Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Bat in the Belfry

1. díl 1. série

Originální název: The Bat in the Belfry
Český název: Netopýr v Belfry
Premiéra: 11. 9. 2004
České titulky: Ne
Děj

Z Arkhamu jsou za záhadných okolností propuštěni všichni vězni. Za vším je Joker, který chce celé město zamořit svým chechtavým plynem a jen Batman ho může zastavit.

Jenže Batman má plné ruce práce se zadržením místního mafiána Ruprta Thorna, a dokonce i zapomene, že má narozeniny. Ty mu připomene až jeho komorník Alfred po návratu do sídla Waynů, zároveň mu i připomene, že se Bruce má zúčastnit basketbalového zápasu.

Mezitím dostává gothamská policie novou posilu pro detektiva Bennetta – mladou detektivku Ellen Yin. Šéf policie, Rojas, je ihned pověří chycením Batmana. V Arkhamu objeví nezvaný host. Je jím Joker, jehož hlavní zbraní je chechtavý plyn, který hned vyzkouší na dozorci. Ten zůstane nehybně ležet s křečovitým klaunským úsměvem. Joker mezitím pustí všechny zločince a odpálí jediný most vedoucí k Arkhamu. To už Batman nasedá do svého Bat-Wingu a letí do Arkhamu. Následuje rychlý souboj s Jokerem, který následně uteče. Batman vezme otráveného dozorce s sebou do jeskyně, kde se společně s Alfredem snaží najít lék na Jokerův plyn.

Bruce navštíví jeho starý kamarád detektiv Bennett. Svěří se mu s tím, že viděl Batmana a na rozdíl od svého šéfa si nemyslí, že by Batman byl pro město nebezpečný, ale přesto ho bude muset zastavit. Batmanovi se podařilo vypátrat Jokerovu skrýš, kde Joker chystá svůj ďábelský plán – chce na celé město vypustit z balonu chechtací plyn. Batman se dostane až k balonu, kde přemůže Jokera a odvrátí nebezpečí, když balon potopí. Pomocí Batboat se vrací zpět do Batcave, kde dá protijed dozorci. Joker je zatčen a poslán do Arkhamu.