The Batman

65 dílů

Originální název: The Batman
Český název: Batman vítězí
Vysíláno: 2004 - 2006
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

V Gothamu objevil tajuplný hrdina v netopýřím kostýmu, který si nechá říkat Batman. Již tři roky pronásleduje v Gothamu zločince a předává je spravedlnosti. Gothamské policii však existence samozvaného ochránce zákona nejde po chuti, a tak se ho snaží zatknout. Jeho chycení dostanou na starost detektivové Ethan Bennett a Ellen Yinová. Netuší, že za netopýří maskou se ve skutečnosti skrývá místní miliardář a playboy Bruce Wayne.

O seriálu

The Batman je animovaný seriál, který vytvořili Michael Goguen a Duane Capizzi. Tvůrci se chtěli vytvořit seriál, který nebude navazovat komiksy, filmy nebo na předchozí seriály. U většiny známých postav byl kompletně předělán nejen jejich vzhled, ale také jejich historie. Poprvé byl seriál vysílán v roce 2004 na televizní stanici Kids' WB a byl ukončen v roce 2008. Celkem bylo vyrobeno 65 dílů, rozdělených do pěti sezon a navíc film The Batman vs Dracula

The Batman cílil především na náctileté publikum, proto je temnější a svižnější.. Původní batmanovský svět se ke konci seriálu rozšířil také o další postavy z DC Universe, jako je Superman, Flash nebo Green Lantern. Dabing obstarala řada známých hereckých a dabérských hvězd - jmenovitě Ming-Na Wen, Adam West, Ron Perlman, Frank Gorshin nebo Dan Castellaneta. Divácká kritika však byla poměrně smíšená, zatímco jedni seriál zbožňovali, druzí jej dodnes zatracují. Nicméně seriál obdržel řadu nominací, zejména za animaci a hudbu. Proměnit se však podařilo pouze nominace na Golden Reel Awards v roce 2008 a několik Daytime Emmy Awards v letech 2005 - 2008. Byla vydána také padesátidílná komiksová série s názvem Batman Strikes!, jež přímo navazovala na seriál. Všechny série vyšly společně s filmem na jedenácti DVD a první dvě byly vydány také na iTunes.

V ČR seriál odvysílala televize Nova pod názvem Batman vítězí, nicméně na DVD v českém znění seriál doposud nevyšel.

The Batman S01E01 – The Bat in the Belfry - Z Arkhamu jsou za záhadných okolností propuštěni všichni vězni. Za vším je Joker, který chce celé město zamořit svým chechtavým plynem a jen Batman ho může zastavit.
The Batman S01E02 – Traction - Šéfové podsvětí se chtějí zbavit Batmana jednou provždy. Najmou si tedy záhadného zabijáka, známého pouze pod přezdívkou Bane. Ten sice vypadá velmi obyčejně, ale dokáže rychle získat supersílu a uštědřit Batmanovi pořádný výprask.
The Batman S01E03 – Call of the Cobblepot - V Gothamu začnou ptáci krást šperky a ve stejnou dobu se do města vrací i Oswald Cobblepot zvaný Tučňák, náhoda?
The Batman S01E04 – The Man Who Would Be Bat - Doktor Langstrom tajně pracuje ve Waynových závodech na séru, které by z něj udělalo netopýra. Vše se mu ale vymkne z rukou.
The Batman S01E05 – The Big Chill - Mr. Freeze pomocí své mrazivé zbraně krade vzácné diamanty v celém Gothamu. Při prvním střetu s Batmanem se Freeze nezapomene zmínit, že právě kvůli Batmanovi je odkázán na svůj chladící oblek a je odhodlaný získat vládu nad celým Gothamem.
The Batman S01E06 – The Cat and the Bat - Catwoman se podaří ukrást Batmanovi jeho opasek a zmizí s ním neznámo kam. Batman musí proto rychle vypátrat, kde se kočičí zlodějka skrývá.
The Batman S01E07 -The Big Heat - Do několika gothamským společností se vloupe zloděj, který dokáže z místa velice rychle uletět. Batman si proto musí na neznámého lupiče počíhat, a tak se brzy střetne s Fireflyem, který je vybavený raketovým jetpackem a ohnivým paprskem.
