Archives

Justice League of America II

Když se původní Justice League odmítla podřídit příkazům vlády U.S.A., byla Amanda Waller pověřena založením nového týmu, který by se měl umět vypořádat s případnými hrozbami ze strany superhrdinů. Vedení týmu bylo předáno do rukou plukovníka Steva Trevora a členové JLA byly tajně trénováni na odstranění členů Justice League, pokud by to bylo třeba. Členy týmu se stali třeba Catwoman nebo Green Arrow, nutno podotknout, že někteří členové byli ke spolupráci donuceni díky kompromitujícím materiálům. Členové tak nedokázali zcela spolupracovat a po pár misích došlo k jeho rozpuštění.

Read more

Teen Titans

Vůbec první spolupráce superhrdinských pomocníků vzešla mezi Robinem, Aqualadem a Kid Flashem při souboji s Mr. Twisterem. Tým vznikl o něco později, když se členové Justice League ocitli v područí Antithesis. Mladí hrdinové se spojili ještě s Wonder Girl a Speedym a společně dokázali své mentory zachránit. Nakonec se rozhodli působit jako samostatný tým zvaný Teen Titans, jež zahrnuje především mladé superhrdiny. Jejich hlavní základna byla umístěna v New Yorkeru a velením byl pověřen Robin. Nadále však působili u svých mentorů, což později kolidovalo s členstvím v týmu a po čase rozpadl. Tým se obnovil na popud Raven, která přesvědčila Robina o nutnosti týmu. Nově se přidali i Starfire nebo Cyborg. Robin se po čase osamostatnil a se zločinem začal bojovat coby sólista Nightwing.

Vedení týmu se ujal Arsenal a Teen Titans byli zahrnuti pod vládní dozor. To se však původním členům nelíbilo a většina tým opustila. Starší členové se pak přesunuli do týmu Titans, který měl pod křídly opět Nightwing. Noví Teen Titans seskupil Red Robin, aby mohl bojovat se zločineckou organizací N.O.W.H.E.R.E, která se snaží vyhladit mladé superhrdiny. Tým pro mladé superhrdiny i do třetice obnovil Robin. Členy tohoto týmu tvoří Starfire, Raven, Kid Flash II a Beast Boy.

Read more

Suicide Squad

Suicide Squad byl v 50. letech elitní oddíl agentů, kteří měli na starost tajné mise v zahraničí. Jedním z původních členů byl Rick Flag sr., který zahynul během mise. Následně se jeho syna, Ricka Flaga jr. ujal generál Stuard a pod jeho vedením se Rick stal plukovníkem Letectva U.S.A. a zároveň i novým vůdcem obnoveného týmu Suicide Squad. Nadále měli na starost zejména eliminaci hrozeb pro národní bezpečnost. Tým skončil poté, co několik členů tragicky zahynulo.

Tým obnovila Amanda Waller, jež místo hrdinů, začala do týmu nabírat převážně zločince s nadpřirozenými schopnostmi. Do vedení týmu byl opět dosazen Rick Flag jr. Hlavními členy týmu se dále stali Blockbuster, Bronze Tiger, Captain Boomerang, Deadshot a Enchantress. Tým měl za sebou několik úspěšných operací, ale postupně ztratil řadu členů, včetně samotného Ricka. Po zatčení Amandy Waller byl tým na nějakou dorub rozpuštěn. Později byl tým ještě několik obnoven, např. Lexem Luthorem nebo seržantem Rockem. Trvalejší obnovy se však dočkal opět díky Wallerové, která tým používala k chytání ostatních superzločinců a utajené operace mimo U.S.A.

Zločinci mohli do týmu vstoupit výměnou za kratší trest, ale aby zůstali pod kontrolou, bylo jim do hlavy implantovanou malé výbušné zařízení. To mělo zajistit, že případná vzpoura proti rozkazům bude rychle a trvale vyřešena. Nový tým bylo složen zejména z Black Spidera, Deadshota, El Diabla, Harley Quinn, King Sharka a Voltaica. Členové se však často měnili, zejména když některých z nich „ztratil hlavu“.

Read more

Secret Society of Super-Villains

První uskupení Secret Society of Super-Villains zformoval Darkseid, který chtěl pomocí týmu superpadouchů ovládnout svět. Na jeho nabídku kývli Captain Boomerang, Captain Cold, Copperhead, Gorilla Grodd, Mirror Master, Shadow Thief, Sinestro and Star Sapphire a Shadow Thief. Jenže tito členové brzy seznali, že o vládu nad světem se nedá dělit, a tak Darkseida z vedení Society vystrnadili.

V bojích o nové vedení se zformovaly dva proudy. Ten první se seskupil kolem Wizarda a zahrnoval Star Sapphira, Plant Mastera, Blockbustera a Professora Zooma a společně se zaměřili na zničení superhrdinů z Justice League/a>. Druhý proud vedl Mirror Master. Následovali ho Chronos, Copperhead, Killer Moth, Quakemaster a Silver Ghost a společně zaměřili se na likvidaci týmu Freedom Fighters. Největší úspěch zaznamenal Wizardův tým, když se jim podařilo vyměnit si těla s pěti významnými členy JL a odhalit tak jejich tajnou identitu, ale nakonec byli stejně poraženi. Vzhledem k velkému bezpečnostnímu riziku se JL členové rozhodli vymazat padouchům paměť a tím de facto došlo k zániku první Society.

Podruhé byl tým obnoven Alexandrem Luthorem juniorem, který vystupoval jako Lex Luthor. Ten do čela týmu postaví významné osobnosti kriminální sféry - Wizarda a zahrnoval Star Sapphira, Plant Mastera, Blockbustera a Professora Zooma, Captain Boomerang, Captain Cold, Copperhead, Gorilla Grodd, Mirror Master, Shadow Thief, Chronos, Copperhead, Black Adama, Calculatora, Deathstroka, Dr. Psycha a Talii al Ghul, Killer Moth, Quakemaster a Silver Ghost, Sinestro, Star Sapphire a Shadow Thief. Pod jejich vedením Society zažije obrovský rozmach. Pozvánku do Society dostal téměř každý slibný padouch, s výjimkou Jokera, přičemž členství získá přes pět set padouchů a vznikne tak malá armáda.

Koordinovanými útoky se jim podařilo zneškodnit řadu superhrdinů. Zabili několik členů Freedom Fighters a přeměnili Bludhaven v radioaktivní pustinu. Jejich nejambicioznějším plánem bylo osvobození všech uvězněných padouchů a s jejich pomocí pak zničit Metropolis. Naštěstí se hrdinové o jejich plánech včas dozvěděli a mohli se jim postavit. Při následném střetu došlo k řadě ztrát na obou stranách. Society přišlo o Alexndra Luthora, když ho zabil Joker, protože ho nepozval do týmu a následně se většina členů rozprchla. Society sice nadále zůstalo aktivní, ale už se drží mnohem více při zemi a soustředí se spíše na tajné operace."

Read more

Secret Six

Secret Six je utajený tým, jež vede tajemný Mockingbird. Ten řídí a zadává všechny mise šestičlenného týmu, nicméně jeho identita zůstává utajena často i členům týmu. První tým se věnoval operací pro potírání zločinu, a to pod záštitou vlády U.S.A. Po desítkách úspěšných misí se tým rozhodl svou činnost ukončit. O několik let později se však tým opět dal dohromady. Jeho činnost nicméně přerušila letecká sabotáž, při které zemřelo pět členů. Jediný přeživší, Carlo di Rienzi převzal roli Mockingbirda a tým obnovil s novými členy. Ty tvořily především jedinci s různými robotickými protézami.

Dalším nástupcem se stal Lex Luthor a jeho Secret Six, který zahrnoval šest zločinců. Hlavním cílem byly útoky na největší zločineckou organizaci - Secret Society of Super-Villains. Při úspěšném odstranění nastrčeného vůdce Society však tým přišel o několik členů. Po doplnění stavů byl tým používán coby nájemní zabijáci. Nakonec však pomáhali v městu Gotham odstraňovat zločince v době Batmanovy domnělé smrti. Kvůli svým brutálním metodám je však Nightwing z městě vyhnal. Tým se později rozdělil na dva různé týmy – jeden pod vedením Banea a druhý skončil v rukách Amandy Waller. Banova odnož týmu se pokusila zlikvidovat Batmanovi největší spojence, ale nakonec byla později rozprášena superhrdiny.

Read more

Midnight Shift

Midnight Shift, oficiálně uváděný jako 13. okrsek je specializovaný tým G.C.P.D, který se specializuje na paranormální případy. Tým založil James Gordon a jeho hlavním cílem je řešení záhadných případů, jež vyžadují speciální přístup. Velitelem je seržant Rook a jejich úhlavním nepřítelem je Gentleman Ghost.

Read more

Red Hood Gang

Red Hood Gang tvoří obyvatelé města Gotham, jež se ukrývají pod červenými maskami a snaží se v městě vyvolat, co největší chaos. Noví členové se buď přidávají dobrovolně, nebo nedobrovolně díky vydírání. Každý člen skrývá svou identitu a zná pouze své číslo, které má vypálené na kůži. Ve vedení se členové gangu postupně střídají, aby nebylo možné identifikovat vůdce, v případě, že se nějaká mise nepovede. Jedním z nejznámějších členů byl Joker, tehdy známý pouze jako Red Hood. Při jedné z misí v chemičce se gang poprvé střetnul s Batmanem a setkání skončilo nešťastným pádem Red Hooda to nádrže s kyselinou. Gang nadále pokračoval v činnosti, ale většina členů byla zabita během výbuchu, způsobeným Jokerem.

Read more

Outsiders

Outsiders je tým superhrdinů, který se specializuje na tajné mise, které se odehrávají mimo hranice U.S.A. Nejsou tak vázány na politické dohody jako Justice League. Tým založil Batman, když se JL odmítla z politických důvodů účastnit záchrany Luciuse Foxe, jež byl unesen v Markovii, což bylo mimo působnost JL. Původními členy byli Black Lightning, Geo-Force, Halo, Katana a Metamorpho. Později tým odvrátil několik teroristických útoků, cílící na Gotham. Po jedné rozepři se Batman rozhodl Outsiders rozpustit, ale jeho členové nadále pokračovali v činnosti, jen bez Batmana.

Později Nightwing a Arsenal obnovili Outsiders jako náhradu za rozpuštěné Titans. Hlavním účelem týmu bylo nově aktivní vyhledávání padouchů a jejich zneškodňování ještě před tím než se pokusí uskutečnit své zločinné plány. O členství projel zájem Grace, Indigo, Metamorpho a Thunder. Jejich základna se nacházela v opuštěném atomovém krytu v Brooklynu. Arsenal následně v čele týmu skončil a vůdcem se tak stal Nightwing, zatímco o sponzoring se staral Green Arow. Poté co bylo, při jedné misi několik členů týmu zajato a mučeno se Nightwing vzdal vůdcovství ve prospěch Batmana, který je dokázal za zajetí osvobodit.

Read more

Outlaws

Outlaws je poněkud netradiční tým, který netvoří hrdinové, ale samozvaní ochránci pořádku, kteří neberou ohledy na morální zásady. Zakladatelem byl Jason Todd, alias Red Hood, který osvobodil Arsenala z vězení následně se k nim přidala i Starfire. Všichni členové nejsou rádi členem větších společnosti, a proto tým nikdy nemá více jak tři členy. Úhlavním nepřítelem Outlaws byl zločinecký klan Untitled a Crux. Podruhé se tým sešel opět pod vedením Red Hooda, pouze se změnili zbylí členové - Artemis a Bizarro. Přičemž hlavním cílem týmu byl Black Mask a jeho organizace.

Read more

OMAC

OMAC je označení pro lidi, kteří byli infikováni OMAC virem. Tento vir se dostal mezi obyčejné lidi v rámci očkování, které prováděl Lexcorp, společně s ministerstvem obrany. Pokud se nanoboti aktivují, přemění člověka v poslušného kyborga. Ty řídí umělá inteligence, ukrytá v satelitu Brother Eye, kterou původně vytvořil Batman, aby měl dohled nad ostatními superhrdiny. Když se satelit vymknul kontrole, nařídil aktivaci všech nanobotů a všem OMACŮM nařídil vyhladit superhrdiny. Naštěstí se hrdinům podařilo Brother Eye vyřadit z provozu a tím i nanoboty. Všichni hostitelé viru se opět navrátili ke svému vědomí. Nicméně později se ukázalo, že OMAC virus přežívá v posledním hostiteli – v Michaelu Costnerovi.

Read more