Traction

2. díl 1. série

Originální název: Traction
Český název: Tažení
Premiéra: 18. 9. 2004
České titulky: Ne
Děj

Šéfové podsvětí se chtějí zbavit Batmana jednou provždy. Najmou si tedy záhadného zabijáka, známého pouze pod přezdívkou Bane. Ten sice vypadá velmi obyčejně, ale dokáže rychle získat supersílu a uštědřit Batmanovi pořádný výprask.

Bane přichází do Gothamu, aby vyřídil Batmana. Nic netušící Bruce si zatím hraje v jeskyni se svým obřím robotem. Bane přepadne obrněný vůz s penězi jako návnadu na Batmana, ten se brzy s Banem setkává. V prvním souboji Banea hravě porazí, to ale netuší, že Bane má na sobě zařízení s jedem, který mu dává nadlidskou sílu. Rány, batarangy, ani batbomby na něj nepůsobí a Batman skončí psychicky i fyzicky poražen. S pomocí Alfréda se zachrání, i když několik dní se musí léčit ze zranění, které utrpěl. Bane si zatím s Gothamu udělal své hřiště.

Alfred Brucovi navrhuje, aby se Batman už nevracel, což Bruce tvrdohlavě odmítá. Rozhodne se upravit svého robota do podoby silného a odolného Batbota, kterým by snad mohl Bana porazit. Ten zatím pokračuje v krádežích. Hravě si poradí i s detektivkou Yin, která se ho snaží zadržet. To už je na scéně i Bruce uvnitř Batbota. Ještě nezhojené rány však Bruce značně oslabují a i Batbot je poražen. Když se Bane chystá udeřit poslední ránu, popadne Bruce pomocí Batbota elektrický kabel a odpálí s ním Banův zásobovač posilovací látky. Tím se mu tak jeho podoba a Bruce získává zpět své odhodlání v boji proti zločinu.

S01E02 Traction

Postavy v dílu: