Suicide Squad

Celé jméno: Suicide Squad

Česky: Sebevražedný oddíl
Zařazení: neutrální
Vůdce: Amanda Waller, Captain Boomerang, Deadshot, Flag Rick Sr.
Status: aktivní
První záznam: 1959
Spojenci: Secret Six
Nepřátelé: League of Assassins, Secret Society

Suicide Squad byl v 50. letech elitní oddíl agentů, kteří měli na starost tajné mise v zahraničí. Jedním z původních členů byl Rick Flag sr., který zahynul během mise. Následně se jeho syna, Ricka Flaga jr. ujal generál Stuard a pod jeho vedením se Rick stal plukovníkem Letectva U.S.A. a zároveň i novým vůdcem obnoveného týmu Suicide Squad. Nadále měli na starost zejména eliminaci hrozeb pro národní bezpečnost. Tým skončil poté, co několik členů tragicky zahynulo.

Tým obnovila Amanda Waller, jež místo hrdinů, začala do týmu nabírat převážně zločince s nadpřirozenými schopnostmi. Do vedení týmu byl opět dosazen Rick Flag jr. Hlavními členy týmu se dále stali Blockbuster, Bronze Tiger, Captain Boomerang, Deadshot a Enchantress. Tým měl za sebou několik úspěšných operací, ale postupně ztratil řadu členů, včetně samotného Ricka. Po zatčení Amandy Waller byl tým na nějakou dorub rozpuštěn. Později byl tým ještě několik obnoven, např. Lexem Luthorem nebo seržantem Rockem. Trvalejší obnovy se však dočkal opět díky Wallerové, která tým používala k chytání ostatních superzločinců a utajené operace mimo U.S.A.

Zločinci mohli do týmu vstoupit výměnou za kratší trest, ale aby zůstali pod kontrolou, bylo jim do hlavy implantovanou malé výbušné zařízení. To mělo zajistit, že případná vzpoura proti rozkazům bude rychle a trvale vyřešena. Nový tým bylo složen zejména z Black Spidera, Deadshota, El Diabla, Harley Quinn, King Sharka a Voltaica. Členové se však často měnili, zejména když některých z nich „ztratil hlavu“.