The Batman S01E08 – Q&A - Arthur Brown je nesmírně inteligentní člověk, vystupující po přezdívkou Cluemaster. Jenže se chce pomstít lidem, kvůli kterým kdysi prohrál ve vědomostní hře Think Thank Thunk. Batman ho musí porazit a osvobodit jeho rukojmí.
The Batman S01E09 – The Big Dummy - Arnold Wesker je břichomluvec, který je ovládán svou vlastní loutkou zvanou Scarface. Společně se vloupou do několika bank, ale hlavní zálusk mají na zásobu zlata uvnitř Gothamské banky. Alfred by byl rád, kdyby měl Bruce také nějaký osobní život, a proto mu chce dojedná rande.
The Batman S01E10 – Topsy Turvy - V Gothamu začne přibývat obětí zločinu, který jakoby z oka vypadl Jokerově práci. Ten je sice stále zavřený v Arkhamu, ale ani to mu nezabránilo vymyslet plán, jak přeměnit lidi, zodpovědné za jeho odsouzení, na žolíkové karty.
The Batman S01E11 – Bird of Prey - Televize se začala zajímat u Brucův soukromý život a ráda by o něm natočila dokument Jeden den ze života. To se však nelíbí Penguinovi, který na Brucův úspěch a jeho bohatství nesmírně žárlí. Vydá se do jeho sídla a ukradne, co se dá, včetně komorníka Alfreda.
The Batman S01E12 – The Rubberface of Comedy - Joker je zpět a tentokrát se značně nebezpečnou zbraní, která dokáže cokoliv přeměnit na jakousi tekutou hmotu. Náčelník policie vyšle své nejlepší detektivy, aby zadrželi Joker a zároveň i Batmana, protože oba přinášejí jen problémy.
The Batman S01E13 – The Clayface of Tragedy - Ethan se postupně změnil na obludného Clayface následkem Jokerova plynu. Svůj stav dává za vinu také policejnímu náčelníkovi, kterému se chce pomstít. Když mladá detektiva Yin zjistí, že Clayface je ve skutečnosti její bývalý kolega, rozhodne se spolupracovat s Batmanem na jeho záchraně.
The Batman S02E01 – The Cat, the Bat and the Very Ugly - Catwoman a Penguin se setkají při krádeži egyptské sošky. Oba se dohodnou na spolupráci, aby mohli ukrást i druhou sošku z dobře střeženého muzea. Tam už na ně čeká Batman, který se jim pokusí loupež překazit, ale na dva zločince nestačí.
The Batman S02E02 – Riddled - Detektivka Yinová se snaží zneškodnit časovanou nálož, aby se jí to povedlo, musí vyřešit hádanku. Naštěstí se objevuje Batman a detektivce pomůže. Krátce na to se objeví Riddler a vyzve Yin na závod s časem.
The Batman S02E03 – Fire & Ice - Mr. Freeze chce celý Gotham uvrhnout do věčně trvající zimy. Aby měl jistotu, že se mu jeho plán podaří, přizve si ke spolupráci Fireflye a následně promění všechny policisty v ledové sochy. Batman tak zůstává poslední nadějí pro celé město.
The Batman S02E04 – The Laughing Bat - V Gothamu se objevil nový Batman, který netoleruje sebemenší přestupky proti pořádku. K překvapení všech je to Joker, který svým plynem otravuje viníky banálních přestupků. Samozřejmě to nedělá kvůli svému smyslu pro pořádek, a tak hned napochoduje na radnici, kde požaduje tučnou odměnu za své služby.
The Batman S02E05 – Swamped - Batman vyšetřuje sérií loupeží, které mají jedinou spojitost - všechny proběhly nedaleko vody. Na svědomí je má Killer Croc, který je ve vodě jako doma. Dokonce se pokusí Batmana utopit a nechybí málo, aby se mu to povedlo. Batman musí nejen přijít na to, co má Croc za lubem, ale také jak ho vůbec porazit.
The Batman S02E06 – Pets - Penguin úplnou náhodou objeví zařízení, kterým dokáže ovládat děsivého Man-Bata. Toho samozřejmě okamžitě využije a vyšle svého nového „mazlíčka“ vykrádat bankovní trezory. Alfred mezitím vede osobní války s mývalem, jež se usídlil v Batmanově jeskyni a odmítá tuto tajnou skrýš dobrovolně opustit.
The Batman S02E07 – Meltdown - Batmanovi se podaří vypátrat a chytit Clayface. Doufá, že se vědcům podaří najít lék, aby se jeho kamarád Ethan Benet mohl vrátit ke svému původnímu životu. Jenže aby se Ethan mohl vyléčit, musí přestat používat své clayfací schopnosti.
The Batman S02E08 – JTV - Joker se zase začal předvádět a tentokrát ve velkém stylu. Díky svému pirátskému televiznímu vysílání si získá pozornost všech gothamských diváků. V přímém přenosu ohlásí, že se chystá unést starostu.
The Batman S02E09 – Ragdolls to Riches - Catwoman má zálusk na další cenné dílo, tentokrát ji ale předběhne záhadný lupič, který je neuvěřitelně ohebný a je na něj krátký i samotný Batman. Jelikož chtějí oba drzého zloděje dopadnou, začne Batman nepřímo spolupracovat s Catwoman
The Batman S02E10 – The Butler Did It - Alfredovi se v noci zdá, že ukradl cennou čínskou vázu v Waynova sídla. Když se probudí, zdá se, že to byl jen zlý sen. Jenže ráno se ukáže, že váza doopravdy zmizela a na kamerových záznamech je zachycen pouze Alfred, jak odnáší vázu pryč.
The Batman S02E11 – Grundy’s Night - V Gothamu koluje legenda, že nedaleko od města bylo krásné jezírko, u kterého bydlili evropští přistěhovalci. Jenže zakladatelé Gothamu jezírko otrávili toxickým odpadem ze svých továren a z jezírka se stala nehostinná bažina. Přistěhovalci se chtěli pomstít a vyvolali příšeru z bažin, přezdívanou Solomon Grundy.
The Batman S02E12 – Strange Minds - Joker unesl detektivku Ellen Yinovou a ukryl ji na neznámém místě, které nehodlá prozradit. Batmanovi nabídne pomoc profesor Hugo Strange. Tomu se povedlo sestrojit vynález, díky kterému je možné proniknout do něčí mysli. Batman se tak vydá na strastiplnou a šílenou cestu Jokerovým vědomím, aby našel svou ztracenou parťačku.
The Batman S02E13 – Night and the City - Penguin, Joker a Riddler uzavřou dohodu: Kdo jako první odstraní Batmana, získá nadvládu nad městem. A tak se Batman musí vypořádat s řadou nástrah i se třemi zločinci najednou.
The Batman S03E01 – Batgirl Begins, Part One - Nový komisař, James Gordon, má starosti o svou dceru Barbaru. Ta je skvělou gymnastkou a budoucí adeptkou na první místo na olympiádu. Jenže místo tréninku se potuluje s Pamelou Islyovou, která je horlivou ochránkyní přírody, a společně se tak snaží škodit všem firmám, které ohrožují životní prostředí.
The Batman S03E02 – Batgirl Begins, Part Two - Pamelino tělo zmutovalo po dávce toxického odpadu, kterým se vylepšovaly rostliny. Mávnutím ruky nyní dokáže ovládat veškeré rostliny. Své schopnosti chce využít k obraně veškeré flory. Barbara je sice ráda, že její kamarádka přežila, ale má strach, že konflikt se zákonem může ublížit.
The Batman S03E03 – A Dark Knight to Remember - Batman i jeho nová pomocnice - Batgirl, přistihnou Penguin při krádeži sochy. Penguin se pokusí uprchnout přes moře, ale Batmanem mu je v patách ve své lodi. Následuje výbuch a Batman je odmrštěn do moře, na poslední chvíli se dokáže probrat a vydrásat se zpět na loď.
The Batman S03E04 – A Fistful of Felt - Po neúspěšné loupeži jsou Arnold Wesker i Scarface převezeni do Arkhamu. Zdejší psycholog Hugo Strange chce na Weskerovi vyzkoušet radikální metodu léčby a zabaví mu Scarface. Weskerovi to pomůže vypořádat se svoji rozdvojenou osobností, a tak je brzy propuštěn.
