, a tak navštíví obchod s oblečením, kde potká i Bruce Wayna.
Batman TAS S03E07 – Make ‚Em Laugh - Joker ukradne Mad Hatterovy mikročipy na ovládání mysli, kterými pak donutí známé baviče páchat ztřeštěné zločiny, aby tak zničil jejich kariéru. Mstí se za to, že ho před rokem coby porotci vyhodili z Gothamské soutěže bavičů.
Batman TAS S03E08 – Batgirl Returns - Zatímco je Bruce Wayne na obchodní cestě v Evropě, někdo z muzea ukradne nefritovou sošku kočky. Batgirl vyrazí pátrat po zloději a přitom narazí na Catwoman, která se rovněž pustila do hledání stop. Jelikož obě spojuje stejný cíl, rozhodnou se spolupracovat v hledání s Robinem za zády.
Batman TAS S03E09 – Lock-Up - Lyle Bolton je obávaný velitel ostrahy v Arkhamu, který s pacienty nejedná zrovna v rukavičkách. Když Batman přivádí uprchlého Scarecrowa, svěří se mu, že utekl právě kvůli Boltonovi. Na první pohled se však zdá, že Bolton jen svědomité vykonává svou práci.
Batman TAS S03E10 – Deep Freeze - Mr. Freeze unese přímo z arkhamské cely robot, kterého poslal stárnoucí miliardář Grant Walker. Walker studoval Freezův výzkum a přišel na to, že Freezův oblek dokáže zpomalit stárnutí, čímž se prakticky stal nesmrtelný. Požaduje tedy od Freeze, aby mu sestrojil stejný oblek, včetně mrazící zbraně, aby mohl ovládnout svět.
Batman TAS S04E01 – The Terrible Trio - Tři mladí milionáři hledají nějaké dobrodružství a nenapadne je nic lepšího než se stát maskovanými zločinci. Dají si přezdívky Fox, Shark a Vulture se ve zvířecích maskách se vloupají do několika kanceláří. V případě průšvihu spoléhají na úplatky, kterými by si koupili mlčenlivost. To však na Batmana neplatí.
Batman TAS S04E02 – Showdown - Senior Jonah Hex je unesen z domova důchodců i přes zásah Batmana s Robinem. V pokoji uneseného muže najdou kazetu, na které vypráví Ra's al Ghul příběh o událostech z roku 1883, kdy se střetl právě s Jonahem Hexem.
Batman TAS S04E03 – Catwalk - Selina uvažuje nad tím, že by opět vrátila k zločinu. Zvlášť když ji naštve výstava vyhynulých zvířat, která byla věnována bohatému lovci Stantonovi Vreelandovi. Venku ji odchytne Ventriloquist se Scarfacem, kteří mají plán. Společnou se vkradou do muzea a ukradnou šperky rodiny Vreelandů, aby tak pomstili smrt ulovených zvířat.
Batman TAS S04E04 – A Bullet for Bullock - Někdo usiluje o život detektiva Bullocka. Poté co jen šťastnou náhodou přežije několik nebezpečných útoků, rozhodne se požádat o pomoc Batmana. Při pátrání po nebezpečném zabijákovi si Bullock uvědomí, jak si z mnoha lidí, vinnou svého neomaleného chování, udělal nepřátele.
Batman TAS S04E05 – The Lion and the Unicorn - Alfredovi zavolá bratranec z Anglie a prosí ho o pomoc. Hned druhý den Alfred nasedne na letadlo a odlétá do Londýna. Místo bratrance na místě čekají dva hromotluci, kteří tvrdí, že ho za příbuzným doprovodí. Alfred tuší nějak nepravost a dá se na útěk. Stihne ještě kontaktovat Bruce a říct mu, že má potíže, ale hned na to je odvlečen únosci.