Secret Society

Celé jméno: Secret Society of Super-Villains

Česky: ?
Zařazení: zlo
Vůdce: Vandal Savage
Status: aktivní
První záznam: 1976
Spojenci: Crime Syndicate
Nepřátelé: Justice League, Justice League America, Justice League Dark, Secret Six

První uskupení Secret Society of Super-Villains zformoval Darkseid, který chtěl pomocí týmu superpadouchů ovládnout svět. Na jeho nabídku kývli Captain Boomerang, Captain Cold, Copperhead, Gorilla Grodd, Mirror Master, Shadow Thief, Sinestro and Star Sapphire a Shadow Thief. Jenže tito členové brzy seznali, že o vládu nad světem se nedá dělit, a tak Darkseida z vedení Society vystrnadili.

V bojích o nové vedení se zformovaly dva proudy. Ten první se seskupil kolem Wizarda a zahrnoval Star Sapphira, Plant Mastera, Blockbustera a Professora Zooma a společně se zaměřili na zničení superhrdinů z Justice League/a>. Druhý proud vedl Mirror Master. Následovali ho Chronos, Copperhead, Killer Moth, Quakemaster a Silver Ghost a společně zaměřili se na likvidaci týmu Freedom Fighters. Největší úspěch zaznamenal Wizardův tým, když se jim podařilo vyměnit si těla s pěti významnými členy JL a odhalit tak jejich tajnou identitu, ale nakonec byli stejně poraženi. Vzhledem k velkému bezpečnostnímu riziku se JL členové rozhodli vymazat padouchům paměť a tím de facto došlo k zániku první Society.

Podruhé byl tým obnoven Alexandrem Luthorem juniorem, který vystupoval jako Lex Luthor. Ten do čela týmu postaví významné osobnosti kriminální sféry - Wizarda a zahrnoval Star Sapphira, Plant Mastera, Blockbustera a Professora Zooma, Captain Boomerang, Captain Cold, Copperhead, Gorilla Grodd, Mirror Master, Shadow Thief, Chronos, Copperhead, Black Adama, Calculatora, Deathstroka, Dr. Psycha a Talii al Ghul, Killer Moth, Quakemaster a Silver Ghost, Sinestro, Star Sapphire a Shadow Thief. Pod jejich vedením Society zažije obrovský rozmach. Pozvánku do Society dostal téměř každý slibný padouch, s výjimkou Jokera, přičemž členství získá přes pět set padouchů a vznikne tak malá armáda.

Koordinovanými útoky se jim podařilo zneškodnit řadu superhrdinů. Zabili několik členů Freedom Fighters a přeměnili Bludhaven v radioaktivní pustinu. Jejich nejambicioznějším plánem bylo osvobození všech uvězněných padouchů a s jejich pomocí pak zničit Metropolis. Naštěstí se hrdinové o jejich plánech včas dozvěděli a mohli se jim postavit. Při následném střetu došlo k řadě ztrát na obou stranách. Society přišlo o Alexndra Luthora, když ho zabil Joker, protože ho nepozval do týmu a následně se většina členů rozprchla. Society sice nadále zůstalo aktivní, ale už se drží mnohem více při zemi a soustředí se spíše na tajné operace."