Archives

Musketeer

Musketeer se inspiroval Batmanovými činy a stal samozvaným ochráncem práva ve Francii. Stal se také členem týmu Club of Heroes, ale krátce na to záhadně zmizel. Později se ukázalo, že skončil ve vězení poté, co při souboji s nepřítelem omylem zabil nevinného. Po svém propuštění svůj příběh sepsal do autobiografie a následně prodal práva na její zfilmování. Díky tomu zbohatl a už neměl zájem pokračovat v hrdinském tažení. Na jeho místo v týmu pak nastoupil Nightrunner.

Read more

Man of Bats

Great Eagle je původem indiánským náčelníkem kmene Sioxů. Sloužil v americké armádě jako doktor. Po návratu domů se inspiroval Batmanem a začal vystupovat jako maskovaný hrdina Man-of-Bats. Pomocníkem mu je jeho syn Little Raven. Společně se staly členy mezinárodního týmu Batmen of All Nations, kde pomáhal zejména jako doktor. Jednou přijel na pomoc přímo do Gothamu, kde ostatním pomáhal odrazit útok organizace Black Glove. Později se sám stal terčem jiné organizace zvané Leviathan, která na něj poslala zabijáky. Naštěstí díky Batmanovi útok přežil a nadále se tak mohl věnovat pomoci zdejší komunitě.

Read more

Wingman

Benedict Rundstrom pocházel ze Švédska a stal se Batmanovým spolupracovníkem Wingmanem v týmu Club of Heroes. Později začal žárlit na Batmanovy úspěchy, přičemž prohlašoval, že to byl on, kdo jako první začal bojovat se zločinem. Spolčil se s Johnem Mayhewem, původním zakladatelem klubu a pod záminkou svolaly všechny členy. Wingman přichystal past na ostatní členy týmu a následkem intrik zemřel Legionary a Dark Ranger. John Mayhew ho pak při pokusu o útek zastřelil.

Read more

Legionary

Ital Alphonso Giovanni se inspiroval Batmanem a sám se stal maskovaným ochráncem zákona. Jeho hlavním působištěm bylo město Řím, proto se inspiroval v jeho slavné historii a přisvojil si přezdívku Legionary. Spolu s ostatními Batmanovými následovníky se stal členem týmu Club of Heroes. Jeho úhlavním nepřítelem byl Charlie Caligula. Nicméně Legionary nebyl své práci plně oddán a rád se nechával uplácet zdejšími kriminálníky. Naplno si také užíval slávy, kterou přiživoval prodejem svých příběhu novinářům. Časem značně ztloustl a tak už bojoval spíše jen s nadváhou. Později byl zabit svým týmovým kolegou Wingmanem, který ho třiadvacetkrát bodl.

Read more

Knight I

Percy Sheldrake byl hrabětem, pocházejícím z malé anglické vesničky Wordenshire. Vzhlédl se v Batmanovi a také začal jako maskovaný hrdiny. Pod přezdívkou Knight ochraňoval obyvatele zdejšího městečka. Asistoval mu jeho vlastní syn pod identitou Squire. Knight nosil zlaté brnění a kroužkovou košili a jezdil na motorce ozdobenou koňskou hlavou. Se svými idoly se seznámily, když Batman s Robinem přijel do Anglie při pronásledování jistého zločince. Tím byl Matt Thorne. Ten se chtěl zmocnit nacistického zlata, který měl být ukryt někde ve Wordenshire. Nakonec se ukázalo, že poklad se nachází přímo pod hradem samotného Sheldrakea. Thorne byl dopaden dřív, než se zlata mohl zmocnit. Avšak hrozil, že veřejně odhalí identitu Knighta i Squira, ale díky Batmanově pomoci se nakonec tajemství podařilo zachovat. Knight se i se svým pobočníkem stal součástí týmu Batmen of All Nations. Později byl Knight zabit svým úhlavním nepřítelem Springheeled Jackem. Po jeho smrti na jeho místo nastoupil syn Cyril, který pokračoval jako coby další Knight.

