Batman: Hush

– akční, animovaný

Originální název: Batman: Hush
Český název: ?
Premiéra: 20. 7. 2019
Odkazy: ČSFD|IMDb

Batman čelí tajemnému nepříteli, jenž si říká Hush. Dokáže proti netopýřimu hrdinovi poštvat většinu obávaných zločinců a dokonce i samotného Supermana. Nejen Batman, ale také jeho pomocníci jsou v neustálém ohrožení.

Děj

Bruce Wayne se na jednom z večírků potká se svým starým kamarádem Thomasem Elliotem, který působí v Gothamu jako mozkový chirurg. Než si však stihnout připomenout staré dobré časy je Bruce odvolán k případu uneseného chlapce, kterého unesl Bane a požaduje tučné výkupné. Batmanovi se podaří chlapce zachránit a Banea zajistit, nicméně výkupné záhadně zmizí. Za Batmanem také přijde Lady Shiva, která ho informuje, že se někomu podařilo použít Lazarus Pit a League of Assasin bude vděčná za každou stopu. Batman se vydá najít výkupné, které ukořistila Catwoman. Během běžné honičky nad střechami Gothamu však znenadání někdo prostřelí Batmanovo lano a bojovník se zločinem skončí s vážným zraněním na zemi. Catwoman ho ochrání před zvědavými zločinci a předá ho do péče Batgirl, která ho odveze do jeskyně. Bohužel jeho zranění jsou natolik vážná, že bude nutná operace v nemocnici. Bruce po údajné autonehodě převezen na sál, kde se ho ujme právě jeho kamarád Dr. Elliot, jež mu zachrání život.

Mezitím Catwoman doručí výkupné Poison Ivy, která ji ovládá pomocí svých feromonů. Zotavený Batman se vydá za Banem, aby vypátral, kdo opravdu stál za krádeží výkupného. Jenže Bane se osvobodí a dá se na útěk. Batman se proto dohodne s Amandou Wallerovou, aby Banea nechala zatím jít, aby ho mohl sledovat. Bane dorazí do opuštěného skleníku, kde je také Catwoman. Oba tak zjistí, že Poison Ivy jen využila, přičemž Bane se rozhodne svůj hněv vybít alespoň na Catwoman. To už ale na scénu dorazí i Batman a společně s Catwoman Bane porazí a předají zpět Wallerové. Catwoman následně nabídne Batmanovi svou pomoc při pátrání po Poison Ivy, jejíž stopy vedou do Metropolis. Brzy se ukáže, že Poison Ivy se podařilo získat pod svou kontrolu Supermana a nařídí mu, aby Batmana s Catwoman zabil. Batman se Supermanem spolu bojují, zatímco Catwoman vezme Lois Lanovou na vrchol budovy a hodí ji dolů. Ohrožení Lanina života dostane Supermana z područí Poison Ivy a společně ji pak zadrží. Ivy přizná, že za celým plánem je tajemný muž, který si říká Hush.

Bruce Wayne si vyrazí společně se Selinou do opery, přičemž je doprovází i Thomas Elliot. Během vystoupení se však objeví Harley Quinn a pokusí se Bruce zastřelit. Bruce se okamžitě převlíkne do netopýřího hávu a Harley zajme. Když však vyjde zadním vchodem, najde zastřeleného Thomase Elliota a nad jeho tělem Jokera se zbraní. Batman se neovládne a málem Jokera umlátí, naštěstí ho zastaví komisař Gordon. Nakonec se ukáže, že Joker byl celou dobu vězněn ve sklepě a Hush díky tomu mohl přimět Harley Quinn k útoku na Bruce Wayna. Na pohřbu dr. Elliota si Bruce uvědomí, že tajemný Hush musí znát Batmanovu pravou identitu a je tedy obzvlášť nebezpečným protivníkem. Když Batman překazí Riddlerovo loupežné přepadení, všimne si, že ho zdálky pozoruje onen tajemný Hush. Vydá se ihned za ním, ale když dorazí na místo, je Hush pryč. Batman pak přemlouvá Catwoman, aby odjela na čas z města, aby nebyla další z Hushových obětí a na důkaz důvěry ji odhalí svou tajnou identitu. Catwoman se ale rozhodne zůstat a začne Batmanovi pomáhat při potírání zločinu.

Později Batman vyšetřuje vloupání do kanceláře Thomase Elliota, kde odhalí záznamy jistého pacienta, kterému byl diagnostikován nevyléčitelný nádor na mozku. Mezitím Nightwing s Catwoman vyšetřují nezákonné vniknutí na gothamský hřbitov. Tam už na ně čeká Scarecrow, který Nightwinga otráví jedním ze svých děs vyvolávajících plynů. Catwoman píchne Nightwingovi protijed a pošle ho Batmobilem zpět do jeskyně, ale hned na to ji zajme Hush. Batman navštíví v Arkhamu Riddlera, protože si dal dohromady, že oním pacientem se zhoubným nádorem na mozku byl ve skutečnosti on. Riddler mu sdělí, že jeho jedinou šancí bylo použití Lazarus Pitu. Po jeho použití mu mozek fungoval lépe než kdykoliv předtím a navíc ho i značně posílil. Dal si dohromady, že Batman a Bruce Wayne jsou jedna a tatáž osoba a vymyslel plán, jak donutit všechny Batmanovi zločince postavit proti němu. Batman vytasí batarang a podřízne Riddlerovi krk. Ukáže se, že to byl Clayface, který měl v sobě ukrytou vysílačku.

Mezitím Riddler ve staré továrně chystá likvidaci Catwoman. Batman však dorazí včas a dojde k souboji, při kterém Riddler málem spadne do nádrže s rozžhaveným kovem. Batman ho na poslední chvíli chytí, s tím ale nesouhlasí Catwoman a přesekne provaz, kterého se Riddler držel. To vyvolá značnou nevoli u Batmana, který s jejím výkladem spravedlnosti nesouhlasí a jejich cesty se tak opět rozejdou, alespoň prozatím..