The Batman S03E05 – RPM - Bruce Wayne se účastní charitativních závodů, když se najednou objeví tajuplný jezdec Gearhead, který všem závodníkům ujede a v cíli navíc ukradne výhru. Netrvá dlouho a závodník se objeví znovu, tentokrát mu je v patách Batman.
The Batman S03E06 – Brawn - Jokerovi se podařilo z policejního skladu důkazů ukrást Banův posilovač svalů. Díky němu získá obrovskou sílu, na kterou ani Batman nestačí a Joker s ním hravě vymete podlahu. Naštěstí je tu stále Batgirl, která Batmanovi kryje záda.
The Batman S03E07 – The Laughing Cats - Je ukraden vzácný černý leopard a zdá se, že se jedná o typickou práci Catwoman. Batman s Batgirl se proto vydají hlídat druhého leoparda, který právě dorazil do Gothamu. Na scéně se brzy objeví Catwoman, ale k překvapení všech také Joker, který stojí i za krádeží prvního zvířete.
The Batman S03E08 – Fleurs du Mal - Starosta Gothamu plánoval místo městského parku postavit nemocnici, ale ze dne na den změní názor a město chce naopak zahrnout zelení. U politika není náhlá změna názorů nic divného, ale když stejný názor začne zastávat i komisař Gordon a zabití rostliny se stane trestným činem.
The Batman S03E09 – Cash for Toys - Bruce Wayne zabrání prodeji nebezpečných hraček od výrobce Cosmo Kranka. Ten se mu rozhodne pomstít a vyšle na něj své smrtící hračky. Waynovi je proto přidělen osobní strážce Cash Tankinson, aby ho hlídal 24 hodin denně.
The Batman S03E10 – Thunder - Milionář a milovník řecké historie Maximillian Zeus neúspěšně kandidoval na post starosty Gothamu. Jenže když nemůže městu vládnout po dobrém, tak si ho podmaní po zlém. Pomocí své vzducholodě a robotů získá kontrolu nad celým městem. Batman s Batgirl tak mají plné ruce práce, aby samozvaného vládce vrátil zpět na zem.
The Batman S03E11 – The Apprentice - Joker si po vzoru Batmana rozhodne najít mladého pomocníka, který by mu byl nápomocný při boji s Batmanem a Batgirl. Jako vhodný kandidát se ukáže Donnie, spolužák Barbary, který se vyžívá v kanadských žertících. Joker vezme Donnieho do učení, vybere mu přezdívku Prank a zasvětí ho do svých zločineckých plánů.
The Batman S03E12 – The Icy Depths - V aukci se dražší vzácný starý deštník, který chce mermomocí získat Penguin. Jenže není sám, protože stejný zájem má i Mr. Freeze. Batman tak musí zastavit hned dva padouchy naráz a zároveň zjistit, proč se o ten deštník tolik zajímají.
The Batman S03E13 – Gotham’s Ultimate Criminal Mastermind - Hugo Strange vytvoří umělou inteligenci zvanou D.A.V.E, která umí myslet jako zločinec a díky tomu dokáže předvídat jejich plány. Jenže se mu podaří utéct a získat vlastní robotické tělo. Sám začne páchat zločiny, aby mohl studovat Batmanovy reakce.
The Batman S04E01 – A Matter of Family - Majitel cirkusu odmítne zaplatit mafiánovi Tony Zuccovi za ochranu. Zucco proto poškodí vysutou hrazdu, na které předvádí své akrobatické kousky rodina Graysonových. Během představení se hrazda zřítí a oba rodiče zemřou.
The Batman S04E02 – Team Penguin - Penguin se inspiruje filmem, který viděl v kině a rozhodne se sestavit vlastní tým zločinců. Společnými silami by se mohli vloupat kamkoliv a ukrást cokoliv. Na jeho pozvánku odpoví Killer Croc, Rag Doll, Firefly a nováček Killer Moth, který umí vařit dobrou kávu.
The Batman S04E03 – Clayfaces - Ethan Bennett překazí Jokerův plán a pomůže ho zadržet. Rád by využil Clayfacovy schopnosti pro dobro policie, ale nikdo se za něj už nechce zaručit. Mezitím se amatérský herec Basil Karlo marně uchází o roli v reklamě na psí žrádlo.
The Batman S04E04 – Everywhere Man - John Marlowe je Brucův kamarád, který se začal věnovat sbírce umění. Během prezentace své sbírky se však ukáže záhadný muž zvaný Everywhere man, který se pokusí jeden z jeho obrazů ukrást. Jeho plány překazí Batman a zloděje zažene do kumbálu, odkud není úniku.
The Batman S04E05 – Strange New World - Batman s Robinem navštíví v prof. Strange. Ten jim řekne, že do města vypustil nebezpečný plyn, jež z obyčejných lidí udělá hladové zombie. Batman s Robinem se vydají za komisařem Gordonem, ale na místě už jsou pouze chodící mrtvoly.
The Batman S04E06 – The Breakout - Batmanovi a spol. se podaří zadržet Black Maska. Zatímco Robin s Batgirl mají dohlédnout na jeho převoz do vězení, Batman se vydá hledat ukryté výbušné zařízení, které může zničit celé město. Krátce na to, je celá policejní stanice obklíčena Black Maskovými lidmi a všichni policisté jsou omráčeni plynem.
The Batman S04E07 – Artifacts - Píše se rok 2027 a Batman i na stará kolena stále chrání Gotham. Tentokrát proti němu stojí nestárnoucí Mr. Freeze, který chce zmrazit celé město. Batman stěží stačí na svého protivníka, ale naštěstí má po boku Nightwinga a na drátě Oracle.
The Batman S04E08 – Two of a Kind - Harleen Quinzellová je poněkud svérázná moderátorka, která uvádí televizní pořad, ve kterém radí nešťastně zamilovaným. Jejím posledním hostem je Bruce Wayne, se kterým chce probírat jeho nepodařené vztahy. To Bruce odmítne a z pořadu naštvaně odejde.
The Batman S04E09 – Seconds - Francis Grey se před několika lety ocitl ve špatný čas na špatném místě, a to ho následně stálo několik let života, které strávil ve vězení. Nyní je opět na svobodě a se svoji nově nabytou schopností, vracet se několik vteřin v čase, se chce pomstít celému městu.
The Batman S04E10 – Riddler’s Revenge - Riddler hodlá odpálit nákladní loď společně s jejím majitelem - Chuckem Gormanem. Jenže se objeví Batman a pustí se s Riddlerem do křížku. V zápalu boje si nevšimnou, že Gormanem odplul na člunu a následně spustil detonaci lodi.
The Batman S04E11 – Rumors - V Gothamu se objeví nový postrach zločinců - Rumor. Ten disponuje velmi pokročilou technologií, díky které dokáže přemoci i ty nejbezpečnější kriminální živly. Jenže na rozdíl od Batmana jeho plánem není zločince napravit, ale natrvalo zlikvidovat.
The Batman S04E12 – The Joining, Part 1 - Bruce Wayne navštíví svou společnost. Průvodce mu dělá Lucius Fox. Robin je zaskočený, že ví Brucově tajné identitě. Následně dojde ke krádeži zásilky z Wayne Enterprises, kterou vyšetřuje nový detektiv John Jones. Z jeho náznaků vyplývá, že zná skutečnou Batmanovu totožnost.
The Batman S04E13 – The Joining, Part 2 - Vesmírná rasa Joining začala útočit na zemi. Batman se musí vydat do centra své společnosti, aby mohl vyslat rušící signál, který zastavil mimozemský útok. Aby se mu to povedlo, bude potřebovat každou pomocnou ruku.
The Batman S05E01 – The Batman/Superman Story Pt. 1 - Lex Luthor spojí síly s nebezpečnými zločinci z Gothamu, aby se mu podařilo porazit svého úhlavní nepřítele - Supermana. Black Mask vymyslí plán, díky kterému Clayface unese Lois Lanovou a smyčka kolem Supermana se začne utahovat.
The Batman S05E02 – The Batman/Superman Story Pt. 2 - Díky Poison Ivy získal Lex Luthor kontrolu nad Supermanem. Batman s Robinem musí přijít na způsob, jak ho dostat z jejich spárů a zároveň jak se ubránit i před Supermanem samotným.
The Batman S05E03 – Vertigo - U řady dětí se objeví příznaky neznámé nemoci, která se projevuje dezorientací a nevolností. Při pátrání po zdroji narazí na Green Arrowa, jenž podezřívá Bruce Wayna, protože epicentrum nemoci se nachází poblíž Waynovi společnosti.
The Batman S05E04 – White Heat - Firefly ukradne nebezpečný izotop, kterým plánuje vylepšit svůj létající oblek. Jenže při manipulaci izotop exploduje a změní Fireflye v radioaktivního Phosphoruse. Ten generuje tak vysoké teploty, že roztaví vše, čeho se dotkne. Phosphorus tak sice zpočátku získá velkou výhodu, ale jen do chvíle, než začne ohrožovat nejen své blízké, ale i celé město.
The Batman S05E05 – A Mirror Darkly - Do Gothamu zavítá superrychlý hrdina Flash, aby s Batmanovou pomocí mohl dopadnout svého nepřítele - Mirror Mastera. Ten vytvoří klony superhrdinů a využije je ke krádeži součástek pro svou tajnou zbraň. S její pomocí by mohl kohokoliv uvěznit v libovolném zrcadle. Alfred navíc musí v kuchyni dělat přesčas, aby ustál Flashův apetit.
The Batman S05E06 – Joker Express - Zničehonic se ve městě objeví série loupeží, kdy pachateli jsou jinak bezúhonní občané s velkým úsměvem na tváři. Vše ukazuje na Jokera, ale není jasné, jak se mu daří lidi ovládat. Když se jeho obětí stane i Batgirl, která dokonce ohrozí Robinův život, rozhodne se Batman Barbaru tajně sledovat, aby našel zdroj nákazy. Nic zvláštního se však během dne nestane, kromě jedné podivné jízdy vlakem.i.
The Batman S05E07 – Ring Toss - Superhrdina Green Lantern je téměř poražen svým nepřítelem Sinestrem. Na poslední chvíli se Green Lantern rozhodne poslat svůj prsten moci k Batmanovi, aby nepadl do špatných rukou. Přesto se tak stane, když prsten objeví Penguin a náležitě jeho schopnosti využije ve svůj prospěch.
The Batman S05E08 – The Metal Face of Comedy - Jokerova mysl se díky hackerovi stáhne do počítače, což mu umožní ovládat nově vyvinuté nanoboty od WayneTech. Díky nim si vytvoří robotické obří tělo a následně se vydá zničit nejen Batmana, ale i původního Jokera.
The Batman S05E09 – Attack of the Terrible Trio - Trojice studentů ukradne Man-Batí sérum, pomocí kterého se mohou dočasně změnit na zvířecí mutanty. Jejich řádění dojde tak daleko, že univerzita se rozhodne všechny své studenty otestovat na přítomnost séra v krvi. Aby trojce zakryla své počínání, pokusí se během fotbalového zápasu vypustit sérum mezi všechny studenty.
The Batman S05E10 – The End of the Batman - Na scéně se objeví zločinecké protějšky Batman a Robina. Dvojce známá jako Wrath a Scorn začnou pomáhat zdejším padouchů a chránit je před policí i netopýřím duem.
The Batman S05E11 – What Goes Up… - Black Mask si najme Shadow Thiefa, aby mu pomohl dostat se z Arkhamu a poté ukradli vzácný meteorit. Hawkman se proto spojí síly s Batmanem, aby jim krádež překazili a vrátili je zpět za mříže.
The Batman S05E12 – Lost Heroes, Part One - Slavní superhrdinové jako Superman, Flash nebo Martian Manhunter začnou za záhadných okolností mizet. Nakonec zůstane už jen Batman s Robinem a Green Arrow, kteří společně začnou pátrat po příčině.
The Batman S05E13 – Lost Heroes, Part Two - Nepřítel z vesmíru zvaný Joining se opět pokusí dobýt planetu Zemi. Tentokrát se jeho hlavní zbraní stanou schopnosti superhrdinů z Justice League, ze kterých byly vytvořeni robotické kopie. Jedinou šancí na záchranu planety zůstává Batman a Green Arrow. Ti sice nemají superschopnosti, za to ale mají neskutečné odhodlání a bystrou hlavu.