Read more

Gotham

Hank Clover Jr. se společně se svými rodiči procházel Gothamem, když je přepadl ozbrojený zločinec. Už to vypadalo, že Hanka čeká stejný osud jako Bruce Waynea, avšak v poslední chvíli se objevil Batman a celou rodinu zachránil. Hank, inspirovaný hrdinským činem, zatoužil stát se stejným superhrdinou, jakým byl Batman. Svůj záměr pak sdělil své sestře, která byla naštěstí v době přepadení u kamarádky. Poctivě se připravovali, studovali a nakonec se jim podařilo, díky finanční pomoci rodičů, získat i superschopnosti. Ty však měly neblahý vedlejší efekt. Jejich používání je pomalu, ale jistě zabíjelo.

Nejednalo o ledajaké schopnosti. Gotham získal supersílu, rentgenové vidění, létání, nezranitelnost a laserové vidění. Limit jeho schopností přesahoval i samotného Supermana. Za svou superhrdinskou přezdívku si vybral město, jež chtěl ochraňovat – Gotham. Zatímco jeho sestra přijala přezdívku Gotham Girl. Svůj hrdinský debut předvedli při záchraně padajícího letadla, kdy v poslední chvíli pomohli Batmanovi. Ten byl zpočátku poněkud rozpačitý z nových hrdinů, ale nakonec uznal, že ochránců města není nikdy dost. Začal tedy mladé hrdiny zaučovat a dávat jim cenné rady.

Sérii superhrdinských činů však přerušil Hugo Strange a Psycho-Pirate. Ti oba sourozence dokázali zcela psychicky zničit. Gotham Girl zcela ovládl strach a Gotham začal vraždit agenty Amandy Wallerové. Jeden z agentů však uviděl Gothamovu identitu. Načež se zabil Gothamovi rodiče. Gotham se poté stal zcela nekontrolovatelným, až Batmanovi nezbylo než povolat na pomoc Justice League. Jenže ani tým superhrdinů si s Gothamem nedokázal poradit. Teprve po zásahu samotné Gotham Girl, Hankovo běsnění nadobro skončilo. Své schopnosti použil v takovém měřítku, že z něj vysály poslední zbytek života.

Read more

Whale

Tobias Whale je černošský albín vážící dva metráky a pro svůj vzhled známý též jako Velká bílá velryba. Jeho hlavní doménou je obchodování na černém trhu. V Metropolis se dokázal vypracovat až do čela zločinecké organizace The 100. Proti skupině veřejně vystoupil učitel Jefferson Pierce. Whale zareagoval zavražděním jednoho z jeho žáků pro výstrahu. Tím si však vytvořil nového nepřítele, protože učitel Peirce se stal samozvaným ochráncem práva Black Lightingem a postupně likvidoval Whalovi poskoky. Nakonec se mu povedlo poslat za mříže i samotného Tobiase Whalea.

Ve vězení se Whale dlouho neohřál a o pár měsících uprchl na svobodu. Dal se dohromady s vražedkyní Syonide II, se kterou plánovali uvést do oběhu nový druh drogy. Jenže recepturu na její výrobu ukradla mladá zlodějka Violet Harper a utekla s ní do Evropy. Syonide ji vypátrala a když odmítla recept vydat, tak ji zabila. Později bylo ale tělo Violet nalezeno mimozemskou entitou, která ji vrátila zpět k životu jako superhrdinka Halo. Tobias Whale v tom viděl novou příležitost jak opět získat recept a unesl Halo i její rodiče. Naneštěstí pro něj si Halo nic nepamatovala, a tak naštvaná Syonide zabila alespoň její rodiče. Whale následně přesunul svou působnost do Gothamu, kde se po smrti Black Maska, bojovalo o post šéfa zdejšího černého trhu. Vyhlásil válku všem maskovaným zločinců a pro výstrahu téměř zabil Scarecrowa. Následně soupeřil hlavně s Penguinem, se kterým nakonec prohrál a přistoupil na nabídku smíru.

