Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Son of Batman

– akční, animovaný

Originální název: Son of Batman
Český název: Batmanův syn
Premiéra: 22. 4. 2014
Odkazy: ČSFD|IMDb

Ra‘s Ghul je zavražděn a jeho dcera Thalie uteče do Gothamu. Chce zde najít úkryt pro svého syna Damiana, jehož otcem je Batman. Ten se musí o chlapce postarat a zejména krotit jeho temperamentní povahu. Přitom začnou pátrat po skupině, které získat man-batí sérum a vytvořit armádu netopýřích válečníků.

Děj

Ra‘s Ghul, společně se svou dcerou Thalií a vnukem Damianem dohlíží na výcvik League of Assassins, když na jejich základnu zaútočí pod vedením Deathstroka maskování zabijáci. Díky použití pokročilejších technologií je League of Assasins téměř rozprášena a Ra’s al Ghul při vzájemném souboji s Deathstrokem zemře. Jeho smrt se snaží pomstít Damian, přičemž se mu podaří vypíchnout Deathstrokovi oko, ten se proto dá raději na ústup. Mezitím v Gothamu Batman pronásleduje Killer Croca, který krade steroidy, na kterých si vybudoval závislost. Batman se téměř stane Crocovým zákuskem, když se objeví Thalia a Croca zneškodní. Poté Batmanovi představí jejich syna Damiana a požádá ho, aby jej ochránil před Deathstrokovou pomstou a vzápětí z Gothamu odjede.

Batman se tak chtě nechtě musí postarat o svého nově objeveného syna, který prošel tvrdou výchovou, co by následovník Ra’s al Ghula. Batman má tak co dělat, aby mu zabránil v zabíjení nepřátel a krotil jeho umanutou povahu. Mezitím se prof. Langstrom věnuje výzkumu Man-Batova séra, když ho jeho dcera zavolá na večeři. U stolu na něj však čeká Deathstroke a požaduje urychlené dokončení výzkumu a jako pojistku unese Langstromu rodinu. Batman seznamuje Damiana se svým úkrytem, kde Damiana zaujme kostým Dicka, bývalého Robina. Následně ze sídla uteče a snaží se najít zrádce, který pomohl Deathstrokovi zabít Ra’s al Ghula. Při souboji ho málem zabije, ale zabrání mu v tom příchod Nightwinga, se kterým popere. Batman se věnoval vyšetřování Killer Crocovy závislosti, ze které podezřívá dr. Langstroma. Vypraví se proto do jeho bytu, kde nalezne hvězdici člena League of Assassins a netopýří gorilu. Po návratu do jeskyně se rozhodne udělat z Damiana nového Robina, aby ho mohl mít neustále pod dohledem a odnaučil ho zabíjet.

Společně vypátrají místo, kde Langstrom pod dohledem Deathstrokovým lidí pracuje na séru. Batman s Damianem se snaží dostat nepozorovaně do jeho blízkosti, aby ho mohli vyslechnout. Ten jim však odmítne cokoliv sdělit, jelikož mu Deathstroke vyhrožoval smrtí jeho rodiny. Rozzuřený Damian na doktora zaútočí, čímž na sebe upozorní ostatní zabijáky a oni se tak musí probít ven. Přitom potkají několik zabijáků přeměněných v Man-Baty. Mezitím se Thalia se zbytkem League of Assassins vydá do Deathstrokovy pevnosti, aby pomstila smrt svého otce. Vpadne však do léčky a je zajata. Brzy se sem dostane i Batman s Damianem, během pátrání po rodině dr. Langstroma, který jim výměnou za to přislíbil protilék pro man-baty. Rodinu se jim podaří najít a osvobodit, ale zároveň se Damian dozví, že Deathstroke má jeho matku a hrozí jejím zabitím, pokud se k Deathstrokovi nedostaví sám. Damian proto při první příležitosti uteče a vydá se na ropnou plošinu, kde se má setkat s Deathstrokem. Netuší, že hlavní základna je ukrytá pod vodou. Tam se také setká s Deathstrokem, se kterým se utká v boji. Damian však prohrává, ale na poslední chvíli zasáhne Batman.

Deathstroke proto použije svoji tajnou zbraň – armádu man-batích bojovníků. Batman na ně byl však připraven a pomocí zvukových batarangu přinutí man-baty k ústupu. Ti však při zběsilém úniku poničí část podvodní základy, a ta se začne zaplavovat. Damian se v zuřivosti vydá za Deathstrokem, zatímco Batman oživí Thaliu v jedné z Lazarových studní. Damian zběsile bojuje s Deathstrokem a po dlouhém a vytrvalém souboji jej porazí, ale nezabije ho. Společně s Batmanem a Thalií opustí bortící se základnu na poslední chvíli. Na hladině je vyzvedne Nightwing a společně se vrátí do Gothamu. Thalia si chce Damiana odvézt zpět a znovu vybudovat League of Assassins, ale Damian se rozhodne zůstat po boku Batmana jako Robin.

Son of Batman

Související filmy:

Nenalezen žádný podobný film

Postavy ve filmu: