The Batman

15 dílů

Originální název: The Batman
Český název: ?
Vysíláno: 1943 - 1943
Odkazy: ČSFD|IMDb
Děj

Zatím není k dispozici

O seriálu

Vůbec poprvé se Batman v hrané podobě ukázal v roce 1943, kdy byl do kin uveden patnáctidílný seriál Batman od společnosti Columbia Pictures. Režie se ujal Lambert Hillyer a do role Batmana byl vybrán Lewis Wilson a Robina si zahrál Douglas Croft. Seriál reflektuje události z druhé světové války, především konflikt mezi USA a Japonskem, proto se v něm vyskytují i značně rasistické narážky. Batman zde vystupuje jako americký agent, který se snaží zabránit japonskému vědci v přeměně lidí na oživlé mrtvoly. Seriál si musel vystačit s velmi nízkým rozpočtem a scénář musel projít cenzurou. I přesto měl značný úspěch a mimo to značně ovlivnil následný komiksový vývoj Batmana. Právě v tomto seriálu se poprvé hovoří o Batcave (tehdy ještě Bat-Cave), která je hlavní Batmanovou základnou, do které Batman vchází skrz tajný přepínač ve starých hodinách. Rovněž došlo ke změně zobrazení komorníka Alfreda, který byl do té doby v komiksech zobrazován jako značně obézní muž. V seriálu ho však ztvárnil hubený a vysoký herec s elegantním knírkem. Právě tento vzhled Alfreda se ujal i v komiksech a přetrval dodnes. Díky úspěchu seriálu, se Batman vrátil na obrazovky v roce 1946, tentokrát pod názvem Batman and Robin. V 80. letech vyšel seriál na VHS kazetách, ale řada protijaponských scén byla vystřihnuta či pozměněna. V roce 2005 byl seriál vydán v původní podobě na DVD.

V ČR nebyl seriál nikdy odvysílán, ani vydán na žádném nosiči.

Batman S01E01 – Electrical Brain - Zlotřilý japonský vědec Dr. Tito Taka chce vytvořit nový svět, kterému by vládlo Japonské císařství. K tomu mu má dopomoc jeho vynález - elektrický mozek, který mění lidi v poslušné zombies a ničivá paprsková zbraň napájenou radiem.
Batman S01E02 – Bat’s Cave - Batmanovi s Robinem se podařilo zajmout jednoho z přisluhovačů Dr. Daka. Snaží se z něj dostat informace o umístění Dakových zbraní, jenže zloděj nic neví, protože je pouhým zlodějem, kterého si najali na vykradení trezoru. Dr. Daka se mezitím snaží vylákat Lindu Page na schůzku do klubu The Blue Parrot
Batman S01E03 – Mark of the Zombies - Dr. Martin Warren odmítá zapojit do Dakova zlotřilého plánu, a tak je přeměněn na bezduchou a poslušnou zombii. Batman se snaží vylákat Daku z jeho úkrytu, pomocí nastražené radiové zbraně, kterou se povedlo Batmanovi dříve získat.
Batman S01E04 – Slaves of the Rising Sun - Batman na poslední chvíli zachrání Robina před koly blížícího se vlaku. Daka se mezitím stará o krmení svých aligátorů, načež se svého společníka Fostera dozví, že už pro něj nechce pracovat. Svůj odchod si vynutí zbraní a pro výstrahu zastřelí jednoho z Dakových nemyslících přisluhovačů.
Batman S01E05 – Living Corpse - Batman obdrží dopis od tajného agenta DX-5, kterého informuje o plánovaném útoku na nový typ letadla. Titoa Daka netrpělivě čeká na tajnou zásilku, kterou mu mají předat japonští pašeráci.
Batman S01E06 – Poison Peril - Batman přežije pád letadla a dokonce se mu podaří i vytáhnout jednu ze zombií, která nehodu přežila. Daka musí vymyslet, jak znovu získat konstrukční plány amerických letadel. Jenže japonská ponorka, která předávala Dakovi rozkazy, narazila na minu, a tak se Dako zaměří na zničení Batmana.
Batman S01E07 – Phoney Doctor - Alfred s Robinem vyhrabou Batmana z pod trosek téměř nezraněného. Společně varují Kena Coltona, že se ho Daka nejspíše pokusí unést. Colton je však přesvědčen, že se svojí pistolí hravě ubrání. Následně odchází na schůzku k lékaři.
Batman S01E08 – Lured By Radium - Robin na poslední chvíli zachrání Batman před jistou smrtí. Po návratu na Waynovo panství se potkají s Lindou Page, která by se ráda vydala do dolu, o kterém se dozvěděla od Coltona.
Batman S01E09 – Sign of the Sphinx - Při výbuchu radiového dolu zemřel Ken Colton, naštěstí Batman, Robin a Linda Page přežili. Daka zuří, jelikož výbuch ho připravil cenný zdroj radia. Bruce se v přestrojení za Chucka Whita vydá do klubu Sphinx, kde Marshal hledá náhradu za zločince, kteří zahynuli během výbuchu.
Batman S01E10 – Flying Spies - Batman předá zadrženého Marshalla policii a opět se vrací klubu Sfinx v přestrojení za Chucka White. Daka si nové rekruta osobně prohlíží skrz tajné kukátko v obraze a nakonec s jeho přijetím souhlasí.
Batman S01E11 – A Nipponese Trap - Batman na poslední chvíli vyskočit z neovladatelného auta, čímž si zachrání život. Batman se následně přestrojí za Chucka Whita a nechá vsadit do cely vedle Marshalla. Tomu napovídá, že se při jedné vloupačce dostal do netopýří jeskyně, která je jistě útočištěm Batmana.
Batman S01E12 – Embers of Evil - Daka se rozhodne zbavit Marshalla, a tak mu nechá do cely poslat krabičku cigaret, napuštěných jedem. Následné ho napadne, že by Batmana mohl vlákat do pasti pomocí Lindy Page. Linda si všimne auta svého strýce, a tak k němu hned přiběhne, načež je vztažena do auta a unesena.
Batman S01E13 – Eight Steps Down - Batman se vydává do klubu Sphinx, kde objeví tajnou chodbu. Společně s Robinem najdou i skrytou místnost, čímž spustí i alarm. Dr. Daka názorně ukáže hrdinům, jak z Lindy Pagové udělá svoji zombii, stejně jako ji vytvořil z jejího strýce.
Batman S01E14 – Executioner Strikes - Na poslední chvíli se objeví Robin a zachrání Batman ze smrtící pasti. Daka mezitím přeměnil Lindu Page na zombii. Při cestě zpět do jeskyně zajme Batman několik padouchů, které vyslýchá. Alfred ho pak informuje, že mu slečna Pagová nechala vzkaz, ve kterém ho žádá o schůzku.
Batman S01E15 – Doom of the Rising Sun - Jakmile Bruce opět nabude vědomí, ihned pomocí morseovky informuje Robina, který ho přijde osvobodit. Následně se vydají do útrob Dakovi skrýše. Cestou narazí na tlupu zločinců, které ještě zvládnou přemoci, ale na zombie už nestačí.