Read more

El Gaucho

Santiago Vargas původně pracoval jako tajný agent pro organizaci Spyral. Po smrti agentky, kterou miloval, se však rozhodl skončit. Při hledání nového smyslu života narazil na zprávy o Batmanovi a jeho boji se zločinem. Rozhodl se také zakročit proti zločinu, a to ve své domovině, v Argentině. Coby hrdina Gaucho zpočátku potíral zejména drobné zločiny, až se postupně dostal na stopu obchodníkům s drogami. Jeho úspěch zaujal i samotného Batmana, který mu nabídl místo v týmu Club of Heroes. Ostatními členy byl velmi považován, přičemž bývá považován za nejodvážnějšího člena týmu a Batman ho považuje za přítele. Při opětovném shledání Club of Heroes se připojil do boje s organizací Black Gove a pomáhal ochránit Gotham. Pomohl zadržet zrádce - Wingmana a dokonce Batmanovi zachránil život. Později se stal členem nástupnického týmu - Batman Inc.

Read more

Dark Ranger I

Neznámý Australan si vzhlédl v Batmanovi a sám začal vystupovat jako hrdina Ranger. Zpočátku se oblékal jako běžný australský ranger, ale jak v boji se zločinem přituhovalo, postupně svůj kostým vylepšoval, a také jeho metody byly čím dál brutálnější. Dokonce si i změnil přezdívku na Dark Ranger. Přesto se stal součástí týmu hrdinů zvaných Club of Heroes. Když se tým dával po čase zase dohromady, Dark Ranger byl zabit bývalým kolegou Wingmanem, který si i dočasně přivlastnil jeho identitu. Pravoplatným nástupcem Dark Rangera se stal jeho bývalý pobočník zvaný Scout.

Read more

Gotham Girl

Claire Clover žila v Gothamu, když její rodiče a bratra přepadl ozbrojený zločinec. V poslední chvíli se objevil Batman a celou rodinu naštěstí zachránil. Bratr Hank, inspirovaný hrdinským činem, zatoužil stát se stejným superhrdinou. Svůj záměr pak sdělil své Claire, která byla naštěstí v době přepadení u kamarádky. Poctivě se připravovali, studovali a nakonec se jim podařilo, díky finanční pomoci rodičů, získat i superschopnosti. Ty však měly neblahý vedlejší efekt. Jejich používání je pomalu, ale jistě zabíjelo. Nejednalo o ledajaké schopnosti. Claire získala supersílu, superzrak, létání, nezranitelnost a superrychlost. Doprovázela svého bratra Gothama coby Gotham Girl.

Svůj hrdinský debut předvedli při záchraně padajícího letadla, kdy v poslední chvíli pomohli Batmanovi. Ten byl zpočátku poněkud rozpačitý z nových hrdinů, ale nakonec uznal, že ochránců města není nikdy dost. Začal tedy mladé hrdiny zaučovat a dávat jim cenné rady. Sérii superhrdinských činů však přerušil Hugo Strange a Psycho-Pirate. Ti oba sourozence dokázali zcela psychicky zničit. Gotham Girl zcela ovládl strach a Gotham začal vraždit agenty Amandy Wallerové. Gotham se poté stal zcela nekontrolovatelným, až Batmanovi nezbylo než povolat na pomoc Justice League. Jenže ani tým superhrdinů si s Gothamem nedokázal poradit. Teprve po zásahu samotné Gotham Girl, Hankovo běsnění nadobro skončilo.

Claire se však se smrtí svého bratra jen tak nevyrovnala. Oholila si vlasy a promlouvala ke svému mrtvému bratrovi. Batman se ji snažil pomoci a dokonce ji odhalil i svou identitu. Gotham Girl nadále pomáhala s potíráním zločinu a dokonce Nightwingovi pomohla porazit Huga Strange. Později se však ukázalo, že tajně pomáhala Baneovi.

Read more