Arkham Asylum – Odvrácená tvář Gothamu

Batman: Assault on Arkham

– akční, animovaný

Originální název: Batman: Assault on Arkham
Český název: Batman: Útok na Arkham
Premiéra: 25. 7. 2014
Odkazy: ČSFD|IMDb

Amanda Waller dá dohromady tým zločinců zvaný Suicide Squad. Ti mají za úkol proniknout do Arkhamu a najít Riddlerovu hůl,ve které jsou ukryty informace u členech Suicide Squad. Tým v čele s Deadshotem se tak musí nepozorovaně dostat do špičkově střeženého vězení a jako motivace jim slouží výbušné zařízené kolem krku.

Děj

Amanda Waller, ředitelka tajných vládních operací se rozhodne zlikvidovat Riddlera. Její plány však překazí Batman, který Riddlera převeze do Arkhamu. Wallerová proto sestaví ze známých zločinců Task Force X, též známé jako tým Suicide Squad. Do týmu jsou zařazeni Deadshot, Black Spider, Harley Quinn, Captain Boomerang, King Shark, Killer Frost a KGBeast. Wallerová je informuje, že mají v krku implantovanou bombu a při sebemenší známce neposlušnosti dojde k explozi. KGBeast to považuje za výmysl a rozhodne se utéct, v tu chvíli přijde o hlavu. Zbylí členové týmu jsou instruováni o své misi, jejíž cílem je data z Riddlerovy hole, které Wallerové ukradl a jež obsahují identitu všech zločinců, kteří s vládou spolupracují.

Task Force X je poté vysazeno v Gothamu, kde od Penguina získají informace potřebné k proniknutí do Arkhamu. Harley Quinn se vydá vyloupit hračkářství, aby na sebe upozornila Batmana. Ten zanedlouho dorazí a snaží se z Harley dostat informace o bombě, kterou měl Joker umístit v Gothamu. Harley však nic neví, a tak ji Batman předá policistům. Jeden z nich je ve skutečnosti Deadshot, který následně převeze Harley do Arkhamu. Uvnitř se musejí dostat k elektrickým rozvodům, aby se do Arkhamu dostal i zbytek týmu. Nastanou však komplikace, když Harley spatří Jokera, na kterého je naštvaná, protože ji při útěku vykopl z auta. Harley se ho proto snaží zastřelit, což se ji přes neprůstřelné sklo nepovede. Nastalého zmatku využije Deadshot, kterému se podaří do arkhamské databáze nahrát falešné identity jeho kumpánu a ti tak mohou proniknout dovnitř. Když je tým zase pohromadě razí si cestu ke skladišti zabavených zbraní. To vyvolá v Arkhamu značných rozruch, kterého si všimne Batman a ihned tam zamíří.

Když tým konečně najde Riddlerovu hůl, objeví se Batman a strhne se nelítostný boj. Při něm se zhroutí celý sklad. Nakonec z oblaku dýmu vyjde Black Spider, který se chlubí zabitím Batmana. Chybí však jeden člen týmu, a to Killer Frost, která se mezitím vydala splnit svůj vlastní úkol – zabít Riddlera. Když se ho Killer Frost chystá zabít, řekne ji Riddler pravý důvod jejího úkolu. Riddler měl v krku také výbušninu, ale přišel na to, jak ji zneškodnit, což se Wallerové vůbec nelíbilo. Killer Frost ho nechá na živu výměnou za zneškodnění implantátů u členů Task Force X. Mezitím se podaří uniknout Jokerovi, který potká zraněného Batmana, na kterého namíří zbraň. Riddler zatím odvede tým na lékařský sál, kde je všechny až na Black Spidera připoutá ke křeslům a pomocí elektřiny jim zneškodní výbušniny. Wallerové mezitím dojde, k čemu se schyluje a rozhodne se celý tým zlikvidovat. Jak se ukáže, King Shark měl moc tvrdou kůži, takže elektřina nálož nezlikvidovala a vybuchne mu hlava. To samé se stane Batmanovi, v jehož kostýmu byl navlečený Black Spider, jak Joker po chvilce zjistí. Všichni členové Task Force X se diví, že Black Spiderovi, který je s nimi hlava nevybuchla. To už Riddler ví, že jde ve skutečnosti o Batmana, který navlíkl Spiderův kostým.

Strhne se další souboj, do kterého zasáhne i Joker. Ten chce hlavně zabít Harley Quinn, ale ta mu namluví, že to celé dělala jen pro něj a společně odchází. Joker se však zarazí a chce si vyřídit účty s Deadshotem, který mu Harley přebral. Po krátkém souboji Joker propadne i s Harley do prádelny, kde ji sebere obří palici, ve které byla celou dobu ukrytá bomba. Joker výbušninu aktivuje a otevře cely všem vězňům. Mezitím Arkham obklíčili vládní jednotky, které bojují s uprchlými vězni, jako je Bane, Scarecrow či Poison Ivy. V nastalém zmatku se celý tým Task Force X rozprchne, přičemž Deadshot i Captain Bumerang chtějí oba uprchnout helikoptérou. Deadshot však Boomeranga po rychlém souboji vykopne a odlétá pryč.

Brzy však zjistí, že na palubě je i Harley Quinn a Joker s bombou. Oba se do sebe opět pustí, zatímco Harley musí převzít řízení. Nedlouho poté skončí vrtulník zabořený v mrakodrapu, kde jejich souboj pokračuje. Batman přilétá na místo a po rychlém zpacifikování Harley Quinn zneškodní bombu. Souboj mezi Deadshotem a Jokerem vrcholí, Deadshot utrží řadu bodných ran, ale dokáže ještě Jokerovi zmuchlat obličej a hodit jej do padajícího vrtulníku. Následuje setkání Batmana s Amandou Waller, se kterou si vymění pár ostrých slov, Batman tradičně zmizí a Amanda si všimne, že na její hrudi září červená tečka. V dálce na ni odstřelovačkou míří Deadshot. Konec.